Wojewoda w Szprotawie

dodano: 2011-05-24 20:40:34, autor: Redakcja, źródło: Lubuski Urząd Wojewódzki

Helena Hatka Wojewoda Lubuski odwiedziła Szprotawę. Wizyta rozpoczęła się od dyskusji z Burmistrzem Józefem Rubachą i samorządowcami. Spotkanie miało na celu zapoznanie się z aktualną sytuacją w gminie.Krótki raport związany z kondycją Szprotawy przedstawił Burmistrz. W swoim wystąpieniu mówił nie tylko o mocnych stronach, ale również o problemach związanych z funkcjonowaniem gminy. – Mając taki potencjał jesteście Państwo w stanie uporządkować wiele spraw – mówiła Wojewoda Helena Hatka.

W czasie wizyty samorządowcy zaprezentowali tereny inwestycyjne znajdujące się w gminie. Do dyspozycji potencjalnych przedsiębiorców jest ogromny teren po byłym lotnisku. – Trzeba pokazywać Szprotawę jako miejsce atrakcyjne do inwestowania. Jest tutaj klimat do zakładania małych przedsiębiorstw – mówiła Helena Hatka.

Na spotkaniu z dyrektorami szkół i przedszkoli poruszone zostały problemy związane z niżem demograficznym. Rozmawiano o sposobach pozyskiwania pieniędzy z zewnętrznych źródeł dla placówek edukacyjnych. – Cieszę się, że jest koncepcja uporządkowania szkolnictwa i spraw społecznych w gminie – mówiła Wojewoda. Na szczegółowe pytania pedagogów związane z edukacją odpowiadał Radosław Wróblewski Lubuski Wicekurator Oświaty.

Szprotawa może pochwalić się cennymi zabytkami. Z pewnością można do nich zaliczyć dwa kościoły. Efekty prac konserwatorskich w zabytkowych budynkach przedstawili proboszczowie parafii. Wojewoda odwiedziła też zakład zajmujący się produkcją betonowych konstrukcji do budowy studni. Elementy wykorzystywane są między innymi do tworzenia instalacji wodno-kanalizacyjnych przy powstających autostradach.

- Ja i moi współpracownicy jesteśmy do Państwa dyspozycji. Jeśli będę miała taką możliwość, będę wspierała gminę – podkreślała Helena Hatka na spotkaniu z mieszkańcami, które było ostatnim elementem wizyty. Na ewentualne pytania przygotowani byli również: Anna Maćkowiak Dyrektor Wydziału Infrastruktury, Grażyna Jelska Zastępca Dyrektora Wydziału Polityki Społecznej oraz Lidia Markowska. Szprotawianie zainteresowani byli sprawami związanymi z edukacją, zatrudnieniem oraz budową obwodnicy.

Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Zamknięty zjazd z ronda w ul. Młynarską

dodano: 2024-04-24 12:44:14, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

W związku z przebudową ronda zamknięty został zjazd w ulicę Młynarską. Kierowcy muszą kierować się na objazdy zamkniętego odcinka, na którym trwają prace przy demontażu betonowych prefabrykatów, które do tej pory wyznaczały rondo.
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Z wielkiej dziury wyrośnie nowoczesna szeregówka

dodano: 2024-04-24 07:14:00, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

Wielka dziura przy ulicy Chrobrego w Szprotawie już wkrótce przestanie straszyć, a miejsce aktualnie rozbieranych hal magazynowych zmieni się nie do poznania!
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Nowa droga połączy Sowiny z obwodnicą

dodano: 2024-04-23 09:29:58, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

Urząd Miejski w Szprotawie ogłosił przetarg na wykonanie projektu oraz uzyskanie decyzji i zezwoleń na budowę drogi łączącej Sowiny z obwodnicą. Planowana inwestycja ułatwi mieszkańcom dzielnicy Iława wyjazd z miasta, a także pozwoli na przeniesienie ruchu cieżarowego zmierzającego do Małomic w wiekszości po za miasto.
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Gmina Niegosławice wybrała Wójta

dodano: 2024-04-22 07:00:18, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

Druga tura wyborów Wójta Gminy Niegosławice pokazała jak ważny jest każdy głos. O zwyciestwie w wyścigu o fotel Wójta zdecydowało 17 głosów.
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.