Z mostem i stadionem

dodano: 2007-01-02 02:58:31, autor: , źródło: Gazeta Lubuska

Podczas głosowania nikt nie był przeciw, ale kilka osób wstrzymało. Nie podobały im się poprawki w budżecie naniesione przez burmistrza.Franciszek Sitko, włodarz Szprotawy z budżetu też nie jest dumny. - Ubolewam, że niektóre wydatki musiałem skreślić z projektu, ale przy takim zadłużeniu gminy, jakie mamy, nie miałem innego wyjścia. Gdybym tego nie zrobił, zagrożona byłaby nasza płynność finansowa - argumentował F. Sitko.

Dlaczego nie poprzemy?

Wady projektu budżetu długo wyliczał radny komitetu Józefa Rubachy Paweł Chylak. - Wykreślono z niego budowę sieci gazowej w Henrykowie, zmniejszono pieniądze na budowę mostu w Lesznie Górnym, zrezygnowano z rozbudowy remizy strażackiej w Siecieborzycach, choć to byłby już III etap tej inwestycji.

W projekcie nie uwzględniono też budowy sali w Lesznie Górnym, ani rewitalizacji śródmieścia. Autopoprawki wprowadzono po to, by zmniejszyć wydatki na inwestycje. To dla mnie jest nie do przyjęcia, dlatego wstrzymam się od głosu - powiedział P. Chylak.

- Budżet jest rozwojowy, gdy jest inwestycyjny - dodał Andrzej Skawiński z klubu "Szansa dla Szprotawy”. - Negatywnie oceniamy wykreślenie z budżetu zadań oświatowych. Szkoły w ostatnich czterech latach sporo zyskały. Niektóre inwestycje zostaną więc wstrzymane. Nie podoba nam się też to, że w projekcie nie uwzględniono budowy sieci gazowej dla Henrykowa. Jako klub nie poprzemy projektu.

Kwestia wyboru

Burmistrz Sitko tłumaczył, że budżet ustawiony jest na realizację wydatków bieżących. - Inwestycje i remonty będziemy finansować z kredytów długoterminowych. Oczywiście, będziemy robić wszystko, by pozyskać pieniądze z budżetu państwa i z Unii Europejskiej - deklarował włodarz. - Ten budżet będzie w trakcie kadencji zmieniany. Jeśli tylko uda nam się ściągnąć dodatkowe pieniądze.

Na koniec przyszłego roku szacuje się, że gmina będzie zadłużona na ok. 8 mln zł, co stanowi ok. 18 proc. prognozowanych dochodów czyli nie narusza prawa (samorządy mogą być zadłużone do 60 proc.). - Nie sądzę, by nasze zadłużenie ograniczało możliwości gminy do skorzystania z pomocy unijnej - dodała skarbnik Jadwiga Nowak.

Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Uwaga! Zamknięcie ul. Słowackiego

dodano: 2024-06-06 10:25:52, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

W piątek 7 czerwca 2024 roku w godzinach 7:00 -15:00 planowane jest czasowe zamknięcie skrzyżowania ulic Koszarowej i Słowackiego w Szprotawie. Co to oznacza dla mieszkańców?
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Pobili mężczyznę, a następnie próbowali go porwać

dodano: 2024-06-04 13:17:33, autor: Redakcja, źródło: Komenda Powiatowa Policji w Żaganiu

Do scen jak z gangsterskiego filmu doszło w nocy z 29 na 30 maja 2024 w Małomicach. Trzech mężczyzn pobiło pałką teleskopową i drewnianą 44-letniego mężczyznę. Następnie poszkodowanego chcieli wciągnąć do samochodu i wywieźć do lasu. Na szczęście zostali spłoszeni przez przypadkowego przechodnia, który zawiadomił policję.
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Wandale grasowali na Wyspie Skarbów

dodano: 2024-06-04 07:41:50, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

W ciągu kilku ostatnich miesięcy Szprotawa wzbogaciła się o nowe place zabaw oraz miejsca wypoczynku. Nie każdemu się to jednak podoba - co pokazali wandale na Wyspie Skarbów.
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Festyn z okazji Dnia Dziecka przeniesiony na dziś

dodano: 2024-06-03 07:19:57, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

W tym roku szprotawskie dzieci mogą mówić o wyjątkowym pechu. Pogoda pokrzyżowała plany organizatorów obu imprez, które miały odbyć się z okazji dnia dziecka. Nie wszystko jednak stracone!
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.