Nowe inwestycje w Szprotawie

dodano: 2015-09-30 15:19:03, autor: Redakcja, źródło: Urząd Miejski Szprotawa

III kwartał 2015 r. obfituje w gminne inwestycje. Roboty dotyczą nie tylko odtwarzania jezdni po budowie kanalizacji, m.in. modernizowane jest oświetlenie ulic i powstaje Zakład Aktywności Zawodowej.Szczegóły realizowanych przedsięwzięć, przygotowane przez Wydział Inwestycyjny Urzędu Miejskiego, poznali radni rady miejskiej podczas ostatniej sesji. W wykazie robót zrealizowanych w III kwartale 2015 r. znalazło się kilka ciekawych inwestycji.

Modernizacja oświetlenia ulicznego
W ramach zadania wykonano kablową linię oświetleniową wraz z montażem słupów oświetleniowych ulic: Hallera, 11 Listopada, Żymierskiego, 9 Maja, Powstańców Śląskich. Wartość zadania wraz z kosztami nadzoru inwestorskiego to 98 tys. zł. Wykonawcą zadania było P.W. Hydro-Eco ze Szprotawy.

Budowa sygnalizacji świetlnej
Trwają prace przy budowie sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Niepodległości, Krasińskiego, Słowackiego i Mickiewicza w Szprotawie. Powstanie sygnalizacja, która umożliwi bezkolizyjne poruszanie się samochodów w obrębie skrzyżowania. Ponadto, poprawi się bezpieczeństwo pieszych, a w szczególności dzieci szkolnych. Wartość zadania wraz z dokumentacją techniczną to ok. 80 tys. zł. Wykonawcą zadania jest Firma FAST z Zielonej Góry.

W byłym ZOL-u Zakład Aktywności Zawodowej
Rozstrzygnięto przetarg na adaptację budynku po byłym ZOL-u przy ul. Niepodległości w Szprotawie na Zakład Aktywności Zawodowej. Najkorzystniejszą ofertę złożył Józef Kubik, prowadzący firmę Instalacje Sanitarne, Co i Gazowe ze Szprotawy. Wartość prac wynosi 521 tys. zł, z czego 500 tys. zł zostanie pokryte ze środków PFRON. Planowany termin zakończenia prac – grudzień 2015 r.

Przebudowa drogi gminnej w Dziećmiarowicach
Opracowano dokumentację projektową na przebudowę drogi gminnej w Dziećmiarowicach. Projekt, który opracował Michał Gancarczyk ze Świętoszowa, obejmuje przebudowę nawierzchni drogi oraz budowę chodnika. Wartość to 69 tys. zł.

Dofinansowanie dla Starostwa Powiatowego w Żaganiu
Zakończono modernizację ulic Ciszowskiej i 3 Maja oraz chodnika przy ul. Konopnickiej. Zadanie było realizowane przez Powiat Żagański, a Gmina Szprotawa dofinansowywała obydwa zadania. Dofinansowanie wyniosło odpowiednio: ul. Ciszowska i 3 Maja – 575 637 zł, ul. Konopnickej – 70.000 zł. Ponadto na ul. Konopnickiej Gmina Szprotawa wymieniła istniejącą napowietrzną linię oświetlenia ulicznego na linię kablową wraz z montażem nowoczesnych latarń ze źródłem światła LED. Decyzja o dofinansowaniu została podjęta w związku z tym, że ulice te są bardzo ważnymi ciągami komunikacyjnymi dla mieszkańców gminy. Ul. Ciszowska i 3 Maja stanowią dojazd do os. Piastowskiego oraz wsi Nowa Kopernia i Polkowiczki. Natomiast ul. Konopnickiej stanowi połączenie os. Słonecznego z centrum miasta.

Modernizacja dróg gminnych
W związku z budową sieci kanalizacyjnej, Gmina Szprotawa we współpracy z firmami realizującymi projekt, tj. ATA-TECHNIK Sp. z o.o. S.K.A oraz PPHU Niewiadomski z Międzyrzecza, wykonała modernizację dróg gminnych, tj. ul. Lotników, Hallera, 9 Maja, Powstańców Śląskich.
Do wykonania nawierzchni przygotowane są ulice: Jedności Klasy Robotniczej, Jagiełły oraz Buczka.


Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Jubileuszowy festiwal Ziemia i Pieśń

dodano: 2022-06-29 11:30:52, autor: Redakcja, źródło: Urząd Miejski Szprotawa

W najbliższy weekend od 1 do 3 lipca 2022 odbędzie się jubileuszowy, bo XXX Festiwal Ziemia i Pieśń.Przeczytaj więcej...
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Już w sobotę otwarcie basenu

dodano: 2022-06-22 16:13:32, autor: Redakcja, źródło: Szprotawski Zarząd Nieruchomościami "CHROBRY" Sp. z o. o.

Już od soboty 25 czerwca 2022 roku można będzie się ochłodzić na szprotawskim basenie miejskim. Strzeżone kąpielisko będzie otwarte dla chętnych codziennie od 10:00-18:00.Przeczytaj więcej...
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Wyspa skarbów

dodano: 2022-06-09 09:22:00, autor: Redakcja, źródło: Urząd Miejski Szprotawa

Przy ulicy Młynarskiej powstanie strefa relaksu - Wyspa skarbów.Przeczytaj więcej...
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Marcelina potrzebuje pilnej operacji serca!

dodano: 2022-06-08 21:34:30, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

Marcelina Sakuta urodziła się ze złożoną, śmiertelną wadą serca. Lekarze szacowali, że nie przeżyje nawet kilku dni... Dziś ma 17 lat i wciąż walczy o życie. Niestety w Polsce nie ma już dla Niej ratunku... Wspólnie możemy pomóc Marcelinie wygrać kolejną walkę o życie!Przeczytaj więcej...
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.