Zawieszona placówka

dodano: 2007-07-03 02:58:31, autor: , źródło: Gazeta Lubuska

Powstawanie, przenoszenie, likwidacja placówek i oddziałów starostwa to element konfliktów szprotawsko - żagańskich.
Do eskalacji dochodziło pod koniec czerwca, kiedy placówka wydziału komunikacji w Szprotawie zawiesiła działalność.- Czy to nie jest początek przenoszenia wszystkich biur? Wyborcom powiedziałem, że nie. Ale głowy nie daję. Biuro komunikacyjne nie będzie czynne do 1 września. Czy potem ruszy - pytał podczas piątkowej sesji powiatowej radny Zbigniew Teler.

- W takich sytuacjach spada prestiż naszego miasta i autorytet władzy - podkreślił wiceprzewodniczący szprotawskiej rady miejskiej Zdzisław Paprocki, który złożył protest w imieniu mieszkańców z gmin Szprotawa, Małomice i Niegosławice, czyli ok.38 procent mieszkańców powiatu.

- W Szprotawie pracowały dwie osoby. Jedna z pracownic poszła na urlop, więc drugą przenieśliśmy do Żagania - poinformował naczelnik wydziału komunikacji w starostwie Jerzy Rodak.

Podczas sesji wina za zamknięcie szprotawskiego oddziału skupiła się na naczelniku. - Czy ktoś informował o problemie. Kiedyś pracownicy też chorowali i chodzili na urlopy - mówił Z. Teler.
- Urlop to mało poważna wymówka - dodał wprost wiceprzewodniczący Paprocki.

- Ktoś nas wybrał po to, żeby pomagać, a nie utrudniać. Urzędy powinny być bliżej mieszkańców. Tym bardziej, że placówka przynosi dochody - dorzucił Zdzisław Wilczyński.

- Takie decyzje nie powinny być wydawane przez szeregowego pracownika, a przede wszystkim nie z zaskoczenia - dodał Marian Bagiński.

- Nie chodzi tylko o jeden urlop. Powodów przenosin jest kilka i to poważnych. A decyzji nie podejmowałem sam, mam swoich szefów - wyjaśnił naczelnik J. Rodak.

To dużo kosztuje

Okazuje się, że problemy były już za kadencji starosty Zenona Rzyskiego. Od października 2004 r. należało pracować w systemie informatycznym CEPiK. Natomiast w szprotawskim oddziale dokumenty wypisywane były ręcznie i raz w tygodniu trafiały do Żagania. Nie było więc od ręki wpisu w ogólnopolskim rejestrze i podczas kontroli policyjnej już raz istniało podejrzenie o podróbkę prawa jazdy.

A wyposażenie biura w sprzęt kosztuje prawie 36 tys., do tego utrzymanie łącza przez rok to ponad 43 tys zł. W dodatku ... - Osoba rejestrująca pojazd i tak musi pojawić się w Żaganiu. Choćby po to, żeby załatwić formalności w urzędzie skarbowym - poinformował J. Rodak.

- Sytuacja jest bardzo ciężka i złożona. Zarząd zajmie się problemem, trzeba wnikliwie i starannie zająć się sprawą. Na razie zdecydowaliśmy się zawiesić działalność punktu - podsumował starosta Jerzy Bielawski.

Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Ukradli puszki z pieniędzmi na ratowanie życia

dodano: 2022-09-25 19:26:22, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

Brakuje słów, żeby opisać co spotkało siedemnastoletnią Marcelinę Sakuta. Aktualnie trwają zbiórki, licytacje i kwesty które mają na celu jedno – zdobyć pieniądze na operację młodej dziewczyny. Również podczas Dnia Dyni w Lesznie Dolnym prowadzono zbiórkę. Niestety „ktoś” ukradł puszki w których były pieniądze.Przeczytaj więcej...
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Nowy inwestor

dodano: 2022-09-23 19:14:32, autor: Redakcja, źródło: Urząd Miejski Szprotawa

Gmina Szprotawa już niebawem wzbogaci się o nowego inwestora.Przeczytaj więcej...
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Pojawiły się rusztowania wokół wieży [aktualizacja]

dodano: 2022-09-09 18:38:20, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

Wokół wieży ruin dawnego kościoła ewangelickiego w Szprotawie pojawiły się rusztowania. Czy oznacza to rozpoczęcie planowanej rewitalizacji obiektu?Przeczytaj więcej...
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Ogłoszono przetarg na Velo Sprotavia

dodano: 2022-08-29 20:52:29, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

Zgodnie z zapowiedziami ogłoszono postępowanie przetargowe, którego przedmiotem jest zaprojektowanie i wybudowanie ścieżki rowerowej przebiegającej częściowo w śladzie dawnej linii kolejowej z Zielonej Góry do Szprotawy.Przeczytaj więcej...
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.