Już wkrótce zapłacimy za postój pod ratuszem w Szprotawie

dodano: 2008-09-01 02:58:31, autor: , źródło: Gazeta Lubuska

Pod koniec roku zapłacimy za zaparkowanie auta na placu dookoła ratusza w Szprotawie. Opinie mieszkańców w sprawie strefy płatnego postoju są podzielone.Szprotawa ma mały i ściśnięty rynek. Niemal wszędzie dookoła ratusza stoją auta. Część parkuje do rana do późnego popołudnia. Inni kierowcy stają tu tylko na zakupy, albo żeby załatwić coś w urzędzie. W ciągu dnia znalezienie wolnego miejsca do zaparkowania jest bardzo trudnym zadaniem.

Różne zdania

- Strefa to porażka, parkowanie musi być wolne od opłat - mówi nie kryjąc emocji Magdalena Kasprzak ze sklepu w Rynku. Jej zdanie to tylko kolejna forma wyciągnięcia pieniędzy z kieszeni mieszkańców miasta i okolicy. - Parkowane musi być dalej darmowe - przekonuje M. Kasprzak.

Nic do płatnej strefy nie ma za to Edwarda Kustra z kwiaciarni koło ratusza. - Opłata wymusi rotację na Rynku, nie będzie już tak, że ktoś zostawi auto na cały dzień, pójdzie do pracy i zablokuje miejsce - uzasadnia szprotawianka. Zdaniem kwiaciarki opłata wywoła ruch na rynku. - Tym samym znikną kłopoty z parkowaniem na chwilę, choćby dla zrobienia zakupów - mówi E. Kustra.

Obojętnie do problemu podchodzi pani Marta ze straganu warzywnego. - Strefa płata, czy nie płatna, i tak nic nie zmieni, dla mnie jest to obojętne - mówi.

Za darmowym parkingiem jest za to Mateusz Szumilas. - Lepiej parkować w mieście, gdzie nie ma strefy, płatne parkowanie jest dodatkowym obciążeniem - przyznaje.

Brakuje miejsc

- Na ryku trudno jest znaleźć miejsce do zaparkowania auta, płatna strefa w końcu ten problem nam wszystkim rozwiąże - tłumaczy wiceburmistrz Ryszard Barylak.

Trwają już prace nad uchwałą. Zostanie ona podjęta mniej więcej pod koniec roku. - Stawki nie są jeszcze ustalone, to wszystko jest aktualnie na etapie dopracowania - mówi wiceburmistrz.

Wiadomo, że strefa obejmie okolice dookoła ratusza. Parkowanie na innych ulicach nadal będzie bezpłatne. Zdaniem R. Barylaka wybór darmowych parkingów będzie wystarczający. - W okolicy śródmieścia jest dość miejsc do zatrzymywania się aut - mówi.

Strefą zajmie się straż miejska. Zostaną kupione parkomaty biletowe. W nich kierowcy zapłacą za postój. Kontrolą oraz wlepianiem mandatów za brak opłat zajmą się miejscy stróże porządku. Strefa ma ruszyć pod koniec roku.

autor Piotr Jędzura

Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Uwaga! Zamknięcie ul. Słowackiego

dodano: 2024-06-06 10:25:52, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

W piątek 7 czerwca 2024 roku w godzinach 7:00 -15:00 planowane jest czasowe zamknięcie skrzyżowania ulic Koszarowej i Słowackiego w Szprotawie. Co to oznacza dla mieszkańców?
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Pobili mężczyznę, a następnie próbowali go porwać

dodano: 2024-06-04 13:17:33, autor: Redakcja, źródło: Komenda Powiatowa Policji w Żaganiu

Do scen jak z gangsterskiego filmu doszło w nocy z 29 na 30 maja 2024 w Małomicach. Trzech mężczyzn pobiło pałką teleskopową i drewnianą 44-letniego mężczyznę. Następnie poszkodowanego chcieli wciągnąć do samochodu i wywieźć do lasu. Na szczęście zostali spłoszeni przez przypadkowego przechodnia, który zawiadomił policję.
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Wandale grasowali na Wyspie Skarbów

dodano: 2024-06-04 07:41:50, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

W ciągu kilku ostatnich miesięcy Szprotawa wzbogaciła się o nowe place zabaw oraz miejsca wypoczynku. Nie każdemu się to jednak podoba - co pokazali wandale na Wyspie Skarbów.
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Festyn z okazji Dnia Dziecka przeniesiony na dziś

dodano: 2024-06-03 07:19:57, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

W tym roku szprotawskie dzieci mogą mówić o wyjątkowym pechu. Pogoda pokrzyżowała plany organizatorów obu imprez, które miały odbyć się z okazji dnia dziecka. Nie wszystko jednak stracone!
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.