Konkurs dla młodzieży z ośrodków specjalnych

dodano: 2009-04-06 18:31:31, autor: , źródło: Gazeta Lubuska

W Specjalnym Ośrodku Szkolno -Wychowawczym już po raz trzynasty odbył się wojewódzki konkurs z zakresu techniki "Sprawne ręce mądra głowa”. Tym razem pod hasłem "Z ekologią na ty”.- Cele konkursu to rozwijanie u młodzieży zainteresowań pracami ręcznymi, rozwijanie umiejętności potrzebnych w codziennym życiu, popularyzacja majsterkowania, szycia, przyrządzania potraw, wykonywania prac plastycznych a w tym roku także rozwijanie postaw proekologicznych i poszanowania przyrody - wylicza koordynatorka konkursu Regina Korzeniowska.

Impreza była kolejną okazją do integracji młodzieży z różnych szkół i miejscowości województwa lubuskiego oraz uczniów pełnosprawnych z niepełnosprawnymi. W konkursie brali udział młodzi ludzie z placówek kształcenia specjalnego z Zielonej Góry, Wschowy, Gubina, Żagania, Sulechowa, Lubska, Nowej Soli, Słubic, Krosna Odrz., Świebodzina, Żar i Szprotawy oraz goście specjalni - uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 i Gimnazjum nr 2 ze Szprotawy.
Tegoroczne zadania konkursowe były związane z hasłem "Z ekologią na ty”. Uczestnicy przez półtorej godziny wykonywali prace w czterech konkurencjach - plastycznej (wykonywanie prac z masy solnej), technicznej (wykonywanie z drewna mini-grabek do pielęgnacji roślin), kroju i szycia (wyszywanie na serwetce kwiatów chronionych w Polsce) i kulinarnej (przygotowywanie kanapek ekologicznych i dekorowanie całości).
W trakcie spotkania nauczyciele dzielili się swoimi doświadczeniami pedagogicznymi przy tradycyjnym stole poczęstunkowym przygotowanym przez organizatorów.

Ogromne zaangażowanie

Na zakończenie wszyscy uczestnicy spotkania podziwiali wystawę prac konkursowych, a naczelnik wydziału oświaty ze starostwa powiatowego w Żaganiu - Michał Cisek podsumował wystawę. - Warte podkreślenia jest szczególnie ogromne zaangażowanie uczniów w wykonywanie zadań konkursowych, ich różnorodność i niepowtarzalność - mówił żagański urzędnik.
Każdy uczestnik otrzymał upominki ufundowane przez Stowarzyszenie Wspierania Rozwoju Dzieci i Młodzieży "Podaruj Radość” ze Szprotawy, marszałka województwa lubuskiego i burmistrza Szprotawy.
Barbara Dudzik dyrektorka Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego zamykając konkurs podziękowała pedagogom za ogromną pracę, jaką wkładają w rozwijanie twórczych postaw uczniów i życzyła wielu dalszych sukcesów zawodowych. - Spotkanie po raz kolejny stało się wspaniałą okazją do wymiany doświadczeń pedagogicznych, ale przede wszystkim promowania takich form pracy, dzięki którym każdy uczeń niepełnosprawny może rozwijać swoje umiejętności i zainteresowania - mówiła dyrektorka.
Na koniec jeszcze poinformujmy, że choć cała impreza nosi nazwę konkurs, to już tradycyjnie nie było w niej żadnych miejsc, czy punktacji. - Zwycięzcami są wszyscy młodzi ludzie, którzy tu wystartowali - podkreślają organizatorzy.

autor: T. Hucał

Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Zaginął 29-latek ze Szprotawy

dodano: 2024-05-16 16:46:59, autor: Redakcja, źródło: Komenda Powiatowa Policji w Żaganiu

Szprotawscy policjanci prowadzą poszukiwania zaginionego 29-letniego Dariusza Stachowskiego ze Szprotawy, który ostatni raz nawiązał kontakt z rodziną wieczorem 15 maja 2024 roku.

[Aktualizacja] Zaginiony mężczyzna został już odnaleziony.
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Kierowcy uważajcie na Kożuchowskiej

dodano: 2024-05-15 15:39:20, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

Dnia 15 maja 2024 roku w Szprotawie na skrzyżowaniu ulic Kożuchowskiej i Kolejowej doszło do zdarzenia z udziałem motocyklisty. Aktualnie ma miejscu pracuje ekipa pogotowia ratunkowego, policja oraz straż pożarna. Chwilogo droga jest zamknięta i tworzą się korki.
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Mirosłąw Gąsik prawomocnie oczyszczony

dodano: 2024-05-11 06:52:13, autor: Redakcja, źródło: Urząd Miejski Szprotawa

Można powiedzieć, że to koniec ponad czteroletniej batalii obecnego burmistrza Szprotawy Mirosława Gąsika o odzyskanie dobrego imienia. 22 kwietnia 2024 uprawomocnił się wyrok uniewinniający.
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Wyjazd z Targowej jest już otwarty

dodano: 2024-04-27 10:59:03, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

We wtorek 23 kwietnia 2024 roku zniknęły barierki zamykające wyjazd z ulicy Targowej w kierunku Głogowskiej. Samochody mogą więc już przejeżdzać nowowybudowanym odcinkiem jednak są pewne utrudnienia.
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.