Będzie nowa koalicja

dodano: 2008-03-05 02:58:31, autor: , źródło: Gazeta Lubuska

Powstanie klubu radnych powiatowych Nasze Miasto doprowadzi do nowej koalicji, choć jak twierdzi starosta żagański stara jeszcze istnieje, bo nikt nie wysłał pisma, że z niej występuje.Przypomnijmy, że podczas ubiegłotygodniowej sesji rady powiatu poinformowano o powstaniu nowego klubu radnych Nasze Miasto. Składa się on z Andrzeja Katarzyńca, Krzysztofa Jarosza (obaj dotychczas Razem dla Powiatu), Jana Babiarza i Eugeniusza Dobrowolskiego (obaj dotychczas PiS). Panowie reprezentują nowopowstałe stowarzyszenie o takiej samej nazwie. W grupie założycielskiej stowarzyszenia znajduje się jeszcze 19 osób, w tym wielu byłych i obecnych radnych z gmin i miast powiatu. - Jeszcze nie przyjmujemy nowych członków. Czekamy na prawną rejestrację stowarzyszenia - wyjaśnia jego przewodniczący A. Katarzyniec.

Do nowego stowarzyszenia nie będzie łatwo się dostać. - Każdy nowy członek musi mieć najpierw poparcie minimum dwóch założycieli - wyjaśnia przewodniczący.

Wróćmy do nowego klubu radnych powiatowych. Jego moc było widać już podczas głosowania za kandydaturą starosty na swojego zastępcę. Koalicja PiS - Razem dla Powiatu przegrała to głosowanie 8 do 13. Czy to oznacza, że ona już nie istnieje? - Wyszliśmy z koalicji - potwierdza A. Katrzyniec. - Jesteśmy klubem niezależnym. Nasza praca w radzie będzie zgodna z deklaracjami pracy ponad podziałami - zapowiada szef klubu.

- Nie otrzymałem jeszcze oficjalnego pisma w tej sprawie. Dlatego uważam, że koalicja istnieje - stwierdza starosta Jerzy Bielawski, jednocześnie szef powiatowego PiS.

Za chwilę jednak starosta sugeruje, że nowa koalicja będzie. - Dopóki nie podpiszemy nowej umowy koalicyjnej, nie powołamy nowego wicestarosty - deklaruje. - Może będzie to umowa PiS z jednym klubem, a może z dwoma.

Jedyny klub, który jest w stanie sam stworzyć koalicję z PiS to PSL-PO, mający 5 radnych (razem byłoby ich jedenastu). - Nic mi nie wiadomo na temat jakichkolwiek rozmów z PiS-em - mówi Henryk Janowicz, radny PSL. - Nie mogę się natomiast wypowiadać na temat tego co dzieje się na szczeblu wojewódzkim.

Nowa koalicja może tez oznaczać, że przestaną obowiązywać warunki postawione PiS-owi przez Razem dla Powiatu. Przypomnijmy, że koalicjant zagroził, że jeżeli PiS nie spełni sześciu warunków, to on złoży wniosek o odwołanie starosty. - Jesteśmy za słabi, żeby stawiać jakiekolwiek warunki,. Mamy tylko trzech radnych - powiedział nam wczoraj przewodniczący klubu Razem dla Powiatu Bronisław Martynowicz. Co do współpracy z Nasze Miasto jest pewny, że takowa będzie. - Będziemy współpracowali. I tylko razem możemy dyskutować o stawianiu jakichś warunków.

Przypomnijmy, że jeden z nich dotyczy likwidacji stanowiska etatowego członka zarządu. - Zawsze powtarzam, że prezydent stutysięcznego miasta ma dwóch, a nawet trzech zastępców. Nasz powiat tez ma prawie 100 tys. mieszkańców, więc jestem zdania, że oprócz zastępcy powinien być etatowy członek zarządu - podkreśla J. Bielawski.

Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Jubileuszowy festiwal Ziemia i Pieśń

dodano: 2022-06-29 11:30:52, autor: Redakcja, źródło: Urząd Miejski Szprotawa

W najbliższy weekend od 1 do 3 lipca 2022 odbędzie się jubileuszowy, bo XXX Festiwal Ziemia i Pieśń.Przeczytaj więcej...
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Już w sobotę otwarcie basenu

dodano: 2022-06-22 16:13:32, autor: Redakcja, źródło: Szprotawski Zarząd Nieruchomościami "CHROBRY" Sp. z o. o.

Już od soboty 25 czerwca 2022 roku można będzie się ochłodzić na szprotawskim basenie miejskim. Strzeżone kąpielisko będzie otwarte dla chętnych codziennie od 10:00-18:00.Przeczytaj więcej...
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Wyspa skarbów

dodano: 2022-06-09 09:22:00, autor: Redakcja, źródło: Urząd Miejski Szprotawa

Przy ulicy Młynarskiej powstanie strefa relaksu - Wyspa skarbów.Przeczytaj więcej...
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Marcelina potrzebuje pilnej operacji serca!

dodano: 2022-06-08 21:34:30, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

Marcelina Sakuta urodziła się ze złożoną, śmiertelną wadą serca. Lekarze szacowali, że nie przeżyje nawet kilku dni... Dziś ma 17 lat i wciąż walczy o życie. Niestety w Polsce nie ma już dla Niej ratunku... Wspólnie możemy pomóc Marcelinie wygrać kolejną walkę o życie!Przeczytaj więcej...
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.