Szpital nie mógł zawiesić oddziału wewnętrznego

dodano: 2008-05-16 02:58:31, autor: , źródło: Gazeta Lubuska

Od kilku dni teoretycznie oddział szprotawskiego szpitala jest zawieszony. Jednak tylko teoretycznie.

Zdaniem Narodowego Funduszu Zdrowia nie może o tym być mowy. Nie zostały spełnione wymagane procedury.Do dyrekcji szprotawskiego szpitala przyszło pismo z NFZ informujące, że decyzja o zawieszeniu działalności oddziału wewnętrznego została wydana z naruszeniem obowiązujących przepisów. Chodzi o to, że kierownictwo lecznicy było zobowiązane poinformować służby wojewody o podobnym zamiarze z trzydziestodniowym wyprzedzeniem. Tak się nie stało.

To było szokiem

Dyrektor szpitala rozkłada bezradnie ręce. Nie mógł podporządkować się temu przepisowi. To co się zdarzyło na oddziale nawet dla niego było szokiem. W końcu był to najsilniejszy oddział. Gdy 1 stycznia tego roku odszedł pierwszy z lekarzy z interny, rozpoczęto szukać kadrowego wsparcia, ale jeszcze nie było tragedii.

Pierwszego lutego wypowiedział umowę kolejny lekarz. Pozostało dwóch. Przedstawiciele szpitala - wstyd przyznać - stawali w kolejkach do internistów z innych miast i próbowali ich kaperować. Na przełomie kwietnia i maja ostatni, pracujący, obok pani ordynator na oddziale, lekarz poinformował, że musi zabrać się za robienie specjalizacji. Zwlekał, mówił o tym, że będzie wspomagał lecznicę. Aż 5 maja stwierdził, że jednak odchodzi.

- Tego samego dnia otrzymaliśmy informacje, że dwoje lekarzy z województwa mazowieckiego, którzy mieli u nas rozpocząć pracę, rozmyśliło się, otrzymali podwyżki w dotychczasowym miejscu pracy - mówi dyrektor Franciszek Misiopecki. - Radykalne podwyżki - zaznacza.

Czyli do tego dnia nie było zagrożenia. Nagle okazało się, że nadciąga katastrofa. Proszono o pomoc szpital nowosolski, który gotów był "wypożyczyć” dwoje lekarzy. Niestety nie mieli wymaganych kwalifikacji.

Pójdą na urlopy

Stąd po obradach społecznej rady szpitala, konsultacjach z burmistrzem, szpital działa pod auspicjami miasta, postanowiono zdecydować się na zawieszenie jego działalności. Oznacza to rezygnację z przyjmowania nowych pacjentów. Dwudziestu - dziś już tylko czterech - pacjentów pozostało na oddziale. Według szacunków ostatni pacjent opuści wewnętrzny jutro...

- Zrobiliśmy wszystko, co było możliwe - zapewniają w szpitalu. - Poinformowaliśmy wszystkie okoliczne lecznice, wojewodę, Narodowy Fundusz Zdrowia.

Skąd taka desperacja? Przed rokiem za wszelką cenę starano się ratować oddział intensywnej terapii. Na oiom-ie pozostała jedna lekarka. Prace ponad siły przypłaciła życiem...

Co dalej? Ordynator i średni personel medyczny zostaną skierowani na urlopy. Pracownicy techniczni przystąpią do generalnych porządków na oddziale. I wszyscy maja nadzieje, że 1 czerwca wszystko wróci do normy. Podobno są już upatrzeni lekarze...

Co ze złamaniem przepisów przez dyrektora? Grozi ma kara grzywny - wielokrotność poborów.

Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Zaginął 29-latek ze Szprotawy

dodano: 2024-05-16 16:46:59, autor: Redakcja, źródło: Komenda Powiatowa Policji w Żaganiu

Szprotawscy policjanci prowadzą poszukiwania zaginionego 29-letniego Dariusza Stachowskiego ze Szprotawy, który ostatni raz nawiązał kontakt z rodziną wieczorem 15 maja 2024 roku.

[Aktualizacja] Zaginiony mężczyzna został już odnaleziony.
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Kierowcy uważajcie na Kożuchowskiej

dodano: 2024-05-15 15:39:20, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

Dnia 15 maja 2024 roku w Szprotawie na skrzyżowaniu ulic Kożuchowskiej i Kolejowej doszło do zdarzenia z udziałem motocyklisty. Aktualnie ma miejscu pracuje ekipa pogotowia ratunkowego, policja oraz straż pożarna. Chwilogo droga jest zamknięta i tworzą się korki.
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Mirosłąw Gąsik prawomocnie oczyszczony

dodano: 2024-05-11 06:52:13, autor: Redakcja, źródło: Urząd Miejski Szprotawa

Można powiedzieć, że to koniec ponad czteroletniej batalii obecnego burmistrza Szprotawy Mirosława Gąsika o odzyskanie dobrego imienia. 22 kwietnia 2024 uprawomocnił się wyrok uniewinniający.
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Wyjazd z Targowej jest już otwarty

dodano: 2024-04-27 10:59:03, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

We wtorek 23 kwietnia 2024 roku zniknęły barierki zamykające wyjazd z ulicy Targowej w kierunku Głogowskiej. Samochody mogą więc już przejeżdzać nowowybudowanym odcinkiem jednak są pewne utrudnienia.
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.