Gorączka remontów

dodano: 2005-11-25 02:58:31, autor: , źródło: Gazeta Lubuska

Bidet, drzwi, płytki... Kupujemy wszystko, co potrzebne nam jest do odnowienia mieszkań. Sklepy przeżywają najazd klientów, firmy budowlane przyjmują lawinę zamówień.- Remontuję łazienkę, chcę mieć rachunki z tego roku, aby choć trochę odzyskać z zapłaconego podatku - mówi Edward Sługocki z Przybymierza koło Żagania. - Zmieniam też instalację gazową. Szwagier będzie mi pomagał, bo on się na tym zna.
Pan Edward ma nadzieję, że wykorzysta całą przysługującą kwotę do odliczeń.

Długa kolejka

Ulga remontowa obowiązuje tylko do końca tego roku. Skorzystać z niej można było od dwóch lat, ale wiele osób zwlekało z tym do ostatniej chwili. Dlaczego?
- Akurat dostałem rentę i chcę wydać ją na materiały. Wcześ-niej nie miałem za co remontować - tłumaczy Józef Szymański z Czerwieńska, który w Castoramie kupił drzwi i okno.
Pan Józef miał szczęście, że wybrał materiały gotowe, na które nie musiał czekać. Przy montażu pomoże mu sąsiad Marian Onuszkanicz. W gorszej sytuacji są osoby zamawiające wymianę okien lub montaż szaf wnękowych. Muszą czekać na usługę nawet dwa miesiące. Ale fakturę dostaną za grudzień.
Zamontują w styczniu
Firmy usługowe zasypane są zamówieniami. - Zwykle montowaliśmy szafy w dwa tygodnie po zamówieniu. Dziś termin wydłużył się do miesiąca. Wszyscy chcą zdążyć z ulgą - powiedział Roman Wyrwiński, szef zielonogórskiej firmy Indeco.
- Od dziesięciu lat działamy od jednej paniki klientów do drugiej - dodaje Mirosław Urbanowicz, z gorzowskiej firmy Constans. - Wcześniej był koniec ulgi budowlanej, potem wejście Polski do Unii Europejskiej. Ciekawe co rząd wymyśli za rok?
Niektóre firmy mają już wypełniony portfel zamówień do końca roku. Czy spóźnieni klienci stracą szansę na ulgę remontową?
- Nie. Wystarczy, że zapłacą za okna w tym roku. Wtedy, mimo że zamontujemy je już w styczniu lub w lutym, mamy obowiązek wystawić fakturę z dzisiejszą datą - wyjaśnił M. Urbanowicz.
ILE KORZYSTAMY
W ramach ulgi można odliczyć 19 proc. wydatków, jednak nie więcej niż:
4.725 zł dla mieszkania
5.670 zł dla domu
Aby więc wykorzystać całą ulgę trzeba wydać blisko 25 tys. zł na mieszkanie lub blisko 30 tys. zł na remont domu.

Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Skradziony skuter, lewe tablice i 4 sądowe zakazy

dodano: 2024-06-18 07:26:42, autor: Redakcja, źródło: Komenda Powiatowa Policji w Żaganiu

"Pechowym" okazał się ubiegły czwartek 13 czerwca 2024 roku dla 42-letniego mieszkańca gminy Niegosławice, którego jazdę skuterem przez Gościeszowice przerwali policjanci z żagańskiej drogówki.
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Uwaga! Zamknięcie ul. Słowackiego

dodano: 2024-06-06 10:25:52, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

W piątek 7 czerwca 2024 roku w godzinach 7:00 -15:00 planowane jest czasowe zamknięcie skrzyżowania ulic Koszarowej i Słowackiego w Szprotawie. Co to oznacza dla mieszkańców?
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Pobili mężczyznę, a następnie próbowali go porwać

dodano: 2024-06-04 13:17:33, autor: Redakcja, źródło: Komenda Powiatowa Policji w Żaganiu

Do scen jak z gangsterskiego filmu doszło w nocy z 29 na 30 maja 2024 w Małomicach. Trzech mężczyzn pobiło pałką teleskopową i drewnianą 44-letniego mężczyznę. Następnie poszkodowanego chcieli wciągnąć do samochodu i wywieźć do lasu. Na szczęście zostali spłoszeni przez przypadkowego przechodnia, który zawiadomił policję.
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Wandale grasowali na Wyspie Skarbów

dodano: 2024-06-04 07:41:50, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

W ciągu kilku ostatnich miesięcy Szprotawa wzbogaciła się o nowe place zabaw oraz miejsca wypoczynku. Nie każdemu się to jednak podoba - co pokazali wandale na Wyspie Skarbów.
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.