Udał się Jarmark Bożonarodzeniowy

dodano: 2015-12-14 14:06:28, autor: Redakcja, źródło: Urząd Miejski Szprotawa

Parafia pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Szprotawie we współpracy z Urzędem Miejskim w Szprotawie oraz Szprotawskim Domem Kultury na placu przed ratuszem 12 grudnia 2015 r., zorganizowały wspólnie pierwszy w historii naszego miasta Jarmark Bożonarodzeniowy.Jarmark był znakomitą okazją do zaprezentowania i sprzedaży światecznych wyrobów rękodzielniczych, wypieków oraz tradycyjnych potraw. Pogoda dopisała, świeciło słońce, odwiedzający znaleźli wyjątkowe prezenty pod choinkę dla swoich bliskich.
Burmistrz Szprotawy Józef Rubacha zaprosił do wspólnego rozpoczęcia świętowania przedszkolaków, uczniów i przedstawicieli wielu innych instytucji z całej gminy. W sumie na placu wystawiono aż 23 stoiska.
Uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej z Wiechlic oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego przygotowali na jarmark m.in. szyszkowe choinki, wieńce z szyszek, anioły zdobione metodą de coupage, szkło ozdobne, ceramikę oraz ciasteczka i pierniczki świąteczne.
Piernikowe cuda upiekły panie z sołectwa Pasterzowice. Stroiki, aniołki i kartki powstały w szprotawskich przedszkolach. Natomiast w domach uczniów Szkoły Podstawowej w Wiechlicach, z filii w Długiem powstały małe domki z prawdziwego piernika. Własne stoiska miały również filie szkoły z Siecieborzyc i Leszna Górnego. Uczniowie Zespołu Szkół nr 1 oferowały na jarmarku ozdoby choinkowe i na świąteczne stoły.
Na barszczyk z krokietem i ciasto zapraszały panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Dziećmiarowic oraz uczniowie i nauczyciele z Zespołu Szkół Zawodowych w Szprotawie. Sołectwo Nowa Kopernia oferowało kompoty z suszu i m.in. makówki, a Gospodarstwo wiejskie Magdynia wyroby z dyni. Wystawiła się także sekcja origami ze Szprotawskiego Domu Kultury oraz członkowie szprotawskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów.
Pełno rozmaitych elementów do świątecznych dekoracji mieli uczniowie Zespołu Szkół im. Wojska Polskiego, Zespołu Szkół w Wiechlicach, OSiW w Wiechlicach, Fundacji „Spełnienie”, Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego oraz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Bolesława Chrobrego.
Na placu stanęła scena. Były jasełka, śpiewano kolędy, młodzież zatańczyła taniec mikołajkowy w rytm popularnej świątecznej piosenki. Dodatkową atrakcją jarmarku była wystawa szopek krakowskich, które aż do 6 stycznia przyszłego roku będzie można oglądać w Domu Kultury.
Organizatorzy dziękują wszystkim wystawcom za wspaniałe stoiska, za trud i pracę włożony w przygotowanie świątecznych ozdób. Dziękują też odwiedzającym za niezwykłą frekwencję. Jarmark z pewnością na stałe wpisze się w kalendarz imprez szprotawskich. Zapraszamy za rok!

Zobacz informację w jarmarku w TVP Gorzów z dnia 13.12.2015

Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Skradziony skuter, lewe tablice i 4 sądowe zakazy

dodano: 2024-06-18 07:26:42, autor: Redakcja, źródło: Komenda Powiatowa Policji w Żaganiu

"Pechowym" okazał się ubiegły czwartek 13 czerwca 2024 roku dla 42-letniego mieszkańca gminy Niegosławice, którego jazdę skuterem przez Gościeszowice przerwali policjanci z żagańskiej drogówki.
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Uwaga! Zamknięcie ul. Słowackiego

dodano: 2024-06-06 10:25:52, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

W piątek 7 czerwca 2024 roku w godzinach 7:00 -15:00 planowane jest czasowe zamknięcie skrzyżowania ulic Koszarowej i Słowackiego w Szprotawie. Co to oznacza dla mieszkańców?
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Pobili mężczyznę, a następnie próbowali go porwać

dodano: 2024-06-04 13:17:33, autor: Redakcja, źródło: Komenda Powiatowa Policji w Żaganiu

Do scen jak z gangsterskiego filmu doszło w nocy z 29 na 30 maja 2024 w Małomicach. Trzech mężczyzn pobiło pałką teleskopową i drewnianą 44-letniego mężczyznę. Następnie poszkodowanego chcieli wciągnąć do samochodu i wywieźć do lasu. Na szczęście zostali spłoszeni przez przypadkowego przechodnia, który zawiadomił policję.
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Wandale grasowali na Wyspie Skarbów

dodano: 2024-06-04 07:41:50, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

W ciągu kilku ostatnich miesięcy Szprotawa wzbogaciła się o nowe place zabaw oraz miejsca wypoczynku. Nie każdemu się to jednak podoba - co pokazali wandale na Wyspie Skarbów.
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.