3-5 lipca Ogólnopolski Festiwal Grup Śpiewaczych "Ziemia i Pieśń"

dodano: 2015-06-28 14:16:37, autor: Redakcja, źródło: Szprotawski Dom Kultury

Już za chwilę, park przy Szprotawskim Domu Kultury , od rana do późnych godzin nocnych będzie rozbrzmiewał śpiewem . Od 3 lipca rusza trzydniowy - 23 już- Ogólnopolski Festiwal Grup śpiewaczych "Ziemie i Pieśń".Swój udział zapowiedziało 48 zespołów to jest ponad 800 uczestników. Koncerty przeglądowe, to nie wszystkie atrakcje jakie dla Państwa przygotowaliśmy w tych dniach. Tuż obok sceny głównej , swoje kramy rozstawią rękodzielnicy, będzie można podpatrzeć jak tworzą swoje dzieła , a nawet spróbować je stworzyć. Nie zabraknie tradycyjnego jadła regionalnego. Wieczorami zapraszamy na koncerty gwiazd. Garść informacji o tym co się będzie działo poza koncertami przeglądowymi. Festiwal rozpoczną goście specjalni, 3 lipca o godz. 15.30 wystąpi zespół taneczny z Białorusi , "Lianok". Po nich koncert przeglądowy i ok. 21.00 Gwiazda wieczoru zespół Coctail Boys - to 5 świetnie grających i równie dobrze wyglądających panów. Gwarantujemy ,że przy nich nogi same rwą się do tańca. W sobotę 4 lipca od rana koncerty przeglądowe a także spotkania w ramach projektu współfinansowanego z Euroregionu pt "Wspólne korzene 2015 - prezentacja tradycji ludowej z Obszaru Euroregionu Sprewa- Nysa- Bóbr ". Będziecie mogli Państwo skosztować jadła z euroregionu , czy też jadła przygotowanego na konkurs "Jadło regionalne ". Wziąć udział w warsztatach integracyjnych . zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia w "mamidle", czy wspólnie z uczestnikami projektu pomalować motywy ludowe. Bedzie też popularna Zumba, którą poprowadzi Mirella Łagowska. Wieczorem ok. 21.00 koncert gwiazdy. Wojskowa Orkiestra Żagań- specjalnie dla nas- zaaranżowała muzykę ludową . Do wspólnego koncertu zaprosili Krzysztofa Marciniaka - tenora, solistę Teatru Wielkiego w Łodzi, sopranistkę Idę Tamarę Zagórską i naszą instruktorkę muzyczną Katarzynę Kucharz. Wiem ,że orkiestra przygotowała również jakąś muzyczną niespodziankę, ale póki co sza. Niedziela 5 lipca, to tradycyjnie już, Msze Święte w oprawie artystycznej zaproszonych zespołów. Msze odbędą się we wszystkich kościołach Dekanatu w/g ustalonych godzin . O 12,45 ruszy Korowód ulicami miasta , a o 14.30 rozpocznie się koncert galowy, który zakończy nasz festiwal. W tym roku honorowy patronat nad festiwalem przyjęli: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego ( po raz pierwszy ), Elżbieta , Anna Polak- Marszałek Województwa Lubuskiego, Józef Rubacha- Burmistrz miasta Szprotawa J.E.Ks.dr Stefan Regmunt - Biskup Diecezji Zielonogórsko Gorzowskiej. Zapraszamy serdecznie do wspólnej zabawy. Szczegółowy program na naszej stronie profilu fb i plakatach.

Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Uwaga! Zamknięcie ul. Słowackiego

dodano: 2024-06-06 10:25:52, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

W piątek 7 czerwca 2024 roku w godzinach 7:00 -15:00 planowane jest czasowe zamknięcie skrzyżowania ulic Koszarowej i Słowackiego w Szprotawie. Co to oznacza dla mieszkańców?
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Pobili mężczyznę, a następnie próbowali go porwać

dodano: 2024-06-04 13:17:33, autor: Redakcja, źródło: Komenda Powiatowa Policji w Żaganiu

Do scen jak z gangsterskiego filmu doszło w nocy z 29 na 30 maja 2024 w Małomicach. Trzech mężczyzn pobiło pałką teleskopową i drewnianą 44-letniego mężczyznę. Następnie poszkodowanego chcieli wciągnąć do samochodu i wywieźć do lasu. Na szczęście zostali spłoszeni przez przypadkowego przechodnia, który zawiadomił policję.
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Wandale grasowali na Wyspie Skarbów

dodano: 2024-06-04 07:41:50, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

W ciągu kilku ostatnich miesięcy Szprotawa wzbogaciła się o nowe place zabaw oraz miejsca wypoczynku. Nie każdemu się to jednak podoba - co pokazali wandale na Wyspie Skarbów.
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Festyn z okazji Dnia Dziecka przeniesiony na dziś

dodano: 2024-06-03 07:19:57, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

W tym roku szprotawskie dzieci mogą mówić o wyjątkowym pechu. Pogoda pokrzyżowała plany organizatorów obu imprez, które miały odbyć się z okazji dnia dziecka. Nie wszystko jednak stracone!
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.