Zawody wędkarskie w Szprotawie

dodano: 2015-10-14 17:42:02, autor: Redakcja, źródło: Urząd Miejski Szprotawa

W ubiegłą niedzielę, 11 października 2015 r. na zalewie Bobru odbyły się spławikowe Zawody Wędkarskie o Puchar Burmistrza Szprotawy Józefa Rubachy, kończące sezon wędkarski i zaliczane do Grand Prix Koła PZW nr 1 w Szprotawie.

W zawodach startowało 46 wędkarzy z kół w Szprotawie, Małomicach, Kożuchowie, Nowej Soli i Siedliska. W zawodach startowały również 2 kobiety i 2 juniorów.

Zawody wygrał Piotr Haizler z koła PZW Nowa Sól z wynikiem 2,6 kg. Drugie miejsce zajął Maciej Reguła z koła PZW Szprotawa z wynikiem 2,4 kg. Trzecie miejsce zajął Tomasz Szlufik z koła PZW Szprotawa z wynikiem 2,08 kg. Największą rybę zawodów tj. leszcza o wadze 1,02 kg złapał Piotr Haizler.

Na zakończenie zawodów zorganizowany został grill dla wszystkich uczestników zawodów i zaproszonych gości – Burmistrza Szprotawy Józefa Rubachy, Przewodniczącego Rady Powiatu Żagańskiego Mirosława Gąsika.

Okolicznościowe puchary za zawody oraz cykl Grand Prix wręczali burmistrz Józef Rubacha, przewodniczący Mirosław Gąsik oraz prezes koła Stanisław Kuziów.

W cyklu Grand Prix 2015, który składał się z 7 zawodów, wzięło udział 42 wędkarzy, w tym 2 kobiety i 3 juniorów. Najlepsza dziesiątka zawodników otrzymała okolicznościowe puchary i talony na zakupy w sklepie wędkarskim „Złota Rybka” w Szprotawie.

Wyniki
W kategorii kobiet zwyciężyła Karolina Kurysz a wśród juniorów Sebastian Chudzik.