MISTRZ PIĘKNEGO CZYTANIA

dodano: 2011-03-04 22:50:00, autor: Redakcja, źródło: Biblioteka Miejska Szprotawa

22 lutego 2011 roku odbył się konkurs „MISTRZ PIĘKNEGO CZYTANIA”, którego organizatorami były Szkoła Podstawowa i Filia MBP w Długiem.



O ten zaszczytny tytuł ubiegali się uczniowie klas I-VI. Zgromadzone dzieci, rodzice i jury mieli przyjemność wysłuchania czytanej prozy (fragmenty opowiadań, lektur szkolnych), która dla każdej grupy wiekowej była zróżnicowana.

Sposób odczytywania tekstu oceniała komisja konkursowa, w której zasiadły panie: Irena Józwak, Halina Kanyi - Maina oraz Henryka Rajewska.

Po naradach jury postanowiło przyznać I miejsce i tytuł „Mistrza Pięknego Czytania” w grupie starszej Kindze Lechowskiej , w grupie młodszej ten zaszczyt przypadł Kacprowi Zarzeckiemu. Zarówno zwycięzcy jak i inni nagrodzeni czy wyróżnieni otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe lub rzeczowe. Frekwencja jaka towarzyszyła temu spotkaniu świadczy o tym, że dzieci chętnie czytają, a wysoki poziom konkursu że również dobrze czytają. Laureatom konkursu gratulujemy umiejętności pięknego czytania.

autor informacji J. Matoga

W galerii są dostępne fotografie z imprezy, aby je obejrzeć tutaj


Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Zamiast sprzątania grobów – groźby. 36-latek trafił za kraty

dodano: 2025-11-05 07:40:08, autor: Redakcja, źródło: Komenda Powiatowa Policji w Żaganiu

Nawet 15 lat za kratkami może spedzić 36-letni mężczyzna, który pojechał ze znajomą pojechał na cmentarz posprzątać. Zamiast wspólnej pracy pojawiła się agresja i chęć na cudze pieniądze. Dzięki zaangażowaniu policjantów ze Szprotawy jeszcze w dzień zgłoszenia mężczyzna został zatrzymany.




Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Potrącił rowerzystę po czym utknął na budowie...

dodano: 2025-10-15 21:20:49, autor: Redakcja, źródło: Komenda Powiatowa Policji w Żaganiu

Niedziela w Szprotawie nie należała do spokojnych. 43-letni kierowca Volkswagena Golfa postanowił połączyć frajdę z jazdy samochodem z domieszką... alkoholu. Niestety, skończyło się to potrąceniem rowerzysty i próbą ucieczki... ale nieudaną!




Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Za szybko i... bez uprawnień

dodano: 2025-09-24 11:23:29, autor: Redakcja, źródło: Komenda Powiatowa Policji w Żaganiu


126 km/h w miejscu, gdzie można jechać tylko 50 – tyle miał na liczniku 45-letni kierowca audi.Jego rajd przerwali jednak policjanci z żagańskiej drogówki, którzy najwyraźniej nie podzielali entuzjazmu do testowania osiągów auta w terenie zabudowanym.




Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Jak będą wyglądać szprotawskie elektryki?

dodano: 2025-09-24 10:47:42, autor: Redakcja, źródło: Urząd Miejski Szprotawa

Już niebawem w Szprotawie rozpocznie się nowa era komunikacji gminnej. Na początku przyszłego roku na drogi wyjedzie flota nowoczesnych elektrycznych autobusów. Każdy z nich otrzyma specjalne malowanie. Jakie?




Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.