Fotopułapkę zakupił Urząd Miejski w Szprotawie, aby poprawić stan środowiska naturalnego w gminie i przeciwstawić się powstawaniu dzikich wysypisk śmieci.
Fotopułapka to specjalistyczne urządzenie do samoczynnego robienia zdjęć. Przy pomocy samowyzwalacza sterowanego sensorem ruchu możliwe są zdjęcia w dzień i w nocy. Aparat przy dobrych warunkach oświetleniowych wykonuje zdjęcia kolorowe, natomiast w porach nocnych wykonuje w podczerwieni zdjęcia czarnobiałe bez użycia lampy błyskowej. Technologia ta pozwala zarejestrować naganne zachowania ludzi niszczących środowisko naturalne. Mocną stroną fotopułapki jest funkcja natychmiastowego wysyłania zdjęć do trzech telefonów jednocześnie, co pozwala natychmiast wysłać funkcjonariuszy policji lub straży miejskiej we wskazane miejsce. Aparat posiada maskujące kolory, więc jest nie do wykrycia dla przypadkowej osoby. Fotopułapka wykonuje zdjęcia w rozdzielczości 12 Mpix oraz nagrywa film w jakości HD. Fotopułapka zostanie umieszczona w miejscach, w których notorycznie są podrzucane śmieci. Wykonane zdjęcie będzie podstawą do ukarania mandatem karnym i nałożenia obowiązku posprzątania terenu. W załączeniu przykładowe zdjęcie wykonane fotopułapką.
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie
Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.
Szprotawa.org.pl kończy 21 lat! Przeżyliśmy narodziny Facebooka i 5 kadencji burmistrzów!
Dokładnie 14 lutego 2005 roku, kiedy w telefonach królowały czarno-białe wyświetlacze, a o Facebooku nikt nawet nie słyszał, w sieci pojawiła się Szprotawa.org.pl. Dzisiaj świętujemy nasze „oczko” – 21 lat bycia Waszą niezależną stroną miasta. Zobaczcie jak zmienialiśmy się wraz z miastem!
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie
Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.
Jutro ponownie nie odbędą się zajęcia w szkołach
dodano: 2026-02-05 15:44:07, autor: Redakcja, źródło: Urząd Miejski Szprotawa
Jak podaje Urząd Miejski w Szprotawie zajęcia dydaktyczne prowadzone w placówkach prowadzonych przez Gminę Szprotawa w piątek 6 lutego 2026 roku zostają zawieszone.
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie
Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.
Nie miła niespodzianka czeka od rana na mieszkańców Szprotawy i okolic. Ulice i chodniki zamieniły się w istne lodowisko. Służby już działaja, ale trudne warunki będą jeszcze dluższy czas.
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie
Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.
Mieszkańcy Szprotawy od dłuższego czasu zwracają uwagę na częste wyłączenia oświetlenia na ulicach: Niepodległości, Odrodzonego Wojska Polskiego oraz Koszarowej. W sieci pojawiły się głosy, że to celowe działania „dla oszczędności”. Postanowiliśmy to sprawdzić.
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie
Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.