Nieodpowiedzialny kierowca stanie przed sądem

dodano: 2015-01-21 20:13:23, autor: Redakcja, źródło: Komenda Powiatowa Policji w Żaganiu

Żagańscy policjanci ruchu drogowego skierują wniosek o ukaranie wobec kierowcy, który we wtorek swoim rażącym zachowaniem złamał przepisy i spowodowali bezpośrednie zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.20 stycznia tego roku o godz. 13.30 dyżurny z Komisariatu Policji w Szprotawie otrzymał informację o kolizji z udziałem dwóch samochodów ciężarowych, do której doszło na drodze S-3, na terenie gminy Niegosławice. Na miejsce zdarzenia został wysłany patrol ruchu drogowego. W czasie prowadzonych działań w tej sprawie policjanci ustalili, że kierujący samochodem ciężarowym m-ki Mercedes z przyczepą, jadąc w kierunku Zielonej Góry, na wzniesieniu drogi nie zastosował się do podwójnej linii ciągłej i rozpoczął manewr wyprzedzania innego samochodu ciężarowego z przyczepą. Kiedy kierowca ciężarowego mercedesa zauważył jadące z naprzeciwka samochody, aby uniknąć zderzenia z nimi gwałtownie powrócił na prawy pas ruchu zahaczając przyczepą o wyprzedzany samochód ciężarowy. W wyniku tego uderzenia zahaczony samochód ciężarowy zjechał na pobocze i uderzył w drzewo. Kierowca mercedesa nie zatrzymał się po tym zdarzeniu i odjechał w kierunku Zielonej Góry. Sprawca kolizji został zatrzymany kilka kilometrów dalej przez poszkodowanego, który po zdarzeniu zatrzymał inny samochód i dogonił uciekającego kierowcę. Obaj kierowcy wrócili na miejsce zdarzenia razem i wezwali Policję.
Kierowca ciężarowego ZILA, który częściowo przewrócił się na poboczu, przewoził około 11 ton zboża, które wysypało się do rowu. Tylko dzięki jego przytomnemu zachowaniu i bezpiecznej prędkości którą jechał, nie doszło do katastrofy na drodze S-3, na której ruch jest bardzo duży. Zabezpieczenie miejsca zdarzenia drogowego, gdzie wysypało się ponad 10 ton zboża trwało aż sześć godzin. Policjanci ruchu drogowego odstąpili od ukarania mandatem sprawcę kolizji uznając, że 500zł to zbyt niska grzywna wobec popełnionych, poważnych wykroczeń. Policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy i skierują wobec niego wniosek o ukaranie do sądu, gdzie najwyższa kara grzywny to 5 tys. złotych.

Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Zaginął 29-latek ze Szprotawy

dodano: 2024-05-16 16:46:59, autor: Redakcja, źródło: Komenda Powiatowa Policji w Żaganiu

Szprotawscy policjanci prowadzą poszukiwania zaginionego 29-letniego Dariusza Stachowskiego ze Szprotawy, który ostatni raz nawiązał kontakt z rodziną wieczorem 15 maja 2024 roku.

[Aktualizacja] Zaginiony mężczyzna został już odnaleziony.
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Kierowcy uważajcie na Kożuchowskiej

dodano: 2024-05-15 15:39:20, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

Dnia 15 maja 2024 roku w Szprotawie na skrzyżowaniu ulic Kożuchowskiej i Kolejowej doszło do zdarzenia z udziałem motocyklisty. Aktualnie ma miejscu pracuje ekipa pogotowia ratunkowego, policja oraz straż pożarna. Chwilogo droga jest zamknięta i tworzą się korki.
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Mirosłąw Gąsik prawomocnie oczyszczony

dodano: 2024-05-11 06:52:13, autor: Redakcja, źródło: Urząd Miejski Szprotawa

Można powiedzieć, że to koniec ponad czteroletniej batalii obecnego burmistrza Szprotawy Mirosława Gąsika o odzyskanie dobrego imienia. 22 kwietnia 2024 uprawomocnił się wyrok uniewinniający.
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Wyjazd z Targowej jest już otwarty

dodano: 2024-04-27 10:59:03, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

We wtorek 23 kwietnia 2024 roku zniknęły barierki zamykające wyjazd z ulicy Targowej w kierunku Głogowskiej. Samochody mogą więc już przejeżdzać nowowybudowanym odcinkiem jednak są pewne utrudnienia.
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.