Powyborczy wywiad z Mirosławem Gąsikiem

dodano: 2024-04-10 09:09:38, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

Rozmawiamy z Mirosławem Gąsikiem, który w niedzielnych wyborach samorządowych już w pierwszej turze zwyciężył w rywalizacji o fotel Burmistrza.Gratulujemy wyniku uzyskanego w głosowaniu na Burmistrza Szprotawy. Uzyskał Pan znakomity rezultat już w pierwszej turze. Jakie to uczucie?

- To ogromna radość, ale i wielkie zobowiązanie, aby nie zawieść zaufania moich wyborców, mojej rodziny, przyjaciół i znajomych. Traktuję ten wynik jako najpiękniejszą nagrodę i uznanie za moją dotychczasową pracę.

Zdecydowana większość mieszkańców gminy Szprotawa ponownie Panu zaufała. Co wpłynęło na taki wynik?

- Zdecydowanie ciężka praca, którą wykonałem z moimi współpracownikami z ratusza i jednostek podległych oraz z dotychczasowymi koalicyjnymi szprotawskimi radnymi. Wszystkim im za ten owocny czas składam ogromne podziękowania. Zrealizowanymi projektami i przedsięwzięciami udowodniliśmy, że w zgodzie, bez kłótni i sporów, potrafimy zmieniać Szprotawę na lepsze. Wypełniłem obietnice wyborcze z poprzednich wyborów, pokazując tym samym, że wszystko jest możliwe. Trzeba tylko chcieć i ciężko na to pracować.

Według dzisiejszego stanu prawnego to Pańska ostatnia kadencja. Czy może to wpłynąć na wypalenie się czy brak zapału do działania?

-Absolutnie nie myślę o tym w ten sposób. Nie wiadomo co przyniesie przyszłość. Trudno dzisiaj mówić o tym, co się stanie za kilka lat. Moją ambicją jest stały rozwój naszej gminy, aby stała się liderem w regionie. Ma to być gmina nowoczesna, otwarta, przyjazna, ekologiczna, ukierunkowana na dobre i dostatnie życie w zdrowiu wszystkich jej mieszkańców. Aby tak się stało, należy przez kolejnych 5 lat pracować z jeszcze większym zapałem!

Wyniki wyborów pokazują, że w Radzie Miejskiej zasiądą wyłącznie radni startujący z Pańskiego komitetu. Czy to ułatwi pracę na rzecz miasta?

- Za sprawą rewelacyjnego wyniku wszystkich kandydatów z mojego Komitetu Wyborczego, znaleźliśmy się w gronie dosłownie kilku gmin, w których wszystkie dostępne mandaty zdobyli członkowie jednego komitetu! Ale to nie dzieło przypadku, wszyscy na ten niesamowicie silny mandat społeczny ciężko zapracowaliśmy. Czy ułatwi to pracę na rzecz miasta i gminy? Z pewnością wypróbowana oraz sprawdzona w pracy i w bojach drużyna samorządowa jest ogromnym atutem. Mamy te same priorytety, wyznajemy te same zasady, dążymy do wspólnego celu. Nic nie powinno stanąć nam na drodze w walce o nowoczesną Szprotawę. Wierzę, że grupa, która właśnie w tych wyborach otrzymała od społeczeństwa czerwoną kartkę, nie będzie już rzucała kłód pod nogi i pozwoli spokojnie pracować na rzecz poprawy warunków życia w naszej gminie.

Jaki jest Pański największy priorytet/wyzwanie na nadchodzącą kadencję?

- Silna ekonomicznie strefa gospodarcza, dzięki której Szprotawianie będą mieć ciekawą pracę z atrakcyjnym wynagrodzeniem. A także rozwój usług społecznych, a w szczególności opieki zdrowotnej, tak by mieszkańcy mieli dostęp do wielu specjalistów na miejscu, w godnych warunkach i korzystając z nowoczesnego sprzętu. Moim priorytetem jest Szprotawa Nowych Horyzontów!

Wraz z nową Radą Miejską wkrótce rozpoczniecie pracę. Jakie są plany na najbliższy rok?

Najbliższy rok to z pewnością kontynuacja już rozpoczętych wielkich inwestycji, szczególnie tych związanych z infrastrukturą drogową, w tym przebudowa głównej arterii komunikacyjnej miasta. Rozpoczynamy pracę nad dokumentacją projektową obwodnicy małej Szprotawy czyli Sowin. Konkrety odnośnie planów i zamierzeń na kolejne 5 lat przedstawię już wkrótce w moim exposé na otwarcie nowej kadencji.

Co chciałby Pan usłyszeć od mieszkańców na koniec nadchodzącej kadencji?

- Chciałbym usłyszeć, a przede wszystkim zobaczyć szczęśliwych Szprotawian. Mieszkańców, którzy są zadowoleni z dynamicznie rozwijającej się gminy, w której chce się mieszkać i, do której chce się powracać.

Dziękujemy za rozmowę. Życzymy Panu, nowej Radzie Miejskiej owocnej współracy, naszej Szprotawie daleszego rozwoju, a mieszkańcom zadowolenia z działania Władz i poprawy jakości życia.

Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Zaginął 29-latek ze Szprotawy

dodano: 2024-05-16 16:46:59, autor: Redakcja, źródło: Komenda Powiatowa Policji w Żaganiu

Szprotawscy policjanci prowadzą poszukiwania zaginionego 29-letniego Dariusza Stachowskiego ze Szprotawy, który ostatni raz nawiązał kontakt z rodziną wieczorem 15 maja 2024 roku.

[Aktualizacja] Zaginiony mężczyzna został już odnaleziony.
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Kierowcy uważajcie na Kożuchowskiej

dodano: 2024-05-15 15:39:20, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

Dnia 15 maja 2024 roku w Szprotawie na skrzyżowaniu ulic Kożuchowskiej i Kolejowej doszło do zdarzenia z udziałem motocyklisty. Aktualnie ma miejscu pracuje ekipa pogotowia ratunkowego, policja oraz straż pożarna. Chwilogo droga jest zamknięta i tworzą się korki.
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Mirosłąw Gąsik prawomocnie oczyszczony

dodano: 2024-05-11 06:52:13, autor: Redakcja, źródło: Urząd Miejski Szprotawa

Można powiedzieć, że to koniec ponad czteroletniej batalii obecnego burmistrza Szprotawy Mirosława Gąsika o odzyskanie dobrego imienia. 22 kwietnia 2024 uprawomocnił się wyrok uniewinniający.
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Wyjazd z Targowej jest już otwarty

dodano: 2024-04-27 10:59:03, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

We wtorek 23 kwietnia 2024 roku zniknęły barierki zamykające wyjazd z ulicy Targowej w kierunku Głogowskiej. Samochody mogą więc już przejeżdzać nowowybudowanym odcinkiem jednak są pewne utrudnienia.
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.