Szprotawski sportowiec na Światowych Igrzyskach

dodano: 2015-07-27 23:03:56, autor: Redakcja, źródło: Starostwo Powiatowe w Żaganiu

Uczeń Specjalnego Ośrodka Szkolno –Wychowawczego im. Jana Brzechwy w Szprotawie Radosław Juszkiewicz w dniach 24 lipca 2 sierpnia 2015 weźmie udział w XIV Światowych Letnich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych w Los Angeles. Szprotawski lekkoatleta jest członkiem polskiej reprezentacji Olimpiad Specjalnych i jako jedyny reprezentuje nasz Powiat.25 lipca w Los Angeles na jednym z największych stadionów świata, Los Angeles Memorial Coliseum, w obecności światowych przywódców, w tym prezydenta USA Baracka Obamy oraz około 60 tysięcy widzów, odbędzie się uroczysta ceremonia otwarcia Igrzysk. Weźmie w nich udział ponad 7 tysięcy sportowców ze 177 krajów świata.

O medale Igrzysk rywalizować będzie 60 zawodników polskiej reprezentacji Olimpiad Specjalnych, w tym także nasz Radek Juszkiewicz. Podczas Ceremonii Otwarcia wszyscy biorący udział w Igrzyskach sportowcy wygłoszą przysięgę zawodnika Olimpiad Specjalnych: „Pragnę zwyciężyć, lecz jeśli nie będę mógł zwyciężyć, niech będę dzielny w swym wysiłku”. Podczas inauguracji zapalony zostanie Ogień Nadziei, który będzie płonął przez wszystkie dni zawodów.
Olimpiady Specjalne są światowym ruchem sportowym dla osób z niepełnosprawnością intelektualną. Zrzeszają blisko 5 milionów sportowców reprezentujących 32 dyscypliny sportowe z ponad 170 krajów. Olimpiady Specjalne są oficjalnie uznane przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski.
Radek Juszkiewicz od kilku lat osiąga ogromne sukcesy sportowe, trenując pod kierunkiem p. Jacka Sobczyńskiego w Klubie Iskra w szprotawskim Ośrodku. Sportowiec zdobywa medale na zawodach sportowych, szczególnie lekkoatletycznych.
W dniach 9-11.06.2015 r. szprotawska drużyna brała udział w XXI Lubuskich Letnich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych w Sławie, zdobywając łącznie 16 medali. Emilia Tomaszewicz – bocce II miejsce, I miejsce na dystansie 100 m, III miejsce rzut piłeczką palantową, I miejsce w sztafecie 4x100 m, Marta Jęczmyk – II miejsce w bocce , III miejsce na 100 m, I miejsce w rzucie piłeczką palantową, I miejsce w skoku dal, Kamila Słońska – I miejsce w pchnięciu kulą, II miejsce w skoku w dal, Adrian Gorbacz – I miejsce na 100 m, III miejsce w skoku w dal, I miejsce w sztafecie 4x100 m, Łukasz Zasuń – VI miejsce na dystansie 100 m, I miejsce w sztafecie 4x100 m oraz Radosław Juszkiewicz – I miejsce w biegu a 100 m, I miejsce na dystansie 400 m, I miejsce w sztafecie 4x100 m, I miejsce w KT 1. To wspaniały sportowy wynik uczniów szprotawskiego Ośrodka.
Jesteśmy szczególnie ogromnie dumni z sukcesów Radka. Jego osiągnięcia w biegach pozwoliły na zakwalifikowanie do startu w XIV Światowych Letnich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych w Los Angeles. Trzymamy kciuki za Radka Juszkiewicza reprezentanta naszego Powiatu podczas wszystkich olimpijskich startów. Życzymy sukcesów i wspaniałej sportowej walki.

Informacja prasowa dostępna w press room’ie na stronie: www.olimpiadyspecjalne.pl

Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Gratka dla kibiców Sprotavii

dodano: 2024-05-25 10:20:06, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl
Redakcja
Przeczytaj również: - Gratka dla kibiców Sprotavii

Tego chyba jeszcze nie było! Już dzisiaj od godz. 14.45 serwis HTS Słubice transmitować będzie wyjazdowe spotkanie piłkarzy Sprotavii Szprotawa z miejscową Polonią Słubice.
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Nowe rondo już otwarte!

dodano: 2024-05-24 13:13:17, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

Choć nie wszystkie prace przy inwestycji zostały ukończone to od dzisiaj przejezdne jest nowo wybudowane rondo przy ul. Kopernika w Szprotawie!
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Już jutro startuje kolejny Zlot Motocyklowy

dodano: 2024-05-23 12:40:24, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

Trwają ostatnie przygotowania do otwarcia 9. Zlotu Motocyklowego, który wystartuje już jutro od godz. 18:00. Tegoroczny zlot jest wyjątkowy, ponieważ podczas jego trwania swoje 10-lecie świętować będzie klub MotoSzprotawa - główny organizator imprezy.
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Zaginął 29-latek ze Szprotawy

dodano: 2024-05-16 16:46:59, autor: Redakcja, źródło: Komenda Powiatowa Policji w Żaganiu

Szprotawscy policjanci prowadzą poszukiwania zaginionego 29-letniego Dariusza Stachowskiego ze Szprotawy, który ostatni raz nawiązał kontakt z rodziną wieczorem 15 maja 2024 roku.

[Aktualizacja] Zaginiony mężczyzna został już odnaleziony.
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.