Dni Szprotawy 2016

dodano: 2016-05-13 14:18:07, autor: Redakcja, źródło: Urząd Miejski Szprotawa

Najważniejsze wydarzenie w kalendarzu imprez kulturalnych naszej gminy odbędzie się w dniach 17-19 czerwca br. W tym roku święto miasta połączone zostanie z jubileuszem 20-lecia współpracy z niemieckim miastem partnerskim Gevelsberg.Główne uroczystości będą miały miejsce na Błoniach Szprotawskich przy ulicy 3-go Maja.
W uroczystościach jubileuszowych, obok gości z Gevelsbergu udział wezmą przedstawiciele Sprembergu z Niemiec oraz Butery z Włoch. Reprezentować oni będą różne instytucje i związki oraz różne dziedziny życia swoich miast. Wydarzenie to będzie więc okazją do nawiązania nowych kontaktów, jak również zacieśnienia dotychczasowych.

W piątek, 17 czerwca, o godz. 18.00 uroczystości otworzy Burmistrz Szprotawy Józef Rubacha. Jako pierwsze na scenie zaprezentują się dzieci z pokazem zumby. Następnie zapraszamy wszystkich do wspólnej zabawy podczas biesiady polsko-niemieckiej. Na zakończenie występ szprotawskiego zespołu EWAKUACJA.

W następnym dniu, w sobotę, o godz. 9.30 w sali kolumnowej w ratuszu odbędzie się uroczysta sesja Rady Miejskiej z udziałem zaproszonych delegacji miast partnerskich. Z okazji jubileuszu w Szprotawskim Domu Kultury, o godz. 11.30 zostanie oficjalnie otworzona wystawa fotografii upamiętniającej 20-lecie współpracy Szprotawy i Gevelsbergu.
Kibiców piłki nożnej zapraszamy od godz. 14.00 do sali gimnastycznej przy ul. Kopernika 22 na międzynarodowy turniej piłki nożnej.
Wielbicieli barwnych korowodów i spektakli ulicznych zapraszamy na ulice naszego miasta o godz. 16.30. Korowód przejdzie ulicami: Chodkiewicza, Mickiewicza, Basztową, Kasprowicza, Rynek (przed Rybką), Gen. Bema, Gen. Świerczewskiego, 3-go Maja.

Wieczorem uroczystości odbywać się będą na Błoniach Szprotawskich. Od godz. 17.45, na dużej scenie przywitają nas młodzi artyści ze szkół muzycznych ze Szprotawy i Gevelsbergu. Następnie wystąpią Kasia Kucharz z zespołem Sunniaki ze Szprotawskiego Domu Kultury. Kolejne ponad trzy godziny to koncerty NATALII SZROEDER oraz zespołu VIDEO. Po koncertach rozpocznie się dyskoteka, która potrwa do późnych godzin nocnych.

W niedzielę, 19 czerwca br., o godz. 11.00, na placu przed ratuszem rozpoczną się uroczystości upamiętniające przyjaźń polsko-niemiecką. O godz. 13.00 odprawiona zostanie msza św. w kościele pw. WNMP w Szprotawie.

Od godz. 14.00 na Błoniach Szprotawskich do późnego popołudnia scena będzie zajmowana przez liczne zespoły lokalne, które zachęcać będą do wspólnej zabawy. Przygotowany zostanie bogaty program dla dzieci. Imprezę zakończy występ zespołu disco-polo AVANGARDE.

Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Dmuchane atrakcje czekają na Błoniach

dodano: 2024-04-14 14:38:42, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

Jeżeli planujesz rodzinny spacer w niedzielne popołudnie nie możesz ominąć Szprotawskich Błoni, gdzie na młodszych mieszkańców naszego miasta czekają dmuchane atrakcje!
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Powyborczy wywiad z Mirosławem Gąsikiem

dodano: 2024-04-10 09:09:38, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

Rozmawiamy z Mirosławem Gąsikiem, który w niedzielnych wyborach samorządowych już w pierwszej turze zwyciężył w rywalizacji o fotel Burmistrza.
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Poznaliśmy radnych Powiatu żagańskiego

dodano: 2024-04-08 13:20:43, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

Mieszkańcy gmin Szprotawa, Małomice i Niegosławice wybrali 7 przedstawicieli do Rady Powiatu Żagańskiego. Oto lista reprezentantów.
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Wybory w sąsiednich gminach

dodano: 2024-04-08 09:13:06, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

W Małmicach o wygranej Burmistrza zadecydowało dokładnie 100 głosów. W gminie Niegosławice zaś o tym kto zasiądzie w fotelu wójta zadecyduje druga tura, w której zmierzy się dwóch doświadczonych już włodarzy.
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.