Uwaga na oszustów

dodano: 2020-11-10 09:39:05, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

O sprawie poinformowała nas czytelniczka serwisu. Na terenie Szprotawy i miejscowości w gminie pojawiły się osoby, które rzekomo zbierają pieniądze na polecenie proboszcza i z przeznaczeniem na rzecz kościoła lub podają się za strażaków z OSP.



Są to mężczyźni w podeszłym wieku. W zamian za darowiznę wręczają obrazki z papieżem Janem Pawłem II. Nasza czytelniczka skontaktowała się z parafią i uzyskała od nich informację, że nie mają z tą zbiórką nic wspólnego. Wychodzi więc na to, że to kolejna metoda na wyłudzenie pieniędzy.

W ostatnim czasie podobne zbiórki organizują osoby podszywające się pod strażaków z jednostki OSP w Lesznie Górnym. Strażacy z OSP Leszno Górne również zapewniają, że nie prowadzą żadnych zbiórek na swoją rzecz.

Zalecamy więc ostrożność w przekazywaniu pieniędzy. Oszuści stosują coraz bardziej wymyślne metody pozyskiwania pieniędzy. Warto dobrze się zastanowić zanim przekaże się coś zbierającym. Podmioty organizujące zbiórki prowadzą także konta bankowe, na które można wpłacać darowizny. Jest to bezpieczniejsza metoda, która jednak nie zwalnia z zachowania czujności.

Zalecamy także, aby w sytuacji, w której czujemy, że mogliśmy paść lub padliśmy ofiarą oszustwa zgłaszać takie przypadki na Policję.

Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Drogowa metamorfoza Wiechlic - ul. Akcjowa

dodano: 2023-05-25 09:43:09, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

Trwa modernizacja sieci dróg w miejscowości Wiechlice (lotnisko). Prace trwają na ulicach: Akacjowej, Brzozowej oraz Klonowej. Po zakończeniu całości inwestycji znacząco poprawi się komfort oraz bezpieczeństwo na wyremontowanych odcinkach.



Przeczytaj więcej...
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Towarzyski mecz Polska - Norwegia w Szprotawie

dodano: 2023-05-24 13:31:57, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

13 czerwca 2023 roku o godz. 17:00 na szprotawskim stadionie rozpocznie się pierwsze spotkanie Towarzyskiego Dwumeczu Reprezentacji Polski U16, która zmierzy się z piłkarzami z Norwegii.



Przeczytaj więcej...
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Zrelaksuj się i zadbaj o zdrowie

dodano: 2023-05-22 07:37:34, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

Od marca br. mieszkańcy Szprotawy mogą skorzystać ze zdwowotnych właściwości tężni solankowej usytuowanej w zrewitalizowanym parku Goepperta. Wiosna jest szczególną porą roku zachęcającą do spędzania czasu na świeżym powietrzu, więc jeśli jeszcze nie zdążyliście odwiedzić szprotawskiej tężni polecamy czym prędzej to nadrobić!



Przeczytaj więcej...
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Otwarcie fabryki Minth Group coraz bliżej

dodano: 2023-05-20 23:00:21, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

Po niespełna ośmiu miesiącach wracamy w okolice budowy fabryki Mignen Sp. z o.o. należącej do Minth Group w Wiechlicach pod Szprotawą. Wielkimi krokami zbliża się koniec budowy...



Przeczytaj więcej...
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.