Agata Kopaniecka najlepiej zdała maturę w liceum działającym w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Bolesława Chrobrego w Szprotawie. W 9 egzaminach uzyskała łączny średni wynik 88%. Zdawalność matur w tej szkole wyniosła aż 87%, kiedy w kraju 71.
Bardzo dobrze wypadli również Dominika Nowik (83%) i Adrian Kubicki (83%), Luiza Szczucka (82%) i Małgorzata Najdek (81%). Język polski najlepiej zdali uczniowie klasy IIIa, uzyskując jako cała klasa wynik powyżej 66%. Również bardzo dobrze wypadły w szkole egzaminy z języków angielskiego i niemieckiego (oba przedmioty ze średnim wynikiem 76%). Najlepsi angliści to: Patryk Mikołajczyk i Tomasz Marciniszyn, osiągnęli maksymalną liczbę punktów j języka angielskiego - upragnione 100% na poziomie podstawowym, a Agata Kopaniecka na poziomie rozszerzonym. Najtrudniejszym egzaminem tegorocznej matury okazała się w Polsce matematyka, nasi licealiści poradzili sobie i z tym wyzwaniem. Najwyższe wyniki osiągnęły Joanna Jaszczyk (96%) i Anna Adamcio (90%). W pierwszej dziesiątce najlepszych wyników znalazło się tylko dwóch chłopców: Karol Korycki (82%) i Wojciech Wilczyński ((80%). Media donoszą, że w tym roku zdało egzamin maturalny tylko 71% abiturientów, a tymczasem w naszej szkole zdawalność wyniosła 87%. Na szczegółowe analizy i porównywanie wyników przyjdzie czas, gdy Centralna Komisja Egzaminacyjna przedstawi swoje raporty, ale już dziś gratulujemy maturzystom i trzymamy za nich kciuki w trakcie rekrutacji na wyższe uczelnie.
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie
Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.
Można składać wnioski na mieszkania w biurowcu DZO
dodano: 2025-12-04 09:39:29, autor: Redakcja, źródło: Urząd Miejski Szprotawa
Gmina Szprotawa ogłosiła rozpoczęcie naboru wniosków na najem 40 nowych lokali mieszkalnych znajdujących się w byłym biurowcu DZO przy ulicy Sobieskiego w Szprotawie. To długo wyczekiwana oferta dla mieszkańców poszukujących komfortowego i stabilnego najmu w nowoczesnym standardzie.
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie
Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.
Trwa akcja gaśnicza w budynku dawnego dworca kolejowego w Lesznie Górnym. Zgłoszenie o pożarze wpłynęło przed godziną 18:00. Na miejscu pracuje 11 zastępów straży pożarnej.
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie
Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.
Szprotawski Jarmark Bożonarodzeniowy już 6 grudnia!
dodano: 2025-12-02 10:45:00, autor: Redakcja, źródło: Szprotawski Dom Kultury
Poczuj magię świąt w najpiękniejszym wydaniu! Już 6 grudnia 2025 r. szprotawski rynek zamieni się w pełne blasku, muzyki i zimowej radości centrum świątecznych wydarzeń. Start o 12:00!
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie
Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.
Wyjątkowy jubileusz – 80 lat działalności Społem Powszechnej Spółdzielni Spożywców w Szprotawie. To osiem dekad pracy, rozwoju i wspólnego budowania lokalnej tradycji handlowej.
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie
Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.