Projekt Katarzyny Korzec, nauczycielki języka angielskiego w ZS1 w Szprotawie pn. „Kraje anglojęzyczne - co wiemy a co nas jeszcze zaskoczy?” okazał się najlepszy spośród projektów biorących udział w międzynarodowym przedsięwzięciu CO-LAB “Promoting innovative collaborative teaching and learning”.
Nauczyciele języka angielskiego z Zespołu Szkół nr 1 w Szprotawie wzięli udział w międzynarodowym projekcie CO-LAB “Promoting innovative collaborative teaching and learning”, organizowanym przez Instytut Badań Edukacyjnych w Warszawie. Projekt dotyczył wsparcia rozwoju zawodowego nauczycieli w zakresie innowacyjnych metod i form nauczania na lekcjach, a przede wszystkim stosowania formy pracy grupowej uczniów. Podczas szkolenia uczestnicy opracowywali scenariusz w oparciu o założenia szkoleniowe. Spośród nauczycieli z Polski najlepszym okazał się projekt pani Katarzyny Korzec - Kraje anglojęzyczne - co wiemy a co nas jeszcze zaskoczy?, spełniający kryteria uczenia się kooperacyjnego. 6 marca br. pomysłodawczyni projektu przedstawiła swoją pracę na Konferencji w Instytucie Badań Edukacyjnych w Warszawie. Projekt zostanie realizowany w Szkole Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka w Szprotawie od września 2017 r. Przedsięwzięcie skierowane jest do uczniów klas V i ma na celu zachęcenie do samodzielnego rozwijania własnych umiejętności.
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie
Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.
Co się stało z krzyżem? Jaki będzie dalszy jego los?
Uwagę mieszkańców Szprotawy przykuło usunięcie drewnianego krzyża, który od ponad 20 lat umieszczony był na skwerze u zbiegu ulic Konopnickiej i Niepodległości. Pragniemy wszystkich uspokoić - to tylko stan przejściowy.
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie
Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.
8 czerwca 2025 roku około godz. 14:00 na obwodniy Szprotawy przy zjedzie w ulicę Żagańską doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Na czas działań służb przejazd obwodnicą jest zablokowany.
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie
Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.
W sobotę 7 czerwca 2025 roku przez Szprotawę przejechała parada moocyklowa będąca częścią X Zlotu Motocyklowego organizowanego przez MotoSzprotawa. Obejrzyj krótką relację z przejazdu motocyklistów przez Szprotawę!
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie
Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.
Pożarnicze Show już w najbliższą sobotę
dodano: 2025-06-05 12:29:27, autor: Redakcja, źródło: Urząd Miejski Szprotawa
Podczas odbywającego się 1 czerwca Dnia Dziecka na szprotawskich Błoniach ogromnym zainteresowaniem cieszyły się pokazy strażaków. Ale to był tylko przedsmak tego co odbędzie się już w najbliższą sobotę 7 czerwca na Stadionie Miejskim w Szprotawie.
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie
Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.