Zmiany w gminnych przewozach autobusowych

dodano: 2022-02-04 12:09:00, autor: Redakcja, źródło: Urząd Miejski Szprotawa

Trwa systematyczne rozwijanie oferty przewozów autobusowych na terenie gminy Szprotawa. Oprócz wcześniej działających linii dochodzą nowe, dzięki czemu poprawia się dostępność komunikacyjna na terenie gminy.Powiat żagański wspólnie z gminami wchodzącymi w jego skład reaktywował działalność Związku Powiatowo-Gminnego Powiatu Żagańskiego, którego celem jest organizacja przewozów autobusowych na terenie powiatu.

Związek stał się także wnioskodawcą o środki z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych, tak by wesprzeć finansowo obsługę połączeń.

Dzięki tym zmianom w naszej gminie od 31.01.2022 wystartowały nowe linie autobusowe:
0 Szprotawa - Szprotawa Sowiny - Nowa Kopernia - Szprotawa - (4 pary w dni robocze i weekendy) - jej rozkład jest dostępny tutaj;

1 Szprotawa - Wiechlice Osiedle - Leszno Górne PKP i powrót - (4 pary w dni robocze, 2 pary w weekendy, skomunikowanie z pociągami do Legnicy/Wrocławia) oraz Szprotawa - Wiechlice Osiedle - Bobrowice - Sieraków - Leszno Górne PKP i powrót - (3 pary w dni robocze, 2 pary w weekendy, skomunikowanie z pociągami do Legnicy/Wrocławia) - jej rozkład jest dostępny tutaj.

Oprócz tego z początkiem roku zwiększono liczbę kursów obsługiwanych przez MZK Żagań. Po zmianach wybrane autobusy dojeżdżają także do Cieciszowa i pod dworzec kolejowy w Szprotawie. Oprócz linii nr 18 między Żaganiem a Szprotawą zaczęły dodatkowo kursować linie 7b oraz 31a. Rozkład jazdy między Żaganiem a Szprotawą jest dostępny tutaj.

W skróconej relacji kursują póki co linie nr 102 Szprotawa - Pasterzowice - Witków - Siecieborzyce - Rusinów i powrót - (4 pary w dni robocze, 2 pary w weekendy, skomunikowanie z pociągami do Zielonej Góry) i 103 Szprotawa - Henryków - Dzikowice - Długie i powrót - (4 pary w dni robocze, 2 pary w weekendy, skomunikowanie z pociągami do Zielonej Góry), które docelowo mają dojeżdżać do Nowej Soli, skąd dzięki skomunikowaniu z pociągami będzie można dojechać do Zielonej Góry. Aktualne rozkłady 102 można pobrać tutaj, 103 jest dostępny tutaj. Dojazd do Nowej Soli będzie prawdopodobnie możliwy w lutym, jak tylko związek uzyska stosowne zgody.

Wszystkie powyższe linie obsługuje MZK Żagań.

Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Maciej Siwicki powołany na Wicewojewodę Lubuskiego

dodano: 2024-07-15 07:12:54, autor: Redakcja, źródło: Lubuski Urząd Wojewódzki

Maciej Siwicki - wieloletni szprotawski Radny - 12 lipca 2024 został powołany przez Premiera Donalda Tuska na stanowisko I Wicewojewody Lubuskiego.
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Skradziony skuter, lewe tablice i 4 sądowe zakazy

dodano: 2024-06-18 07:26:42, autor: Redakcja, źródło: Komenda Powiatowa Policji w Żaganiu

"Pechowym" okazał się ubiegły czwartek 13 czerwca 2024 roku dla 42-letniego mieszkańca gminy Niegosławice, którego jazdę skuterem przez Gościeszowice przerwali policjanci z żagańskiej drogówki.
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Uwaga! Zamknięcie ul. Słowackiego

dodano: 2024-06-06 10:25:52, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

W piątek 7 czerwca 2024 roku w godzinach 7:00 -15:00 planowane jest czasowe zamknięcie skrzyżowania ulic Koszarowej i Słowackiego w Szprotawie. Co to oznacza dla mieszkańców?
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Pobili mężczyznę, a następnie próbowali go porwać

dodano: 2024-06-04 13:17:33, autor: Redakcja, źródło: Komenda Powiatowa Policji w Żaganiu

Do scen jak z gangsterskiego filmu doszło w nocy z 29 na 30 maja 2024 w Małomicach. Trzech mężczyzn pobiło pałką teleskopową i drewnianą 44-letniego mężczyznę. Następnie poszkodowanego chcieli wciągnąć do samochodu i wywieźć do lasu. Na szczęście zostali spłoszeni przez przypadkowego przechodnia, który zawiadomił policję.
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.