Charytatywny bieg już 15 listopada

dodano: 2015-10-19 15:26:26, autor: Redakcja, źródło: Urząd Miejski Szprotawa

I charytatywny bieg „O Tron Chrobrego” odbędzie się pod Honorowym Patronatem Burmistrza Szprotawy Józefa Rubachy 15 listopada 2015 r. Już można się zapisywać. Zebrane podczas imprezy pieniądze przeznaczone zostaną na organizację kolonii i półkolonii dla najuboższych dzieci z naszej gminy.Głównym celem biegu jest zebranie odpowiedniej puli środków finansowych na organizację w 2016 roku letnich kolonii i półkolonii dla najuboższych dzieci z gminy Szprotawa, znajdujących się pod opieką Fundacji Spełnienie. Drogą do osiągnięcia tego celu będzie promocja zdrowego trybu życia oraz popularyzacja biegania i marszu nordyckiego, jako najprostszych form aktywności ruchowej.

Do uczestnictwa w biegu organizatorzy zapraszają przede wszystkim mieszkańców powiatu żagańskiego oraz zielonogórskiego, zarówno tych doświadczonych, mogących pochwalić się już wieloma sukcesami sportowymi, jak i tych dopiero zaczynających swoją przygodę ze sportem. Ważną grupę odbiorców stanowić będą również przedstawiciele organizacji pozarządowych, dla których przewidziana została odrębna kategoria biegowa oraz lubuscy seniorzy i młodzież. Należy jednak pamiętać, że wiek nie ma większego znaczenia. Liczy się przede wszystkim pozytywne nastawienie, otwartość do niesienia pomocy innym oraz chęć zmierzenia się z samym sobą.

Bieg zostanie przeprowadzony na dwóch dystansach: 5 km i 10 km, których trasa prowadzić będzie przez tzw. Petlę Wiechlicką. Start przy Pałacu Wiechlice. Trasa będzie wiodła historycznym traktem szprotawsko-głogowskim, oznakowanym XIX-wiecznymi kamiennymi drogowskazami. Dalej, na odcinku Góry Wiechlickiej będzie mijać dwa poniemieckie cmentarze, piękne wąwozy, elektrownię wodną oraz osobliwe źródełko. Można zatem powiedzieć, że uczestnictwo w biegu będzie nie tylko świetną okazją do sprawdzenia swojej wytrzymałości fizycznej, ale także jedyną w swoim rodzaju szansą do bliższego poznania historii oraz walorów przyrodniczych regionu.

Do uczestnictwa w I charytatywnym biegu „O Tron Chrobrego” zaprasza Zielonogórska Fundacja CSR Profit, działająca w partnerstwie z Fundacją Spełnienie ze Szprotawy.
Udział można zgłaszać poprzez stronę: http://super-sport.com.pl/zapisy-formularze/549-i-charytatywny-bieg-o-korone-chrobrego.html.

Regulamin

Zaproszenie

Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Uwaga! Zamknięcie ul. Słowackiego

dodano: 2024-06-06 10:25:52, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

W piątek 7 czerwca 2024 roku w godzinach 7:00 -15:00 planowane jest czasowe zamknięcie skrzyżowania ulic Koszarowej i Słowackiego w Szprotawie. Co to oznacza dla mieszkańców?
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Pobili mężczyznę, a następnie próbowali go porwać

dodano: 2024-06-04 13:17:33, autor: Redakcja, źródło: Komenda Powiatowa Policji w Żaganiu

Do scen jak z gangsterskiego filmu doszło w nocy z 29 na 30 maja 2024 w Małomicach. Trzech mężczyzn pobiło pałką teleskopową i drewnianą 44-letniego mężczyznę. Następnie poszkodowanego chcieli wciągnąć do samochodu i wywieźć do lasu. Na szczęście zostali spłoszeni przez przypadkowego przechodnia, który zawiadomił policję.
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Wandale grasowali na Wyspie Skarbów

dodano: 2024-06-04 07:41:50, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

W ciągu kilku ostatnich miesięcy Szprotawa wzbogaciła się o nowe place zabaw oraz miejsca wypoczynku. Nie każdemu się to jednak podoba - co pokazali wandale na Wyspie Skarbów.
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Festyn z okazji Dnia Dziecka przeniesiony na dziś

dodano: 2024-06-03 07:19:57, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

W tym roku szprotawskie dzieci mogą mówić o wyjątkowym pechu. Pogoda pokrzyżowała plany organizatorów obu imprez, które miały odbyć się z okazji dnia dziecka. Nie wszystko jednak stracone!
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.