Uważać na budżet

dodano: 2007-05-23 02:58:31, autor: , źródło: Gazeta Lubuska

Na sesji rady powiatu padł formalny wniosek o przekazania przez starostwo dwóch działek dla władz Szprotawy. Ma na nich powstać kryty basen.Radny Zbigniew Teler podczas ostatniej sesji wnioskował o nieodpłatne przekazanie gminie Szprotawa dwóch działek na basen. Jest to nieco ponad hektar przy ul. Sobieskiego. - Wniosek złożyłem w imieniu klubu radnych SLD i z upoważnienia klubu PSL. Mam poparcie 13 radnych - mówił i dodał, że przy budowie basenu starostwo nie będzie musiało dołożyć ani złotówki.

Potrzeby są ogromne

- Te działki przygotowywaliśmy do sprzedaży. Już zostały poniesione nakłady, między innymi na podział gruntów. Jest też przygotowywana wycena terenów. To kosztowało nas ok. 2 tys. zł. - informuje geodeta powiatowy Zdzisław Żyta.

- Ale to nic nie przesądza, bo nie został jeszcze ogłoszony przetarg - argumentuje Z. Teler i przekonuje o potrzebie budowy ośrodka dla kilku gmin - Szprotawa, Małomice i Niegosławice.
- Nie jest problemem przekazanie działek, tylko jak zapełnić nadwątlony budżet - wyjaśnia starosta żagański Jerzy Bielawski, który ma poważne argumenty. Działki zostały wycenione na ok. 250 tys. zł. - A my w budżecie mamy zaplanowane ze sprzedaży milion złotych dochodu. Oddanie działek to strata aż 25 procent wpływów, a potrzeby są ogromne. Trzeba znaleźć wyjście z tej trudnej sytuacji - dodaje starosta Bielawski.

Będzie rehabilitacja

Skąd pieniądze na basen? - Budowa jest wprowadzona do wieloletniego planu inwestycyjnego Szprotawy. Partnerski Spremberg obiecuje wyposażenie - wyjaśnia Z. Teler.

Radny zapewnia o rehabilitacyjnych intencjach, a nie uciechach i współzawodnictwie szprotawsko - żagańskim. - To ma być basen rehabilitacyjno - rekreacyjny ze specjalistami. Pamiętam o tym, jak fatalny jest stan zdrowia społeczeństwa. Trzeba przeciwdziałać dopóki jest czas, już 80-85 procent ludzi ma problemy ze skrzywieniami kręgosłupa - wyjaśnia radny ze Szprotawy.

- Cel jest szlachetny i ze wszech miar słuszny. Tylko należy sformułować zapis, żeby działka była wykorzystana zgodnie z przeznaczeniem - popiera radny powiatowy z Żagania Marek Kopta.
Basen miałby stanowić kompleks ze znajdującym się w pobliżu domem dziecka i ze specjalnym ośrodkiem szkolno-wychowawczym. Przylegałby do obiektów sportowych m.in. boiska i kortów tenisowych.

Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Zaginął 29-latek ze Szprotawy

dodano: 2024-05-16 16:46:59, autor: Redakcja, źródło: Komenda Powiatowa Policji w Żaganiu

Szprotawscy policjanci prowadzą poszukiwania zaginionego 29-letniego Dariusza Stachowskiego ze Szprotawy, który ostatni raz nawiązał kontakt z rodziną wieczorem 15 maja 2024 roku.

[Aktualizacja] Zaginiony mężczyzna został już odnaleziony.
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Kierowcy uważajcie na Kożuchowskiej

dodano: 2024-05-15 15:39:20, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

Dnia 15 maja 2024 roku w Szprotawie na skrzyżowaniu ulic Kożuchowskiej i Kolejowej doszło do zdarzenia z udziałem motocyklisty. Aktualnie ma miejscu pracuje ekipa pogotowia ratunkowego, policja oraz straż pożarna. Chwilogo droga jest zamknięta i tworzą się korki.
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Mirosłąw Gąsik prawomocnie oczyszczony

dodano: 2024-05-11 06:52:13, autor: Redakcja, źródło: Urząd Miejski Szprotawa

Można powiedzieć, że to koniec ponad czteroletniej batalii obecnego burmistrza Szprotawy Mirosława Gąsika o odzyskanie dobrego imienia. 22 kwietnia 2024 uprawomocnił się wyrok uniewinniający.
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Wyjazd z Targowej jest już otwarty

dodano: 2024-04-27 10:59:03, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

We wtorek 23 kwietnia 2024 roku zniknęły barierki zamykające wyjazd z ulicy Targowej w kierunku Głogowskiej. Samochody mogą więc już przejeżdzać nowowybudowanym odcinkiem jednak są pewne utrudnienia.
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.