Mamy nowoczesną oczyszczalnię

dodano: 2014-11-05 20:35:58, autor: Redakcja, źródło: Urząd Miejski Szprotawa

Burmistrz Józef Rubacha uroczyście otworzył przebudowaną w ramach unijnego projektu oczyszczalnię ścieków w Wiechlicach. W trakcie spotkania ścieki ze Szprotawy zostały skierowane na nowy proces technologiczny. Dzięki temu woda w Bobrze będzie czysta.Uroczyste otwarcie zorganizowane zostało w obecności przedstawicieli różnego rodzaju instytucji zaangażowanych w realizację inwestycji „Kompleksowe rozwiązanie gospodarki wodno-ściekowej dla aglomeracji Szprotawa”. W przecięciu wstęgi Burmistrzowi Szprotawy towarzyszyli: Alicja Makarska – Prezes WFOŚiGW z Zielonej Góry, Maciej Gramowski – Prezes firmy ATA-TECHNIK Sp. z o.o., Waldemar Sługocki – Poseł na Sejm RP oraz dzieci ze Szkoły Podstawowej im. K. Makuszyńskiego w Wiechlicach. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością Maria Szablowska – Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska w Zielonej Górze, Jacek Stępień – Powiatowy Inspektor Sanitarny, Lucjan Stadnik – Prezes Zarządu SZWIK Sp. z o.o. oraz liczne delegacje ze strony Wykonawcy, Inżyniera Kontraktu i miejscowych radnych na czele z Przewodniczącym Andrzejem Skawińskim.

Podczas krótkich wystąpień poseł Waldemar Sługocki podkreślił szczególny charakter tej inwestycji z uwagi na „dodatkowy portfel”, jaki udało się Szprotawie uzyskać, ponad to, co zostało przyznane na region. Prezes Alicja Makarska gratulowała przedsięwzięcia, podkreślając, że wydawanie środków ma przełożenie na rosnący wskaźnik rezultatu.

Gmina Szprotawa umiejętnie rozszerzyła projekt i z podłączenia do nowowybudowanej sieci kanalizacji sanitarnej skorzysta dodatkowo ponad 2 tys. osób. W liście gratulacyjnym od prezes Marii Szablowskiej burmistrz otrzymał wyrazy uznania za determinację i konsekwentnie zrealizowaną inwestycję stanowiącą przykład na zrównoważony, gospodarczy rozwój ukierunkowany na ekologiczne standardy współczesnego świata.

Przy tej okazji Burmistrz Józef Rubacha podziękował wykonawcy za dobrą współpracę i zaangażowanie w całym procesie powstawania obiektu. Podsumował, że na jego budowę wydatkowano 32 mln zł i z satysfakcją patrzy na rezultat.

Zadanie współfinansowane jest przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2007-2013.


Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Zamknięty zjazd z ronda w ul. Młynarską

dodano: 2024-04-24 12:44:14, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

W związku z przebudową ronda zamknięty został zjazd w ulicę Młynarską. Kierowcy muszą kierować się na objazdy zamkniętego odcinka, na którym trwają prace przy demontażu betonowych prefabrykatów, które do tej pory wyznaczały rondo.
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Z wielkiej dziury wyrośnie nowoczesna szeregówka

dodano: 2024-04-24 07:14:00, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

Wielka dziura przy ulicy Chrobrego w Szprotawie już wkrótce przestanie straszyć, a miejsce aktualnie rozbieranych hal magazynowych zmieni się nie do poznania!
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Nowa droga połączy Sowiny z obwodnicą

dodano: 2024-04-23 09:29:58, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

Urząd Miejski w Szprotawie ogłosił przetarg na wykonanie projektu oraz uzyskanie decyzji i zezwoleń na budowę drogi łączącej Sowiny z obwodnicą. Planowana inwestycja ułatwi mieszkańcom dzielnicy Iława wyjazd z miasta, a także pozwoli na przeniesienie ruchu cieżarowego zmierzającego do Małomic w wiekszości po za miasto.
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Gmina Niegosławice wybrała Wójta

dodano: 2024-04-22 07:00:18, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

Druga tura wyborów Wójta Gminy Niegosławice pokazała jak ważny jest każdy głos. O zwyciestwie w wyścigu o fotel Wójta zdecydowało 17 głosów.
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.