Szlachetna Paczka!

dodano: 2009-11-22 12:19:02, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

Dnia 21 listopada br., na szprotawskim rynku odbyła się wojewódzka inauguracja akcji Szlachetna PACZKA. Trzydziestu szprotawskich wolontariuszy ubranych w białe koszulki z logo akcji oraz napisem Szprotawa, zachęcali przybyłych mieszkańców do przyłączenia się do akcji.„Szlachetność? Opisuje wyjątkową rzeczywistość, niesie ze sobą wsparcie, dzięki któremu drugi czuje, że stał się kimś lepszym” - tymi słowami Magdalena Soroka i Mateusz Kruszyński rozpoczęli uroczystość. W pięknym tonie zabrzmiał hejnał miasta, oraz powiewały flagi Szprotawy i Szlachetnej Paczki. O szlachetności i pomaganiu innym opowiedzieli nam organizatorzy akcji – Koordynator Regionalny – Agata Izdebska oraz Tomasz Szydło. Nie mogło zabraknąć w tak ważnym dla „szlachetnych” dniu patronów honorowych Franciszka Sitko – Burmistrza Gminy i Miasta Szprotawa oraz przedstawiciela Urzędu Marszałkowskiego.


Szprotawscy wolontariusze wraz z Liderem Rejonu – Marceliną Czekurłan, przygotowali krótkie przedstawienie, które wzbudziło duże zainteresowanie wśród mieszkańców miasta. Przedstawili w jaki sposób docieramy do rodzin potrzebujących i jak im pomagamy. Na scenę zostało wniesione wielkie pudło prezentów dla naszej „rodziny”. Aktorzy bardzo wczuli się w swoje role i niepostrzeżenie popłynęły łzy.

Ze śpiewem na ustach naszego paczkowego songu ruszyliśmy miastem, aby dotrzeć do jak największej ilości mieszkańców. Towarzyszyły nam dźwięki Szprotawskiej Orkiestry Dętej. Uczniowie klasy wojskowa (1 D) z Liceum Ogólnokształcącego w Szprotawie, ubrani w mundury wojskowe, urozmaicili swoją obecnością nasz paczkowy „marsz”. Nie zabrakło między nami również organizatorów akcji i władz miasta.

Udało nam się stworzyć kolorową Choinkę Marzeń. Każdy mieszkaniec mógł napisać swoje marzenie na bombce i zawiesić je na magicznej choince – „aby Marcelinka była zdrowa”, „niech wszystkie rodziny otrzymają Szlachetne Paczki”, „żeby nie było głodujących dzieci” – to tylko niektóre marzenia, które znalazły się na choince. Młodsze dzieci narysowały swoje marzenia, które potem umieściliśmy na paczkach.

Czas nam umilały piękne głosy zespołu Wiolinki, prowadzonego przez panią Urszulę Stochel - Matuszak. Na scenie nie zabrakło Dobrego Duszka, Mikołajów oraz Renifera. Na placu przed Ratuszem stanął również wóz strażacki obwiązany białą kokardą i adresem strony internetowej akcji.

Bardzo dziękujemy Ochotniczej Straży Pożarnej za udostępnienie nam wozu; Bibliotece Miejskiej, a w szczególności pani Małgorzacie Ryks, za poprowadzenie zajęć z naszymi najmłodszymi paczkowiczami; Filii Przedszkola nr 2 w Szprotawie za przygotowanie paczek; Liceum Ogólnokształcącemu i Technikum Zawodowemu 54 w Szprotawie za pomoc przy organizacji akcji; uczniom Zespołu Szkół nr 2 w Szprotawie za aktywny udział w Szlachetnej Paczce; Domowi Kultury za nagłośnienie; Szkole Muzycznej za nagranie paczkowego songu; Straży Miejskiej oraz Policji za zabezpieczenie akcji; Organizatorom za pomoc w przygotowaniach; Wolontariuszom ze Szprotawy, Żagania, Zielonej Góry, Bytomia Odrzańskiego, Nowej Soli za to, że mają tak ogromne serca i chcą bezinteresownie pomagać drugiemu człowiekowi; Ośrodkowi Pomocy Społecznej za miłą współpracę oraz wszystkim mieszkańcom Gminy i Miasta Szprotawa, którzy już otworzyli serca, podali pomocne dłonie i oddają się tym, którzy tego potrzebują.

Dzięki Wam, świat staje się lepszy.

Dziękuję,

Marcelina Czekurłan

Lider Rejonu Szprotawa akcji Szlachetna Paczka

Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Szprotawska halówka 2 kolejka

dodano: 2023-11-30 13:32:29, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.plPrzeczytaj więcej...
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Już wkrótce otwarcie ALDI

dodano: 2023-11-26 14:59:48, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

Wiemy kiedy odbędzie się otwarcie nowego sklepu ALDI w Szprotawie. Po remoncie trwającym 3 miesiące obiekt przy ulicy Kożuchowskiej jest gotowy do otwarcia.Przeczytaj więcej...
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Ruszyła halówka

dodano: 2023-11-23 13:27:27, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

22 listopada 2023 rozpoczęły się rozgrywki XVI edycji Szprotawskiej Halowej Ligi Piłki Nożnej.Przeczytaj więcej...
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Pałac w Cieciszowie ożyje

dodano: 2023-11-06 10:35:34, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

Jest szansa na ożywienie pałacu w Cieciszowie.Przeczytaj więcej...
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.