Zatrzymani z narkotykami

dodano: 2012-11-07 14:42:49, autor: Redakcja, źródło: Komenda Powiatowa Policji w Żaganiu

Wczoraj żagańscy i szprotawscy policjanci zabezpieczyli ponad 10 gramów marihuany i przesłuchali pięć osób do przestępstw narkotykowych. Wśród nich było trzech gimnazjalistów, którzy narkotyki posiadali w szkole.6 listopada tego roku, kilka minut po godzinie 3.00 nad ranem policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Komedy Powiatowej Policji w Żaganiu, na ul. Kożuchowskiej zatrzymali 23-letniego mężczyznę, który na widok policjantów odrzucił jakiś woreczek na ziemię. Okazało się, że była to strunówka ze środkami odurzającymi. Badanie narkotestem potwierdziło przypuszczenia policjantów.
Tego samego dnia, po godzinie 9.00 rano, policjanci służby kryminalnej z Komisariatu Policji w Szprotawie, podczas przeszukania mieszkania 19-latka, ujawnili u niego foliowy woreczek, w którym było ponad 6,5 grama marihuany. Narkotyki zostały zabezpieczone do dalszych badań laboratoryjnych.
Również wczoraj, przed południem, policjanci pionu kryminalnego i zespołu do spraw nieletnich, w jednym z gimnazjów na terenie powiatu żagańskiego zatrzymali dwóch 14-latków i 13-latkę. Nieletni byli podejrzewani o czyny karalne związane z przestępczością narkotykową. W czasie przeszukania nieletnich na terenie gimnazjum, u 14-latka policjanci ujawnili ponad 2 gramy marihuany, u 13-latki prawie 0,5 grama tego samego narkotyku. W czasie prowadzonych działań w tej sprawie policjanci ustalili, że narkotyki do szkoły przyniósł ich kolega, 14-letni gimnazjalista. Będąc w szkole chłopak sprzedał narkotyki 13-latce, a drugą „działkę” nieodpłatnie udzielił koledze. Gimnazjaliści zostali przesłuchali w charakterze nieletnich sprawców czynów karalnych, a następnie przekazani pod opiekę rodziców.
Wszystkie narkotyki zostały przekazane do dalszych badań laboratoryjnych. Po uzyskaniu pozytywnej opinii z tych badań 19-latek ze Szprotawy i 23-latek z Żagania usłyszą zarzuty posiadania środków odurzających. Za to przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Gimnazjaliści za popełnienie czynów karalnych odpowiedzą przed sądem rodzinnym i nieletnich.

Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Uwaga! Zamknięcie ul. Słowackiego

dodano: 2024-06-06 10:25:52, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

W piątek 7 czerwca 2024 roku w godzinach 7:00 -15:00 planowane jest czasowe zamknięcie skrzyżowania ulic Koszarowej i Słowackiego w Szprotawie. Co to oznacza dla mieszkańców?
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Pobili mężczyznę, a następnie próbowali go porwać

dodano: 2024-06-04 13:17:33, autor: Redakcja, źródło: Komenda Powiatowa Policji w Żaganiu

Do scen jak z gangsterskiego filmu doszło w nocy z 29 na 30 maja 2024 w Małomicach. Trzech mężczyzn pobiło pałką teleskopową i drewnianą 44-letniego mężczyznę. Następnie poszkodowanego chcieli wciągnąć do samochodu i wywieźć do lasu. Na szczęście zostali spłoszeni przez przypadkowego przechodnia, który zawiadomił policję.
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Wandale grasowali na Wyspie Skarbów

dodano: 2024-06-04 07:41:50, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

W ciągu kilku ostatnich miesięcy Szprotawa wzbogaciła się o nowe place zabaw oraz miejsca wypoczynku. Nie każdemu się to jednak podoba - co pokazali wandale na Wyspie Skarbów.
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Festyn z okazji Dnia Dziecka przeniesiony na dziś

dodano: 2024-06-03 07:19:57, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

W tym roku szprotawskie dzieci mogą mówić o wyjątkowym pechu. Pogoda pokrzyżowała plany organizatorów obu imprez, które miały odbyć się z okazji dnia dziecka. Nie wszystko jednak stracone!
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.