V Rodzinny Turniej Siatkówki Plażowej

dodano: 2015-07-21 15:38:05, autor: Redakcja, źródło: Urząd Miejski Szprotawa

V Rodzinny Turniej Siatkówki Plażowej o Puchar Burmistrza Szprotawy cieszył się dużym zainteresowaniem, zarówno uczestników, jak i widzów. Dobrym pomysłem okazało się nowe miejsce rozgrywek – Basen Miejski. Zwyciężyli Bolek i Lolek. Zagrali również nasi włodarze.W V Rodzinnym Turnieju Siatkówki Plażowej, który odbył się w niedzielę, 19 lipca, wystartowało 14 drużyn. Rozgrywki trwały od godz. 11.00 do 18.00. Tylko na chwilę mecze przerwała burza.

Na początku turnieju minutą ciszy uczczono pamięć Józefa Bartkowiaka, Prezesa Lubuskiego Związku Piłki Siatkowej, który zmarł w ubiegłym miesiącu. To szczególnie wybitna postać dla rozwoju sportu w naszym regionie.

Wystartowały reprezentacje urzędów
W meczu towarzyskim drużyna Urzędu Miejskiego w Szprotawie wystartowała w składzie: kapitan Józef Rubacha, Paweł Chylak, Katarzyna Sołtysiak-Łętek, Piotr Wciórka. W drużynie Starostwa Powiatowego wystąpili: kapitan Łukasz Kowczyk, Mirosław Gąsik, Anna Chmara, Sebastian Skupień. Mecz zakończył się remisem.

Burmistrz Szprotawy Józef Rubacha podkreśla, że turniej siatkówki plażowej służy integracji mieszkańców i jest zachęceniem do prowadzenia aktywnego stylu życia.

Dobrym pomysłem okazało się przeniesienie w tym roku imprezy ze stadionu na Basen Miejski. Były tutaj odpowiednia miejsca – dla widzów zacienione oraz do gry i ochłody dla zawodników.
Drużyny, które zdobyły pierwsze trzy miejsca otrzymały sprzęt elektroniczny, a wszyscy uczestnicy słuchawki. Sportowcy otrzymali także gorący posiłek.

Zawodnicy, którzy zajęli pierwsze miejsce zostali również uhonorowani przez Zakłady Usługowe Zachód. Pracownicy ZUZ sp. z o.o. z zaangażowaniem wsparli organizację imprezy.

Patronat informacyjny nad imprezą objęły: Radio Zachód, TVP Gorzów Wielkopolski, Gazeta Regionalna, Gazeta Lokalna oraz Gazeta Lubuska.

Klasyfikacja końcowa Turnieju o Puchar Burmistrza Szprotawy
I miejsce – drużyna Bolek i Lolek (Piotr Leśniak, Jacek Pielacki)
II miejsce – drużyna Emeryci (Karol Sterniczuk, Bartłomiej Nowik)
III miejsce – drużyna Sąsiady (Jarosław Kaniuk, Tomek Kubera)
IV miejsce – drużyna Nietykalni (Sebastian Osiński, Adrian Szczypka)
V miejsce – drużyny: Albatrosy (Daniel Trościanka, Konrad Krzewski) oraz Leśny Dzik (Krzysztof Leśniak, Tomasz Bawłowicz)
VII miejsce – drużyny: Deszczaki (Sabina Bednarz, Maciej Chutko) oraz Banachy (Maciej Pełechaty, Mateusz Machnicki)
IX miejsce – drużyny: Depki (Agata Depta, Edyta Depta), Pasterzowiczanka (Patryk Jankowiak, Edwin Pietluszewski), Poparzeni Wątróbką (Karol Pełechaty, Wojtek Sterniczuk), Młode Wilki (Tomasz Sul, Paweł Kleczko)
XIII miejsce – drużyny: Słodko Kwaśne (Aleksandra Kwaśniewska, Julia Buchowska), Bolki (Bartłomiej Gola, Michał Gola)

Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Uwaga! Zamknięcie ul. Słowackiego

dodano: 2024-06-06 10:25:52, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

W piątek 7 czerwca 2024 roku w godzinach 7:00 -15:00 planowane jest czasowe zamknięcie skrzyżowania ulic Koszarowej i Słowackiego w Szprotawie. Co to oznacza dla mieszkańców?
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Pobili mężczyznę, a następnie próbowali go porwać

dodano: 2024-06-04 13:17:33, autor: Redakcja, źródło: Komenda Powiatowa Policji w Żaganiu

Do scen jak z gangsterskiego filmu doszło w nocy z 29 na 30 maja 2024 w Małomicach. Trzech mężczyzn pobiło pałką teleskopową i drewnianą 44-letniego mężczyznę. Następnie poszkodowanego chcieli wciągnąć do samochodu i wywieźć do lasu. Na szczęście zostali spłoszeni przez przypadkowego przechodnia, który zawiadomił policję.
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Wandale grasowali na Wyspie Skarbów

dodano: 2024-06-04 07:41:50, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

W ciągu kilku ostatnich miesięcy Szprotawa wzbogaciła się o nowe place zabaw oraz miejsca wypoczynku. Nie każdemu się to jednak podoba - co pokazali wandale na Wyspie Skarbów.
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Festyn z okazji Dnia Dziecka przeniesiony na dziś

dodano: 2024-06-03 07:19:57, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

W tym roku szprotawskie dzieci mogą mówić o wyjątkowym pechu. Pogoda pokrzyżowała plany organizatorów obu imprez, które miały odbyć się z okazji dnia dziecka. Nie wszystko jednak stracone!
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.