Groźnie, ale spokojnie

dodano: 2006-04-03 02:58:31, autor: , źródło: Gazeta Lubuska

Na Bobrze i na Odrze wczoraj poziom wody przekroczył stan alarmowy. Najgorzej było w Nowej Soli i w okolicy Cigacic.



W Nowej Soli na Odrze poziom wody przekroczył stan alarmowy o 90 cm, w Cigacicach o 60 cm. Wystąpiło trochę lokalnych podtopów. W Stanach w gminie wiejskiej Nowa Sól woda zalała drogę. Na okoliczne pola wylała rzeczka w Bobrownikach koło Otynia. Wody Bobru też przekroczyły stan alarmowy: w Szprotawie o 60 cm, w Żaganiu - 64.
Przekroczenie stanu alarmowego nie oznacza jeszcze powodzi. - To sygnał do przygotowania odpowiednich służb i działań - wyjaśnia dyrektor wydziału zarządzania kryzysowego Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. Jarosław Śliwiński.
Rzeki na razie płyną w korytach między wałami. - Nie trzeba się bać powodzi ani jutro, ani pojutrze - uspokaja Śliwiński. Nie ma również potrzeby umacniania wałów przeciwpowodziowych.
Woda opadła w Słubicach, gdzie utrzymywała się wczoraj na poziomie alarmowym. Zagrożenie powodzią wzrośnie, gdyby teraz wystąpiły długie i intensywne opady deszczu.


Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Można składać wnioski na mieszkania w biurowcu DZO

dodano: 2025-12-04 09:39:29, autor: Redakcja, źródło: Urząd Miejski Szprotawa

Gmina Szprotawa ogłosiła rozpoczęcie naboru wniosków na najem 40 nowych lokali mieszkalnych znajdujących się w byłym biurowcu DZO przy ulicy Sobieskiego w Szprotawie. To długo wyczekiwana oferta dla mieszkańców poszukujących komfortowego i stabilnego najmu w nowoczesnym standardzie.




Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Pożar budynku stacji w Lesznie Górnym

dodano: 2025-12-02 21:10:04, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

Trwa akcja gaśnicza w budynku dawnego dworca kolejowego w Lesznie Górnym. Zgłoszenie o pożarze wpłynęło przed godziną 18:00. Na miejscu pracuje 11 zastępów straży pożarnej.




Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Szprotawski Jarmark Bożonarodzeniowy już 6 grudnia!

dodano: 2025-12-02 10:45:00, autor: Redakcja, źródło: Szprotawski Dom Kultury

Poczuj magię świąt w najpiękniejszym wydaniu! Już 6 grudnia 2025 r. szprotawski rynek zamieni się w pełne blasku, muzyki i zimowej radości centrum świątecznych wydarzeń. Start o 12:00!




Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

80-lecie Społem PSS Szprotawa

dodano: 2025-12-01 11:23:04, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

Wyjątkowy jubileusz – 80 lat działalności Społem Powszechnej Spółdzielni Spożywców w Szprotawie. To osiem dekad pracy, rozwoju i wspólnego budowania lokalnej tradycji handlowej.




Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.