Czekają na most

dodano: 2007-05-04 02:58:31, autor: , źródło: Gazeta Lubuska

Mieszkańcy Bobrowic liczyli, że w tym roku ruszy budowa mostu. Drogowcy jednak zaplanowali inwestycję dopiero na 2008 rok.- Budowa nowego mostu miała ruszyć pierwszego marca - denerwuje się Czesław Kordasz z Bobrowic. - Tymczasem pod koniec marca pojawili się jedynie strażacy, którzy ściągali konary, które zatrzymały się na drewnianych przęsłach.

Mieszkańcy wsi zwracają uwagę, że obecnie z mostu mogą korzystać jedynie pojazdy o ciężarze do 3 ton - wcześniej mogły tędy jeździć i te ważące trzydzieści. Most jest drewniany, w fatalnym stanie są przęsła. Niektóre z nich pękły tuż nad taflą wody.

Strach i groza!

- Cięższe pojazdy muszą jechać szutrową drogą do Szprotawy, by pokonać Bóbr - zauważa mieszkanka Bobrowic. - To daleko! No i my tutaj żyjemy w strachu, że przy wyższym poziomie wody nasza droga w świat popłynie. Bo przeprawa cała się trzęsie, a to co jest pod spodem budzi prawdziwą grozę!

- Nie jest tak źle - łagodzi Zygmunt Sójka z powiatowego zarządu dróg. - Co prawda podpora jest w złym stanie, jednak przy ograniczonej nośności wytrzyma. Obecnie remontujemy nawierzchnię mostu. Budowa nowego powinna ruszyć w przyszłym roku.

Sójka zaprzecza, że planowano nową inwestycję wiosną bieżącego roku: - W 2007 roku mieliśmy wznosić nowy most w ciągu ulicy Sobieskiego w Szprotawie oraz przeprawę w Iłowej - stwierdza. - Ponieważ obie inwestycje mają być finansowane z pieniędzy unijnych na lata 2007-2013, a wciąć nie znamy procedur, spodziewamy się, że budowy rozpoczniemy w przyszłym roku.

Będzie żelbetonowy

Także w 2008 roku ma ruszyć budowa mostu w Bobrowicach. Dokumentacja jest już gotowa. Drewniana konstrukcja zostanie zastąpiona żelbetonową. Będzie miała dwa przęsła, nawierzchnię asfaltową, a jej nośność wyniesie 30 ton.

- Byle nie było za późno! Jeśli kolejnej wiosny stan wody na Bobrze będzie wysoki, to most z pewnością się zawali - stwierdza mieszkaniec Bobrowic. - Jeśli jednak wreszcie powstanie ta budowla, to skończy się nasza niepewność. Czujemy się tutaj zapomniani przez władzę. Czasem nawet podejrzewamy, że wieś przeznaczono pod zalew Bobru.

Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Zamknięty zjazd z ronda w ul. Młynarską

dodano: 2024-04-24 12:44:14, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

W związku z przebudową ronda zamknięty został zjazd w ulicę Młynarską. Kierowcy muszą kierować się na objazdy zamkniętego odcinka, na którym trwają prace przy demontażu betonowych prefabrykatów, które do tej pory wyznaczały rondo.
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Z wielkiej dziury wyrośnie nowoczesna szeregówka

dodano: 2024-04-24 07:14:00, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

Wielka dziura przy ulicy Chrobrego w Szprotawie już wkrótce przestanie straszyć, a miejsce aktualnie rozbieranych hal magazynowych zmieni się nie do poznania!
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Nowa droga połączy Sowiny z obwodnicą

dodano: 2024-04-23 09:29:58, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

Urząd Miejski w Szprotawie ogłosił przetarg na wykonanie projektu oraz uzyskanie decyzji i zezwoleń na budowę drogi łączącej Sowiny z obwodnicą. Planowana inwestycja ułatwi mieszkańcom dzielnicy Iława wyjazd z miasta, a także pozwoli na przeniesienie ruchu cieżarowego zmierzającego do Małomic w wiekszości po za miasto.
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Gmina Niegosławice wybrała Wójta

dodano: 2024-04-22 07:00:18, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

Druga tura wyborów Wójta Gminy Niegosławice pokazała jak ważny jest każdy głos. O zwyciestwie w wyścigu o fotel Wójta zdecydowało 17 głosów.
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.