Szpital w Szprotawie stracił pogotowie

dodano: 2010-04-02 08:34:44, autor: Redakcja, źródło: Gazeta Lubuska

Ratownictwem medycznym w mieście i okolicach nadal będzie się zajmować żarskie pogotowie. Nowy Szpital nie spełnił wymogów NFZ. Szprotawska załoga pogotowia cieszy się z korzystnego dla niej rozstrzygnięcia sporu.Od tego roku szprotawskim szpitalem zarządza grupa Nowy Szpital. Spółka przegrała konkurs na ratownictwo medyczne w rejonie, bo miała stare karetki, niedostatecznie wyposażone.
Konkurs Narodowego Funduszu Zdrowia wygrało żarskie pogotowie, które przejęło zwolnioną załogę dotychczasowego pogotowia w Szprotawie i utworzyło swoją filię w mieście.

Nowy Szpital Szprotawa odwołał się od decyzji NFZ do Urzędu Zamówień Publicznych. W środę dokonano ponownego wyboru ofert. - W konkursie w trybie rokowań uczestniczyło dwóch oferentów. Komisja odrzuciła ofertę Nowego Szpitala, która nie spełniała wymogów prawnych oraz warunków ustalonych przez prezesa Funduszu - wyjaśnia Jolanta Krug, wicedyrektor lubuskiego NFZ.
Fundusz zaznacza, że w najbliższym czasie nie będzie żadnych, nowych konkursów na świadczenie usług. To oznacza, że grupa NS nie ma szans również na rozszerzenie chirurgii. Obecnie w szpitalu wykonywane są jedynie drobne, planowane zabiegi, a chirurdzy pracują do 15.00. Jacek Jabczyński, asystent zarządu NS zaznacza, że decyzja o ewentualnym odwołaniu od rozstrzygnięcia NFZ jeszcze nie zapadła.

- Zostaliśmy poddani bardzo szczegółowej kontroli - zaznacza Krystyna Gretgierewicz, szefowa żarskiego pogotowia. - W stu procentach spełniliśmy wymogi. Pogotowie stacjonuje na terenie Szprotawy. Zatrudniliśmy całą zwolnioną załogę, dobrze znającą teren. Chcemy wozić chorych do szpitala w Szprotawie, bo to zmniejsza koszty. Jednak nie możemy wieźć cięższych przypadków, bo nie ma OIOM-u. Nie ma też pełnej chirurgii i ortopedii. Chorych z udarami trzeba wieźć na neurologię, której też w Szprotawie nie ma. Przypadki internistyczne wozimy do Nowego Szpitala, ale często spotykamy się z odmową przyjęcia pacjenta.
Marek Kruszewski, pracownik pogotowia zaznacza, że załoga odetchnęła z ulgą, bo nie potrzebuje kolejnych zawirowań tuż przed świętami.


Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Maciej Siwicki powołany na Wicewojewodę Lubuskiego

dodano: 2024-07-15 07:12:54, autor: Redakcja, źródło: Lubuski Urząd Wojewódzki

Maciej Siwicki - wieloletni szprotawski Radny - 12 lipca 2024 został powołany przez Premiera Donalda Tuska na stanowisko I Wicewojewody Lubuskiego.
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Skradziony skuter, lewe tablice i 4 sądowe zakazy

dodano: 2024-06-18 07:26:42, autor: Redakcja, źródło: Komenda Powiatowa Policji w Żaganiu

"Pechowym" okazał się ubiegły czwartek 13 czerwca 2024 roku dla 42-letniego mieszkańca gminy Niegosławice, którego jazdę skuterem przez Gościeszowice przerwali policjanci z żagańskiej drogówki.
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Uwaga! Zamknięcie ul. Słowackiego

dodano: 2024-06-06 10:25:52, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

W piątek 7 czerwca 2024 roku w godzinach 7:00 -15:00 planowane jest czasowe zamknięcie skrzyżowania ulic Koszarowej i Słowackiego w Szprotawie. Co to oznacza dla mieszkańców?
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Pobili mężczyznę, a następnie próbowali go porwać

dodano: 2024-06-04 13:17:33, autor: Redakcja, źródło: Komenda Powiatowa Policji w Żaganiu

Do scen jak z gangsterskiego filmu doszło w nocy z 29 na 30 maja 2024 w Małomicach. Trzech mężczyzn pobiło pałką teleskopową i drewnianą 44-letniego mężczyznę. Następnie poszkodowanego chcieli wciągnąć do samochodu i wywieźć do lasu. Na szczęście zostali spłoszeni przez przypadkowego przechodnia, który zawiadomił policję.
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.