Święto Gminy

dodano: 2017-06-07 11:26:46, autor: Redakcja, źródło: Urząd Miejski Szprotawa

W dniach 7-9 lipca 2017 roku odbędzie się Święto Gminy. Jak informuje serwis Urzędu Miejskiego obchody będą połączone z festiwalem Ziemia i Pieśń.W piątek, 7 lipca, o godz. 18.00 uroczystości otworzy Burmistrz Szprotawy. Następnie odbędzie się I koncert przeglądowy festiwalu. Gwiazdą piątkowego wieczoru będzie Sławek Wierzcholski i Nocna Zmiana Bluesa.

Sobota to kolejne koncerty przeglądowe oraz występy finalistów programu The Voice of Poland: ARKA KŁUSOWSKIEGO, ERNESTA STANIASZKA, MAŁGORZATY NAKONIECZNEJ oraz JAGODY KRET.

Niedziela rozpocznie się od mszy świętych odprawianych na terenie całego dekanatu, w których będą uczestniczyć zespoły śpiewacze w strojach galowych. Po mszach odbędą się krótkie spotkania z miejscową ludnością.
Wielbicieli barwnych korowodów zainteresuje uroczysty przemarsz ulicami Szprotawy. Następnie na błoniach odbędzie się Koncert Galowy festiwalu, na którym zostaną wręczone dyplomy, upominki i podziękowania.
Dla najmłodszych szprotawian, po koncercie zaplanowane zostało 1,5 godzinne interaktywne przedstawienie teatralne, podczas którego nie zabraknie gier i konkursów.
Święto Gminy zakończy występ Rudiego Schubertha wraz z Wojskową Orkiestrą z Żagania.

Podczas trzydniowego Święta Gminy w ramach koncertów przeglądowych, zaprezentują się grupy śpiewacze zaproszone z całej Polski. W tegorocznej edycji wystąpi blisko 40 zespołów. Prezentacjom przysłuchiwać się będzie Rada Artystyczna w skład, której wejdą muzycy, znawcy kultury ludowej oraz przedstawiciele organizatorów. Rada przyzna Grand Prix Festiwalu, tytuły laureata, nagrody i wyróżnienia oraz za najwartościowsze elementy prezentacji – statuetki Bukowy Liść – wieloletni symbol festiwalu Ziemia i Pieśń.
Pomiędzy koncertami będą miały miejsce zabawy integracyjne zespołów z przybyłą na święto publicznością.

Przez cały czas trwania Święta Gminy czynne będą stoiska z jadłem regionalnym, przygotowanym na konkurs pn. Jadło regionalne. Celem konkursu jest kultywowanie dziedzictwa kulinarnego polskiej wsi, promocja jadła tradycyjnego oraz integracja i wymiana doświadczeń kulinarnych pomiędzy uczestnikami. Zgłoszenia do konkursu przyjmowane będą do 27 czerwca br., na wnioskach do pobrania lub dostępnych na stronie www.szdk.pl oraz profilu fb. Rozstrzygnięcie konkursu oraz wręczenie nagród nastąpi w sobotę, 8 lipca br., po ostatnim koncercie przeglądowym.

Podczas imprezy odbywać się będą również pokazy rękodzieła i twórczości ludowej, w tym warsztaty, podczas których każdy chętny będzie mógł spróbować swoich sił w tworzeniu.
Imprezie towarzyszyć będą liczne atrakcje, tj. duża i mała gastronomia, wesołe miasteczko, euro bungie, kule wodne oraz dmuchane zamki i zjeżdżalnie dla dzieci.

Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Powstanie kolejna droga rowerowa

dodano: 2022-08-10 10:03:59, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

Urząd Miejski przygotowuje się do budowy drogi rowerowej z Wiechlic p. Leszno Dolne, Górne do granicy z woj. dolnośląskim. Inwestycja jest w przygotowaniu, na razie postępowanie dotyczy opracowania Programu Funkcjonalno-Użytkowego.Przeczytaj więcej...
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Łatwiej skręcić z Młynarskiej na Zabobrze!

dodano: 2022-08-04 12:46:40, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

Od wczoraj działa sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ulic Młynarskiej, Krasińskiego, Muzealnej i 3 Maja. Zastosowanie automatycznego sterowania ruchem powinno zredukować zatory drogowe. Zwiększy się również bezpieczeństwo pieszych na skrzyżowaniu.Przeczytaj więcej...
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

48-letniemu plantatorowi grożą 3 lata więzienia

dodano: 2022-07-31 14:12:27, autor: Redakcja, źródło: Komenda Powiatowa Policji w Żaganiu

38 drzewek konopi indyjskich i prawie 6 kilogramów zebranych plonów znalezionych w pomieszczeniach gospodarczych na terenie gminy Szprotawa – to efekt skutecznej pracy operacyjnej policjantów kryminalnych z Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu.Przeczytaj więcej...
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Przebudowa ul. Chodkiewicza - galeria

dodano: 2022-07-24 14:30:37, autor: Redakcja, źródło:

Trwa przebudowa ul. Chodkiewicza. Prace są coraz bardziej zaawansowane.Przeczytaj więcej...
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.