Prywatyzacja szpitala już blisko

dodano: 2008-08-28 02:58:31, autor: , źródło: Gazeta Lubuska

Uchwała dotycząca likwidacji szpitala nie został podjęta przez radnych, bo nie wszystkie instytucje wydały opinie w tej sprawie.
Wiadomo jednak, że lecznicę przejmie szczecińska firma Know How.Uchwała, która umożliwiłaby sprywatyzowanie szpitala przy ul. Henrykowskiej, na ostatniej sesji rady miejskiej nie została przyjęta. - Jedynie ze względów formalnych - wyjaśnia wiceburmistrz Ryszard Barylak.

Podjęcie decyzji o losach szprotawskiej lecznicy zostało przesunięte na wrzesień.

Leczenie nadal darmowe

Uchwała została wycofana tylko dlatego, że nie wszystkie instytucje nadesłały opinie w sprawie likwidacji szpitala. A to dlatego, że termin ich wydania ustalono na koniec września.

Sesja rady miejskiej odbyła się jednak wcześniej. - Firma która chce przejąć szpital zrobiła grafik. Kieruje się nim podczas prac prywatyzacyjnych, stąd przyspieszenie sesji - tłumaczy wiceburmistrz. Dokładniej, chodzi o podjęcie negocjacji z Narodowym Funduszem Zdrowia i zawieranie kontraktów przez szpital.

Wiadomo, że lecznicę przejmie szczecińska firma Know How. Ta sama, która prowadzi już szpitale w ¦wiebodzinie i Wschowie. W sumie w kraju ma ok. 1,5 tys. łóżek. Przejmuje szpitale zadłużone i wyprowadza je na prostą.

Następna "szpitalna” sesja odbędzie się we wrześniu. - Tak, żeby udało się wszelkie formalności załatwić zgodnie z grafikiem Know How - mówi wiceburmistrz Barylak.

Pacjenci zmian nie odczują. Wszystkie usługi pozostaną darmowe. Nie będzie również żadnej przerwy w pracy szpitala.

Bez zmian

Przypomnijmy, że w 2000 roku szpital stal się własnością gminy. Został przejęty od powiatu. Innego wyjścia nie było. Placówce, którą ratowano już wtedy groziła likwidacja.

- Teraz też nie jest dobrze, po rozmowach z NFZ wiemy, że nie jesteśmy w stanie zdobyć kontraktów, konkurencja jest za mocna - przyznaje R. Barylak.
Sytuacja nie jest jednak tragiczna. Szpitalna kasa jest zadłużona na ok. 600 tys. zł. Gmina sama jednak dalej nie udźwignie ciężaru prowadzenia potężnej i trudnej placówki.

W szpitalu zostały cztery oddziały. To m.in. chirurgia, wewnętrzny oraz dziecięcy. Zgodnie z umową, nowy właściciel szpitala będzie musiał je utrzymać. Nie ma już za to porodówki. - Miejsca w budynkach jest na tyle, że placówka może się rozwijać - mówi R. Barylak.

Nic nie zmieni się w sprawach zatrudnienia. Po prywatyzacji umowy pracownicze z gminą zostaną rozwiązane. Nowy szef z pracownikami będzie zawierać je na nowo.
Nie przewiduje się zwolnień wśród białego personelu. - Mówi się za to o rozwoju i konieczności zatrudnienia dodatkowych lekarzy - zapewnia R. Barylak. Nieznaczne zmiany dotyczyć mogą jednak personelu administracji.

Szpitalne nieruchomości i sprzęt będą od gminy dzierżawione przez Know How. Stawki nie zostały jeszcze ustalone. - Pieniądze z pewnością przeznaczamy na rozwój szpitala - mówi wiceburmistrz.

autor Piotr Jędzura

Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Gratka dla kibiców Sprotavii

dodano: 2024-05-25 10:20:06, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl
Przeczytaj również: - Gratka dla kibiców Sprotavii

Tego chyba jeszcze nie było! Już dzisiaj od godz. 14.45 serwis HTS Słubice transmitować będzie wyjazdowe spotkanie piłkarzy Sprotavii Szprotawa z miejscową Polonią Słubice.
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Nowe rondo już otwarte!

dodano: 2024-05-24 13:13:17, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

Choć nie wszystkie prace przy inwestycji zostały ukończone to od dzisiaj przejezdne jest nowo wybudowane rondo przy ul. Kopernika w Szprotawie!
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Już jutro startuje kolejny Zlot Motocyklowy

dodano: 2024-05-23 12:40:24, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

Trwają ostatnie przygotowania do otwarcia 9. Zlotu Motocyklowego, który wystartuje już jutro od godz. 18:00. Tegoroczny zlot jest wyjątkowy, ponieważ podczas jego trwania swoje 10-lecie świętować będzie klub MotoSzprotawa - główny organizator imprezy.
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Zaginął 29-latek ze Szprotawy

dodano: 2024-05-16 16:46:59, autor: Redakcja, źródło: Komenda Powiatowa Policji w Żaganiu

Szprotawscy policjanci prowadzą poszukiwania zaginionego 29-letniego Dariusza Stachowskiego ze Szprotawy, który ostatni raz nawiązał kontakt z rodziną wieczorem 15 maja 2024 roku.

[Aktualizacja] Zaginiony mężczyzna został już odnaleziony.
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.