Już wkrótce zapłacimy za postój pod ratuszem w Szprotawie

dodano: 2008-09-01 02:58:31, autor: , źródło: Gazeta Lubuska

Pod koniec roku zapłacimy za zaparkowanie auta na placu dookoła ratusza w Szprotawie. Opinie mieszkańców w sprawie strefy płatnego postoju są podzielone.Szprotawa ma mały i ściśnięty rynek. Niemal wszędzie dookoła ratusza stoją auta. Część parkuje do rana do późnego popołudnia. Inni kierowcy stają tu tylko na zakupy, albo żeby załatwić coś w urzędzie. W ciągu dnia znalezienie wolnego miejsca do zaparkowania jest bardzo trudnym zadaniem.

Różne zdania

- Strefa to porażka, parkowanie musi być wolne od opłat - mówi nie kryjąc emocji Magdalena Kasprzak ze sklepu w Rynku. Jej zdanie to tylko kolejna forma wyciągnięcia pieniędzy z kieszeni mieszkańców miasta i okolicy. - Parkowane musi być dalej darmowe - przekonuje M. Kasprzak.

Nic do płatnej strefy nie ma za to Edwarda Kustra z kwiaciarni koło ratusza. - Opłata wymusi rotację na Rynku, nie będzie już tak, że ktoś zostawi auto na cały dzień, pójdzie do pracy i zablokuje miejsce - uzasadnia szprotawianka. Zdaniem kwiaciarki opłata wywoła ruch na rynku. - Tym samym znikną kłopoty z parkowaniem na chwilę, choćby dla zrobienia zakupów - mówi E. Kustra.

Obojętnie do problemu podchodzi pani Marta ze straganu warzywnego. - Strefa płata, czy nie płatna, i tak nic nie zmieni, dla mnie jest to obojętne - mówi.

Za darmowym parkingiem jest za to Mateusz Szumilas. - Lepiej parkować w mieście, gdzie nie ma strefy, płatne parkowanie jest dodatkowym obciążeniem - przyznaje.

Brakuje miejsc

- Na ryku trudno jest znaleźć miejsce do zaparkowania auta, płatna strefa w końcu ten problem nam wszystkim rozwiąże - tłumaczy wiceburmistrz Ryszard Barylak.

Trwają już prace nad uchwałą. Zostanie ona podjęta mniej więcej pod koniec roku. - Stawki nie są jeszcze ustalone, to wszystko jest aktualnie na etapie dopracowania - mówi wiceburmistrz.

Wiadomo, że strefa obejmie okolice dookoła ratusza. Parkowanie na innych ulicach nadal będzie bezpłatne. Zdaniem R. Barylaka wybór darmowych parkingów będzie wystarczający. - W okolicy śródmieścia jest dość miejsc do zatrzymywania się aut - mówi.

Strefą zajmie się straż miejska. Zostaną kupione parkomaty biletowe. W nich kierowcy zapłacą za postój. Kontrolą oraz wlepianiem mandatów za brak opłat zajmą się miejscy stróże porządku. Strefa ma ruszyć pod koniec roku.

autor Piotr Jędzura

Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Drogowa metamorfoza Wiechlic - ul. Akcjowa

dodano: 2023-05-25 09:43:09, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

Trwa modernizacja sieci dróg w miejscowości Wiechlice (lotnisko). Prace trwają na ulicach: Akacjowej, Brzozowej oraz Klonowej. Po zakończeniu całości inwestycji znacząco poprawi się komfort oraz bezpieczeństwo na wyremontowanych odcinkach.Przeczytaj więcej...
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Towarzyski mecz Polska - Norwegia w Szprotawie

dodano: 2023-05-24 13:31:57, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

13 czerwca 2023 roku o godz. 17:00 na szprotawskim stadionie rozpocznie się pierwsze spotkanie Towarzyskiego Dwumeczu Reprezentacji Polski U16, która zmierzy się z piłkarzami z Norwegii.Przeczytaj więcej...
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Zrelaksuj się i zadbaj o zdrowie

dodano: 2023-05-22 07:37:34, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

Od marca br. mieszkańcy Szprotawy mogą skorzystać ze zdwowotnych właściwości tężni solankowej usytuowanej w zrewitalizowanym parku Goepperta. Wiosna jest szczególną porą roku zachęcającą do spędzania czasu na świeżym powietrzu, więc jeśli jeszcze nie zdążyliście odwiedzić szprotawskiej tężni polecamy czym prędzej to nadrobić!Przeczytaj więcej...
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Otwarcie fabryki Minth Group coraz bliżej

dodano: 2023-05-20 23:00:21, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

Po niespełna ośmiu miesiącach wracamy w okolice budowy fabryki Mignen Sp. z o.o. należącej do Minth Group w Wiechlicach pod Szprotawą. Wielkimi krokami zbliża się koniec budowy...Przeczytaj więcej...
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.