Zaświadczenie kierowcy nie pomoże

dodano: 2006-07-03 02:58:31, autor: , źródło: Gazeta Lubuska

Jeśli nie masz nowego prawa jazdy nie możesz prowadzić samochodu.



Wielu Lubuszan nie złożyło na czas wniosku w wydziale komunikacji. Ci, którzy uczynili to dopiero teraz i tak muszą poczekać co najmniej dwa tygodnie na nowy dokument.
Część wpadła na pomysł przedłużenie terminu wymiany zgłaszając kradzież, bądź zaginięcie prawa jazdy. Myślą, że w ten sposób będą mogli jeździć bez nowego dokumentu. Mylą się.

- Do poruszania się samochodem uprawnia tylko prawo jazdy - tłumaczy zastępca naczelnika wydziału komunikacji zielonogórskiego magistratu Mirosław Holak.
Nie pomoże nawet zgłoszenie zaginięcia w urzędzie komunikacji. Urzędnik wystawi jedynie zaświadczenie o posiadaniu kategorii prawa jazdy. - Na jego podstawie autem jeździć nie wolno - ostrzega nadkom. Piotr Fliegner z wydziału ruchu drogowego lubuskiej policji.
Inaczej wygląda zatrzymanie starego dokumentu przez policję na trasie. Funkcjonariusz wręczy szoferowi kwitek o zatrzymaniu starego i nieważnego dokumentu.
- I na jego podstawie autem można jeździć siedem dni, nie dłużej - mówi nadkom. Fliegner. To nie koniec kłopotów. Kierowca naraża się też na mandat za brak nowego prawka. - Może on wynieść od 20 do nawet 500 zł - informuje sierż. sztab. Artur Chorąży z zespołu prasowego lubuskiej policji.

Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Kolejny pustostan zyska nowe życie

dodano: 2025-05-19 11:00:24, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

Od około trzydziestu lat u zbiegu ulic Konopnickiej i Sobieskiego straszyła niedokończona przebudowa. Kiedyś ponoć miała tam powstać włoska pizzeria jednak inwestycja nigdy nie została ukończona. Teraz w końcu to się zmieni.




Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Wybory Prezydenckie 2025 - wyniki

dodano: 2025-05-19 07:22:19, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl
Przeczytaj również: - Wybory Prezydenckie 2025 - wyniki

Według danych zebranych z 99,75% obwodów głosowania o wyborze Prezydenta RP rozstrzygnie druga tura, w której zmierzą się Rafał Trzaskowski - kandydat Koalicji Obywatelskiej oraz Karol Nawrocki wspierany przez PiS. A oto jak wyglądały wyniki głosowania w gminacg Szprotawa, Małomice i Niegosławice.




Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Pomnik samolot znów jest srebrny!

dodano: 2025-05-16 21:17:42, autor: Redakcja, źródło: Urząd Miejski Szprotawa

Nieszablonowy szprotawski pomnik - Samolot - przestał straszyć! W ramach wiosennych porządków dzięki ekipie Zakładów Usługowych Zachód został gruntownie wyczyszczony.




Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Wybory Prezydenckie 2025

dodano: 2025-05-15 21:52:32, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

Wybory prezydenckie 2025 to może być decydujące starcie o przyszłość Polski. Już w najbliższą niedzielę, 18 maja 2025 roku, Polacy wybiorać będą nowego Prezydenta. Jeśli żaden z kandydatów nie zdobędzie ponad połowy głosów, druga tura odbędzie się 1 czerwca. Gdzie głosować będą mieszkańcy gminy Szprotawa?




Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.