Uważać na budżet

dodano: 2007-05-23 02:58:31, autor: , źródło: Gazeta Lubuska

Na sesji rady powiatu padł formalny wniosek o przekazania przez starostwo dwóch działek dla władz Szprotawy. Ma na nich powstać kryty basen.Radny Zbigniew Teler podczas ostatniej sesji wnioskował o nieodpłatne przekazanie gminie Szprotawa dwóch działek na basen. Jest to nieco ponad hektar przy ul. Sobieskiego. - Wniosek złożyłem w imieniu klubu radnych SLD i z upoważnienia klubu PSL. Mam poparcie 13 radnych - mówił i dodał, że przy budowie basenu starostwo nie będzie musiało dołożyć ani złotówki.

Potrzeby są ogromne

- Te działki przygotowywaliśmy do sprzedaży. Już zostały poniesione nakłady, między innymi na podział gruntów. Jest też przygotowywana wycena terenów. To kosztowało nas ok. 2 tys. zł. - informuje geodeta powiatowy Zdzisław Żyta.

- Ale to nic nie przesądza, bo nie został jeszcze ogłoszony przetarg - argumentuje Z. Teler i przekonuje o potrzebie budowy ośrodka dla kilku gmin - Szprotawa, Małomice i Niegosławice.
- Nie jest problemem przekazanie działek, tylko jak zapełnić nadwątlony budżet - wyjaśnia starosta żagański Jerzy Bielawski, który ma poważne argumenty. Działki zostały wycenione na ok. 250 tys. zł. - A my w budżecie mamy zaplanowane ze sprzedaży milion złotych dochodu. Oddanie działek to strata aż 25 procent wpływów, a potrzeby są ogromne. Trzeba znaleźć wyjście z tej trudnej sytuacji - dodaje starosta Bielawski.

Będzie rehabilitacja

Skąd pieniądze na basen? - Budowa jest wprowadzona do wieloletniego planu inwestycyjnego Szprotawy. Partnerski Spremberg obiecuje wyposażenie - wyjaśnia Z. Teler.

Radny zapewnia o rehabilitacyjnych intencjach, a nie uciechach i współzawodnictwie szprotawsko - żagańskim. - To ma być basen rehabilitacyjno - rekreacyjny ze specjalistami. Pamiętam o tym, jak fatalny jest stan zdrowia społeczeństwa. Trzeba przeciwdziałać dopóki jest czas, już 80-85 procent ludzi ma problemy ze skrzywieniami kręgosłupa - wyjaśnia radny ze Szprotawy.

- Cel jest szlachetny i ze wszech miar słuszny. Tylko należy sformułować zapis, żeby działka była wykorzystana zgodnie z przeznaczeniem - popiera radny powiatowy z Żagania Marek Kopta.
Basen miałby stanowić kompleks ze znajdującym się w pobliżu domem dziecka i ze specjalnym ośrodkiem szkolno-wychowawczym. Przylegałby do obiektów sportowych m.in. boiska i kortów tenisowych.

Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Powstanie kolejna droga rowerowa

dodano: 2022-08-10 10:03:59, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

Urząd Miejski przygotowuje się do budowy drogi rowerowej z Wiechlic p. Leszno Dolne, Górne do granicy z woj. dolnośląskim. Inwestycja jest w przygotowaniu, na razie postępowanie dotyczy opracowania Programu Funkcjonalno-Użytkowego.Przeczytaj więcej...
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Łatwiej skręcić z Młynarskiej na Zabobrze!

dodano: 2022-08-04 12:46:40, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

Od wczoraj działa sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ulic Młynarskiej, Krasińskiego, Muzealnej i 3 Maja. Zastosowanie automatycznego sterowania ruchem powinno zredukować zatory drogowe. Zwiększy się również bezpieczeństwo pieszych na skrzyżowaniu.Przeczytaj więcej...
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

48-letniemu plantatorowi grożą 3 lata więzienia

dodano: 2022-07-31 14:12:27, autor: Redakcja, źródło: Komenda Powiatowa Policji w Żaganiu

38 drzewek konopi indyjskich i prawie 6 kilogramów zebranych plonów znalezionych w pomieszczeniach gospodarczych na terenie gminy Szprotawa – to efekt skutecznej pracy operacyjnej policjantów kryminalnych z Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu.Przeczytaj więcej...
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Przebudowa ul. Chodkiewicza - galeria

dodano: 2022-07-24 14:30:37, autor: Redakcja, źródło:

Trwa przebudowa ul. Chodkiewicza. Prace są coraz bardziej zaawansowane.Przeczytaj więcej...
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.