Szprotawiacy na sportowo w kraju

dodano: 2008-04-29 02:58:31, autor: , źródło: szprotawa.org.pl

20 kwietnia w Murowanej Goślinie koło Poznania, odbył się maraton, w którym wystartowało 3 zawodników ze Szprotawy: Rafał Hładziak, Maciej Hass i Fabian Krawczyk. Wszyscy wystartowali na dystansie 72 km określanym jako MEGA.

Najszybciej z trójki zawodników ze Szprotawy trasę pokonał Rafał Hładziak. Przejechanie 72 km zajęło mu 3 godziny 19 minut i 44 sek, co pozwoliło zająć 180 miejsce spośród 323 zawodników startujących na tym dystansie bez segregacji na poszczególne grupy wiekowe.

W swojej grupie wiekowej (M3) uplasował sie na 49 miejscu spośród 92 startujących. Maciej Has (również grupa wiekowa M3) zajął odpowiednio miejsce 204 z czasem 3 godz. 27 min. 47 sek. i 59 miejsce w grupie M3. Fabian Krawczyk startował w grupie młodszych zawodników (M2). Zajął miejsce 228 z czasem 3 godz. 36 min. 22 sek. W swojej grupie wiekowej M2 znalazł sie na 87 miejscu na na 109 startujących.

Zauważając, że choć może zajęte miejsca nie imponują, to gdy zdamy sobie sprawę, że są to zawody otwarte dla wszystkich, tak amatorów jak i profesjonalistów oraz wyeliminujemy zawodników zajmujących sie tym sportem zawodowo od lat, to okaże się, że zajęte miejsca są bardziej niż satysfakcjonujące. Dla przykładu Rafał Hładziak w sytuacji gdybyśmy wyeliminowali profesjonalistów znalazłby sie na 23 miejscu.

Choć w specyfikacji trasy figuruje 1 stopień trudności, czyli teoretycznie najłatwiejszy, to ze względu na warunki atmosferyczne poprzedzające zawody trasa była bardzo grząska, co w dużej mierze utrudniało zawodnikom jazdę. Przeważały leśne drogi gruntowe w dużej mierze pokryte błotem i rozmiękłą glebą, drogi leśne, bardzo miękkie podłoże (mchy, ściółka leśna itp) oraz piaski. Asfalt stanowił zaledwie 1% trasy. Drogi szutrowe to około 10% trasy.

Więcej informacji na temat samej trasy jak i całej imprezy znajduje się na stronie http://www.mtbmarathon.pl
< br>
Zawodnicy wymienieni wyżej na poważnie zajęli się tym sportem dopiero rok temu, tak więc efekty w postaci zdobytych miejsc są bardziej niż satysfakcjonujące. Niestety ograniczenia finansowe w dużej mierze ograniczają ilość startów w podobnych imprezach, czy choćby we wszystkich edycjach POWERADE MTB MARATHON 2008.

Jest to sport wymagający sporego zaplecza technicznego (częste serwisowanie rowerów, wymiany niektórych uszkodzonych czy zużytych elementów), ale również same dojazdy i opłaty startowe to spory wydatek finansowy. Zawodnicy poszukują jakiegokolwiek wsparcia ze strony sponsorów czy osób fizycznych chcących wesprzeć takie przedsięwzięcie sportowe. Wszystkich zainteresowanych proszą o kontakt na adres dyzman69@o2.pl lub tel 669999092.

Już w czwartek odbędzie się następny maraton. Tym razem areną zmagań zawodników będzie Karpacz i góry. Dystans zaplanowanej trasy wynosi 55 km. Zawodnicy obiecują przedstawić relację z maratonu. Życzymy powodzenia oczekując na kolejne wieści z trasy maratonu. Zapraszamy także do Galerii, gdzie wkrótce pojawią się zdjęcia z zawodów.

Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

IV Liga 24 kolejka

dodano: 2024-04-20 12:41:39, autor: Redakcja, źródło: 90minut.pl

Forum

Wyniki 23. kolejki IV Ligi

dodano: 2024-04-19 19:12:21, autor: Redakcja, źródło: 90minut.pl

W 23. kolejce IV Ligi grupy lubuskiej Sprotavia Szprotawa pokonała w wyjazdowym meczu w Żarach miejscowy Promień 1-4.