37-latek zatrzymany do sprawy wypadku drogowego

dodano: 2016-08-02 11:40:21, autor: Redakcja, źródło: Komenda Powiatowa Policji w Żaganiu

Szprotawscy policjanci służby kryminalnej zatrzymali 37-letniego mężczyznę do sprawy wypadku drogowego, do którego doszło nad ranem, 29 lipca tego roku. We wtorek (2.08) mężczyzna zostanie doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Żaganiu.29 lipca tego roku, o godz. 6.00 rano oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu otrzymał telefoniczne zgłoszenie od dyspozytora pogotowia ratunkowego, o wypadku drogowym na trasie Mycielin – Nowe Miasteczko (powiat żagański). Na miejscu zdarzenia ustalono, że na łuku drogi samochód m-ki BMW, na niemieckim numerach rejestracyjnych, z nieustalonych przyczyn zjechał na pobocze, a następnie uderzył w drzewo. Jeszcze przed przyjazdem policyjnego patrolu, pogotowie ratunkowe zabrało na SOR do szpitala w Nowej Soli w stanie ciężkim nieprzytomną kobietę, która uczestniczyła w wypadku drogowym. W sprawie wypadku drogowego Prokuratura Rejonowa w Żaganiu wszczęła śledztwo.

W czasie prowadzonych działań w tej sprawie policjanci z Komisariatu Policji w Szprotawie ustalili właściciela BMW, który uczestniczył w wypadku i tożsamość kobiety, która trafiła do szpitala. Okazało się, że jest to 36-letnia mieszkanka gminy Szprotawa, która nigdy nie miała uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Policjanci pionu kryminalnego prowadzili intensywne działania operacyjne i śledcze, zmierzające do ustalenia wszystkich okoliczności i przyczyn tego wypadku. Jeszcze tego samego dnia (29.07) policjanci ustalili, osobę, 37-letniego mężczyznę, bez stałego miejsca zamieszkania, który mógł mieć związek z wypadkiem drogowym na trasie Mycielin – Nowe Miasteczko. Mężczyzna ukrywał się przed policjantami. Przez cały weekend szprotawscy policjanci, przy współpracy z policjantami z sąsiednich powiatów prowadzili intensywne działania zmierzające do zatrzymania 37-latka. W poniedziałek, 1 sierpnia, policjanci z Referatu Kryminalnego Komisariatu Policji w Szprotawie zatrzymali na terenie Małomic (powiat żagański) 37-letniego mężczyznę do sprawy wypadku drogowego. 2 sierpnia mężczyzna zostanie doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Żaganiu, gdzie zostaną podjęte dalsze decyzje co do jego osoby.

Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Skradziony skuter, lewe tablice i 4 sądowe zakazy

dodano: 2024-06-18 07:26:42, autor: Redakcja, źródło: Komenda Powiatowa Policji w Żaganiu

"Pechowym" okazał się ubiegły czwartek 13 czerwca 2024 roku dla 42-letniego mieszkańca gminy Niegosławice, którego jazdę skuterem przez Gościeszowice przerwali policjanci z żagańskiej drogówki.
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Uwaga! Zamknięcie ul. Słowackiego

dodano: 2024-06-06 10:25:52, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

W piątek 7 czerwca 2024 roku w godzinach 7:00 -15:00 planowane jest czasowe zamknięcie skrzyżowania ulic Koszarowej i Słowackiego w Szprotawie. Co to oznacza dla mieszkańców?
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Pobili mężczyznę, a następnie próbowali go porwać

dodano: 2024-06-04 13:17:33, autor: Redakcja, źródło: Komenda Powiatowa Policji w Żaganiu

Do scen jak z gangsterskiego filmu doszło w nocy z 29 na 30 maja 2024 w Małomicach. Trzech mężczyzn pobiło pałką teleskopową i drewnianą 44-letniego mężczyznę. Następnie poszkodowanego chcieli wciągnąć do samochodu i wywieźć do lasu. Na szczęście zostali spłoszeni przez przypadkowego przechodnia, który zawiadomił policję.
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Wandale grasowali na Wyspie Skarbów

dodano: 2024-06-04 07:41:50, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

W ciągu kilku ostatnich miesięcy Szprotawa wzbogaciła się o nowe place zabaw oraz miejsca wypoczynku. Nie każdemu się to jednak podoba - co pokazali wandale na Wyspie Skarbów.
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.