Starościna i Starosta Dożynek Gminnych 2017 oraz kto wystąpi

dodano: 2017-08-21 19:41:01, autor: Redakcja, źródło: Urząd Miejski Szprotawa

Podczas tegorocznego święta plonów, ważną rolę starościny i starosty pełnić będą Małgorzata Michalak i Tomasz Gnach. Zgodnie z tradycją, w kulminacyjnym momencie ceremoniału dożynkowego, przekażą bochen chleba wypieczony z tegorocznych zbiorów włodarzom naszej gminy.Starościna dożynek – Pani Małgorzata Michalak – od 2003 r. razem z mężem prowadzi gospodarstwo rolne w miejscowości Witków o powierzchni 130,30 ha użytków rolnych. Osiągane wyniki w produkcji roślinnej (w strukturze zasiewów dominują: zboża, rzepak i łubin wąskolistny) oraz zadbane obejście gospodarcze stawiają to gospodarstwo w gminnej czołówce. Oprócz pracy w gospodarstwie Pani Małgorzata Michalak znajduje czas, by wspólnie z mieszkańcami uczestniczyć czynnie w życiu społeczno-kulturalnym Witkowa.

Starosta dożynek – Pan Tomasz Gnach – od 2009 r. prowadzi w miejscowości Długie gospodarstwo rolne o powierzchni 39,65 ha użytków rolnych. W strukturze zasiewów dominują rzepak i zboża ozime. Posiadany park maszynowy pozwala na sprawne zarządzanie gospodarstwem. Pracowitość, upór i zdecydowanie w działaniach stawiają Pana Tomasza Gnacha w gronie rolników godnych do naśladowania.

Gwiazdą Dożynek będzie M.Jay

M.JAY czyli Mariusz Jarosiński, wokalista muzyki, która elektryzuje. Budzi się, gdy zapalają się światła na scenie, to właśnie wtedy rozpościerają mu się skrzydła, na których jego publiczność wznosi się wraz z nim. Twórczość tego muzyka łączy nowoczesne elementy muzyki rozrywkowej z mocno dyskotekowym brzmieniem.
M. Jay zaistniał dzięki takim przebojom jak: Badabim Badabam, Nie zwariować, Yahooo, Disco San Francisco czy Lato woła nas.
Jego piosenki oraz teledyski emitowane są we wszystkich stacjach radiowych i telewizyjnych o tematyce disco-dance: Vox FM, Vox TV, Polo TV, ITV, Disco Polo Music, 4Fun TV, TO TV, TVS i wielu, wielu innych.

Występ artysty odbędzie się 26 sierpnia, o godz. 19.30.

26 sierpnia, o godz. 21.00 wystąpi zespół Samowar

SAMOWAR gra nieprzerwanie od 1993 roku. Od tego czasu zespół dorobił się miana jednej z najlepszych grup muzycznych w województwie lubuskim. Potwierdzeniem tego są liczne wyróżnienia, nagrody, supportowanie znanych gwiazd, a przede wszystkim żywiołowa reakcja publiczności na ich muzykę.

Zespół potrafi rozgrzać każdą imprezę. Ich repertuar to ponad 300 utworów w przebojowych aranżacjach. Grają nie tylko znane i lubiane szlagiery z dawnych lat, ale również współczesne hity. Zestaw muzyczny grupy to piosenki m. in. Stanisława Soyki, Mieczysława Szcześniaka, Marka Grechuty, Lady Pank, Kultu, Dżemu, Yugoton, Pudelsów.

Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

III Szprotawski Jarmark Wielkanocny

dodano: 2023-03-25 20:59:26, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

W sobotę 25 marca 2023 roku na szprotawskim rynku odbył się Jarmark Wielkanocny. Nie zawiedli zarówno ogranizatorzy, artyści jak i wystawcy. Trochę zawiodła pogoda, która poprzez silny wiatr próbowała porwać kolorowe namioty!Przeczytaj więcej...
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Piraci dotarli do Szprotawy

dodano: 2023-03-22 20:40:03, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

Piraci podbijają Szprotawę! Podobno przy rzece Bóbr w okolicy zalewu natrafić można na porzucony statek piracki. Postanowiliśmy więc to sprawdzić.Przeczytaj więcej...
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Jarmark Wielkanocny

dodano: 2023-03-22 19:40:04, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

25 marca 2023 w godz. 10.00 - 14.00 na placu przed ratuszem odbędzie się III Jarmark Wielkanocny.Przeczytaj więcej...
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Czarna seria na obwodnicy

dodano: 2023-03-16 08:46:37, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

W czwartek 16 marca 2023 roku przed godz. 5:00 na obwodnicy Szprotawy doszło do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych. W wyniku wypadku śmierć poniósł 22-letni kierowca jednego z pojazdów.Przeczytaj więcej...
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.