Rzucam, bo lubię!

dodano: 2017-07-25 09:49:51, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

Mistrzostwa Europy Juniorów bardzo udane dla obu zawodników Uczniaka - Oskara Stachnika i Patryka Zygmunta.Nasi zawodnicy zakwalifikowali się do reprezentacji Polski uzyskując minima na Mistrzostwa Europy Juniorów w kilku startach w kraju i za granicą.

Oskar Szybko ustabilizował formę na poziomie 60 m, a Patryk oddawał różne rzuty.

Do Grosseto Oskar pojechał z drugim wynikiem w Europie, a Patryk z dwudziestym trzecim. Poranne eliminacje odbyły się w sobotę 22 lipca o godzinie 9.00 – rano. Temperatura powietrza była bardzo wysoka oscylując między 29-30 stopni. Oprócz upału także wszechobecne słońce i długie oczekiwanie, nie sprzyjały koncentracji. Dwa krótkie treningi techniczne, siła dynamiczna plus szybkość i po dniu wolnym w piątek – przyszedł czas na eliminacje. Wszyscy twierdzą, że to najtrudniejsza część zawodów. Rzadko się zdarza, ale tym razem żaden z zawodników nie uzyskał dużego Q.
Eliminacje wygrał Oskar Stachnik wygrywając z wynikiem 58.43. Patryk Zygmunt zakwalifikował się do szerokiego finału z wynikiem 53.82 pokonując wielu zawodników wyżej notowanych przed Mistrzostwami.

Niedzielny finał to koncert Oskara

Do walki o medale szykowało się kilku zawodników. Niemiec Henrik Jansen, który już rzucał ponad 63, groźny był także Białorusin Żuk Gleb, czy zawodnicy z Cypru. W tym dniu najlepszym był jednak Oskar Stachnik.

Już w pierwszej serii posłał dysk na odległość 61.37. Drugi wyniki uzyskał Żuk Gleb 60.16. Pozostali zawodnicy regularnie rzucali po 56-57 m. Oskar w drugiej serii rzucił 62.08 i tym wynikiem ustawił konkurs. Jeszcze w ostatniej kolejce posłał dysk na odległość 61.77, bo bardzo chciał zdobyć AUDI 80.
Nasz drugi zawodnik Patryk Zygmunt (była to jego pierwsza impreza międzynarodowa) rozpoczął bardzo stremowany osiągając wynik 51.36. W drugiej poprawił się na 52.15. Obiecująco wyglądał rzut w trzeciej serii, gdzie postawił wszystko na jedną kartę. Oddał daleki rzut 56-57 m, utrzymał się w kole, ale dysk wyleciał poza promień rzutów. Tak bywa i Patryk zajął ostatecznie XI miejsce.

Wyniki medalistów:
Złoty medal – Oskar Stachnik 98 Polska (Uczniak) - 62.01
Srebrny medal – Gleb Żuk Białoruś - 60.16
Brązowy medal – Evans Gregore Wielka Brytania – 59.05.

informację i zdjęcia nadesłał Z. Szwarc

Galeria: Rzucam, bo lubię


Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Skradziony skuter, lewe tablice i 4 sądowe zakazy

dodano: 2024-06-18 07:26:42, autor: Redakcja, źródło: Komenda Powiatowa Policji w Żaganiu

"Pechowym" okazał się ubiegły czwartek 13 czerwca 2024 roku dla 42-letniego mieszkańca gminy Niegosławice, którego jazdę skuterem przez Gościeszowice przerwali policjanci z żagańskiej drogówki.
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Uwaga! Zamknięcie ul. Słowackiego

dodano: 2024-06-06 10:25:52, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

W piątek 7 czerwca 2024 roku w godzinach 7:00 -15:00 planowane jest czasowe zamknięcie skrzyżowania ulic Koszarowej i Słowackiego w Szprotawie. Co to oznacza dla mieszkańców?
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Pobili mężczyznę, a następnie próbowali go porwać

dodano: 2024-06-04 13:17:33, autor: Redakcja, źródło: Komenda Powiatowa Policji w Żaganiu

Do scen jak z gangsterskiego filmu doszło w nocy z 29 na 30 maja 2024 w Małomicach. Trzech mężczyzn pobiło pałką teleskopową i drewnianą 44-letniego mężczyznę. Następnie poszkodowanego chcieli wciągnąć do samochodu i wywieźć do lasu. Na szczęście zostali spłoszeni przez przypadkowego przechodnia, który zawiadomił policję.
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Wandale grasowali na Wyspie Skarbów

dodano: 2024-06-04 07:41:50, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

W ciągu kilku ostatnich miesięcy Szprotawa wzbogaciła się o nowe place zabaw oraz miejsca wypoczynku. Nie każdemu się to jednak podoba - co pokazali wandale na Wyspie Skarbów.
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.