Konkurs dla młodzieży z ośrodków specjalnych

dodano: 2009-04-06 18:31:31, autor: , źródło: Gazeta Lubuska

W Specjalnym Ośrodku Szkolno -Wychowawczym już po raz trzynasty odbył się wojewódzki konkurs z zakresu techniki "Sprawne ręce mądra głowa”. Tym razem pod hasłem "Z ekologią na ty”.- Cele konkursu to rozwijanie u młodzieży zainteresowań pracami ręcznymi, rozwijanie umiejętności potrzebnych w codziennym życiu, popularyzacja majsterkowania, szycia, przyrządzania potraw, wykonywania prac plastycznych a w tym roku także rozwijanie postaw proekologicznych i poszanowania przyrody - wylicza koordynatorka konkursu Regina Korzeniowska.

Impreza była kolejną okazją do integracji młodzieży z różnych szkół i miejscowości województwa lubuskiego oraz uczniów pełnosprawnych z niepełnosprawnymi. W konkursie brali udział młodzi ludzie z placówek kształcenia specjalnego z Zielonej Góry, Wschowy, Gubina, Żagania, Sulechowa, Lubska, Nowej Soli, Słubic, Krosna Odrz., Świebodzina, Żar i Szprotawy oraz goście specjalni - uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 i Gimnazjum nr 2 ze Szprotawy.
Tegoroczne zadania konkursowe były związane z hasłem "Z ekologią na ty”. Uczestnicy przez półtorej godziny wykonywali prace w czterech konkurencjach - plastycznej (wykonywanie prac z masy solnej), technicznej (wykonywanie z drewna mini-grabek do pielęgnacji roślin), kroju i szycia (wyszywanie na serwetce kwiatów chronionych w Polsce) i kulinarnej (przygotowywanie kanapek ekologicznych i dekorowanie całości).
W trakcie spotkania nauczyciele dzielili się swoimi doświadczeniami pedagogicznymi przy tradycyjnym stole poczęstunkowym przygotowanym przez organizatorów.

Ogromne zaangażowanie

Na zakończenie wszyscy uczestnicy spotkania podziwiali wystawę prac konkursowych, a naczelnik wydziału oświaty ze starostwa powiatowego w Żaganiu - Michał Cisek podsumował wystawę. - Warte podkreślenia jest szczególnie ogromne zaangażowanie uczniów w wykonywanie zadań konkursowych, ich różnorodność i niepowtarzalność - mówił żagański urzędnik.
Każdy uczestnik otrzymał upominki ufundowane przez Stowarzyszenie Wspierania Rozwoju Dzieci i Młodzieży "Podaruj Radość” ze Szprotawy, marszałka województwa lubuskiego i burmistrza Szprotawy.
Barbara Dudzik dyrektorka Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego zamykając konkurs podziękowała pedagogom za ogromną pracę, jaką wkładają w rozwijanie twórczych postaw uczniów i życzyła wielu dalszych sukcesów zawodowych. - Spotkanie po raz kolejny stało się wspaniałą okazją do wymiany doświadczeń pedagogicznych, ale przede wszystkim promowania takich form pracy, dzięki którym każdy uczeń niepełnosprawny może rozwijać swoje umiejętności i zainteresowania - mówiła dyrektorka.
Na koniec jeszcze poinformujmy, że choć cała impreza nosi nazwę konkurs, to już tradycyjnie nie było w niej żadnych miejsc, czy punktacji. - Zwycięzcami są wszyscy młodzi ludzie, którzy tu wystartowali - podkreślają organizatorzy.

autor: T. Hucał

Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Marysia Szymczak zdobyła złoto Mistrzostw Polski

dodano: 2023-09-25 09:38:36, autor: Redakcja, źródło: 90minut.pl

Podczas odbywających się w weekend 23-24 września 2023 roku Mistrzostw Polski U16 w Słubicach reprezentantka szprotawskiego Uczniaka - Marysia Szymczak zdobyła złoty medal w biegu na 600 m.Przeczytaj więcej...
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Co słychać na rozbudowie NORDa?

dodano: 2023-09-25 09:11:23, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

Powoli do końca zblża się rozbudowa zakładu Nord Systemy Napędowe Sp. z o.o. zlokalizowanego w Wiechlicach koło Szprotawy. Na jakim etapie jest aktualnie rozbudowa? Prezentujemy kilka zdjęć ilustrujących postęp prac.Przeczytaj więcej...
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Minth rozpoczął produkcję

dodano: 2023-09-07 11:19:56, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

Nowy inwestor rozpoczął w Szprotawie produkcję podzespołów samochodowych.Przeczytaj więcej...
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Szykuje się rozbudowa obwodnicy

dodano: 2023-08-29 12:18:04, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

GDDKiA ponawia postępowanie przetargowe, którego przedmiotem jest m.in. opracowanie dokumentacji niezbędnej do rozbudowy obwodnicy Szprotawy w ciągu drogi krajowej nr 12.Przeczytaj więcej...
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.