Z mostem i stadionem

dodano: 2007-01-02 02:58:31, autor: , źródło: Gazeta Lubuska

Podczas głosowania nikt nie był przeciw, ale kilka osób wstrzymało. Nie podobały im się poprawki w budżecie naniesione przez burmistrza.Franciszek Sitko, włodarz Szprotawy z budżetu też nie jest dumny. - Ubolewam, że niektóre wydatki musiałem skreślić z projektu, ale przy takim zadłużeniu gminy, jakie mamy, nie miałem innego wyjścia. Gdybym tego nie zrobił, zagrożona byłaby nasza płynność finansowa - argumentował F. Sitko.

Dlaczego nie poprzemy?

Wady projektu budżetu długo wyliczał radny komitetu Józefa Rubachy Paweł Chylak. - Wykreślono z niego budowę sieci gazowej w Henrykowie, zmniejszono pieniądze na budowę mostu w Lesznie Górnym, zrezygnowano z rozbudowy remizy strażackiej w Siecieborzycach, choć to byłby już III etap tej inwestycji.

W projekcie nie uwzględniono też budowy sali w Lesznie Górnym, ani rewitalizacji śródmieścia. Autopoprawki wprowadzono po to, by zmniejszyć wydatki na inwestycje. To dla mnie jest nie do przyjęcia, dlatego wstrzymam się od głosu - powiedział P. Chylak.

- Budżet jest rozwojowy, gdy jest inwestycyjny - dodał Andrzej Skawiński z klubu "Szansa dla Szprotawy”. - Negatywnie oceniamy wykreślenie z budżetu zadań oświatowych. Szkoły w ostatnich czterech latach sporo zyskały. Niektóre inwestycje zostaną więc wstrzymane. Nie podoba nam się też to, że w projekcie nie uwzględniono budowy sieci gazowej dla Henrykowa. Jako klub nie poprzemy projektu.

Kwestia wyboru

Burmistrz Sitko tłumaczył, że budżet ustawiony jest na realizację wydatków bieżących. - Inwestycje i remonty będziemy finansować z kredytów długoterminowych. Oczywiście, będziemy robić wszystko, by pozyskać pieniądze z budżetu państwa i z Unii Europejskiej - deklarował włodarz. - Ten budżet będzie w trakcie kadencji zmieniany. Jeśli tylko uda nam się ściągnąć dodatkowe pieniądze.

Na koniec przyszłego roku szacuje się, że gmina będzie zadłużona na ok. 8 mln zł, co stanowi ok. 18 proc. prognozowanych dochodów czyli nie narusza prawa (samorządy mogą być zadłużone do 60 proc.). - Nie sądzę, by nasze zadłużenie ograniczało możliwości gminy do skorzystania z pomocy unijnej - dodała skarbnik Jadwiga Nowak.

Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Wybory samorządowe 2024

dodano: 2024-02-25 10:54:36, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

Tegoroczne Wyobory Samorządowe odbędą się 7 kwietnia 2024 roku w godzinach 7:00-21:00. Oznacza to, że do otwarcia lokali wyborczych pozostało 41 dni.Przeczytaj więcej...
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Niespodziewani goście na bezpłatnym badaniu wzroku

dodano: 2024-02-19 19:27:52, autor: Redakcja, źródło: Komenda Wojewódzka Policji w Gorzowie Wlkp.

Żagańscy Policjanci wraz z Powiatowym Rzecznikiem Konsumentów po raz kolejny wybrali się na "bezpłatne badanie wzroku" dla seniorów, które odbyło się w Szprotawie. Na miejscu sprawdzali czy wszystko odbywa się zgodnie z prawem.Przeczytaj więcej...
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Dziury po zimie dały o sobie znać

dodano: 2024-02-19 18:51:55, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

Przy ulicy Kolejowej i Kopernika pojawiły się tablice informujące o drodze w złym stanie technicznym. Kolejny raz w okresie zimowym kierowcy mają darmowy test zawieszenia, który przez nieuwagę może się skończyć większymi kosztami.Przeczytaj więcej...
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Sklep z facetami już dzisiaj w Szprotawie!

dodano: 2024-02-17 13:51:40, autor: Redakcja, źródło: Szprotawski Dom Kultury

Nie masz planów na dzisiejszy wieczór? Wybierz się do Szprotawskiego Domu Kultury na komedię teatraną z serialową obsadą. O godz. 19:00 w Szprotawie otworzy się SKLEP Z FACETAMI!Przeczytaj więcej...
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.