Szkoła Muzyczna zaprasza do nauki

dodano: 2015-05-18 16:01:45, autor: Redakcja, źródło: Urząd Miejski Szprotawa

Młodzi szprotawianie - uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej dzień po dniu uczestniczyli w 4 konkursach, zdobywając tytuły laureatów na każdej z imprez. Kto chciałby dołączyć do grona uczniów może zgłaszać się w dniach 21 i 22 maja.Uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej w Szprotawie każdego roku uczestniczą w przeglądach i konkursach muzycznych, zdobywając cenne estradowe doświadczenia, potrzebne do muzykowania. Konkursy są bodźcem do wytężonej pracy, dają także możliwość konfrontowania swoich umiejętności z innymi muzykami.
Podczas V edycji Wiosennego Konkursu Fletowego w Gorzowie Wlkp. Wiktoria Korzeniowska zdobyła III miejsce, a Justyna Demiańczuk wyróżnienie. Obie dziewczynki uczą się gry na flecie poprzecznym w klasie Włodzimierza Tuza. Podczas występów scenicznych uczennicom akompaniował Wojciech Zawiślak.
Dzień później, 9 maja w żarskiej szkole muzycznej odbył się VI Regionalny Konkurs z Kształcenia Słuchu. Wzięli w nim udział uczniowie klas III cyklu sześcioletniego. Pierwsze miejsce zdobył reprezentant szkoły Michał Szewczuk, którego przygotowywała Katarzyna Kołodziejska-Wierzejewska.
W dniach od 8 do 10 maja w Zielonej Górze odbywał się VI Ogólnopolski Konkurs Gitarowy „VIVA GITARRA”. Na tej dużej, liczącej się w kraju imprezie gitarowej szkołę reprezentował Damian Janicki, który piąty rok uczy się gry na gitarze w klasie Jarosława Lewandowskiego. Uczeń zdobył potrójny sukces. Jury postanowiło przyznać Damianowi I miejsce, a dodatkowo wyróżnić nagrodą za: Najlepsze Wykonanie Utworu Kompozytora Mirosława Drożdżewskiego (członka Jury). Ponadto Lubuskie Towarzystwo Gitarowe wręczyło swoją nagrodę – Damian Janicki otrzymał tytuł Największej Indywidualności Ziemi Lubuskiej VI Ogólnopolskiego Konkursu Gitarowego „Viva Gitarra 2015”. Damian w styczniu 2015 r. odniósł jeszcze jeden duży sukces, zdobywając III miejsce w Ogólnopolskich Przesłuchaniach CEA w Warszawie.
W poniedziałek, 11 maja w Międzyrzeczu odbył się II Lubuski Przegląd najmłodszych uczniów klas fletu "Czarodziejski Flet". Uczennica Wiktoria Korzeniowska z klasy fletu Włodzimierza Tuza zdobyła tytuł „Czarodzieja Fletu”. Dziewczynce akompaniował Wojciech Zawiślak.
Szkoła zaprasza wszystkich, którzy chcieliby rozwijać swoje muzyczne zdolności. Rekrutacja uczniów odbędzie się w dniach 21 i 22 maja 2015 r., o godz. 16.00 w siedzibie szkoły.

Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Uwaga! Zamknięcie ul. Słowackiego

dodano: 2024-06-06 10:25:52, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

W piątek 7 czerwca 2024 roku w godzinach 7:00 -15:00 planowane jest czasowe zamknięcie skrzyżowania ulic Koszarowej i Słowackiego w Szprotawie. Co to oznacza dla mieszkańców?
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Pobili mężczyznę, a następnie próbowali go porwać

dodano: 2024-06-04 13:17:33, autor: Redakcja, źródło: Komenda Powiatowa Policji w Żaganiu

Do scen jak z gangsterskiego filmu doszło w nocy z 29 na 30 maja 2024 w Małomicach. Trzech mężczyzn pobiło pałką teleskopową i drewnianą 44-letniego mężczyznę. Następnie poszkodowanego chcieli wciągnąć do samochodu i wywieźć do lasu. Na szczęście zostali spłoszeni przez przypadkowego przechodnia, który zawiadomił policję.
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Wandale grasowali na Wyspie Skarbów

dodano: 2024-06-04 07:41:50, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

W ciągu kilku ostatnich miesięcy Szprotawa wzbogaciła się o nowe place zabaw oraz miejsca wypoczynku. Nie każdemu się to jednak podoba - co pokazali wandale na Wyspie Skarbów.
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Festyn z okazji Dnia Dziecka przeniesiony na dziś

dodano: 2024-06-03 07:19:57, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

W tym roku szprotawskie dzieci mogą mówić o wyjątkowym pechu. Pogoda pokrzyżowała plany organizatorów obu imprez, które miały odbyć się z okazji dnia dziecka. Nie wszystko jednak stracone!
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.