Udane konsultacje społeczne

dodano: 2015-06-25 14:45:46, autor: Redakcja, źródło: Urząd Miejski Szprotawa

W ramach prac nad przygotowaniem Lokalnego Programu Rewitalizacji dla naszego miasta, w dniach 13 i 14 czerwca, na placu przy Szprotawskim Domu Kultury odbywały się konsultacje społeczne.Było to pierwsze z cyklu spotkań zaplanowanych pod hasłem projektu „RewitalizujeMY Szprotawę”. Konsultacje miały na celu umożliwienie mieszkańcom wzięcia udziału w dyskusji nad pomysłami zmian w mieście. Zastępca Burmistrza Paweł Chylak oraz pracownicy Urzędu Miejskiego, przy udziale socjologów z Uniwersytetu Zielonogórskiego, rozmawiali z osobami zainteresowanymi rewitalizacją starówki oraz Domu Kultury i jego otoczenia. W konsultacjach wzięło udział 20 mieszkańców. Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom.
W pierwszym etapie rewitalizacji zmiany mają obejmować: ratusz i kamienice wokół niego, wieżę ciśnień, budynek Muzeum Ziemi Szprotawskiej, basen miejski, dom kultury, bibliotekę miejską, budynek Magdalenek (dawny sąd).
Rozmowy dotyczyły także przebudowy nawierzchni placu wokół ratusza, postawienia na nim ławek dla mieszkańców i wymiany oświetlenia oraz wyłączenia części placu przy ratuszu z ruchu drogowego.
W ramach konsultacji udało się stworzyć platformę do wspólnego poszukiwania najlepszych rozwiązań dla Szprotawy. Uczestnicy omawiali kwestie dotyczące zasad planowanej rewitalizacji i informowali potrzebach występujących w innych miejscach naszego miasta.
Przewidziane są kolejne takie spotkania. Informacje na temat ich miejsc i terminów pojawią się na stronie Urzędu Miejskiego a także na tablicach informacyjnych.
Można również skorzystać z możliwości złożenia swoich propozycji dotyczących rewitalizacji za pomocą adresu e-mail: rewitalizacja@szprotawa-um.pl
W najbliższych tygodniach będą prowadzone badania społeczne. Ich celem jest ustalenie potrzeb mieszkańców w związku z planowaną rewitalizacją. Prosimy o pomoc w uzyskiwaniu informacji przez ankieterów.
Bardzo dziękujemy wszystkim osobom, które wzięły udział w konsultacjach. Państwa głos w tej sprawie jest ważny.

Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Skradziony skuter, lewe tablice i 4 sądowe zakazy

dodano: 2024-06-18 07:26:42, autor: Redakcja, źródło: Komenda Powiatowa Policji w Żaganiu

"Pechowym" okazał się ubiegły czwartek 13 czerwca 2024 roku dla 42-letniego mieszkańca gminy Niegosławice, którego jazdę skuterem przez Gościeszowice przerwali policjanci z żagańskiej drogówki.
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Uwaga! Zamknięcie ul. Słowackiego

dodano: 2024-06-06 10:25:52, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

W piątek 7 czerwca 2024 roku w godzinach 7:00 -15:00 planowane jest czasowe zamknięcie skrzyżowania ulic Koszarowej i Słowackiego w Szprotawie. Co to oznacza dla mieszkańców?
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Pobili mężczyznę, a następnie próbowali go porwać

dodano: 2024-06-04 13:17:33, autor: Redakcja, źródło: Komenda Powiatowa Policji w Żaganiu

Do scen jak z gangsterskiego filmu doszło w nocy z 29 na 30 maja 2024 w Małomicach. Trzech mężczyzn pobiło pałką teleskopową i drewnianą 44-letniego mężczyznę. Następnie poszkodowanego chcieli wciągnąć do samochodu i wywieźć do lasu. Na szczęście zostali spłoszeni przez przypadkowego przechodnia, który zawiadomił policję.
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Wandale grasowali na Wyspie Skarbów

dodano: 2024-06-04 07:41:50, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

W ciągu kilku ostatnich miesięcy Szprotawa wzbogaciła się o nowe place zabaw oraz miejsca wypoczynku. Nie każdemu się to jednak podoba - co pokazali wandale na Wyspie Skarbów.
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.