Konkurs dla młodzieży z ośrodków specjalnych

dodano: 2009-04-06 18:31:31, autor: , źródło: Gazeta Lubuska

W Specjalnym Ośrodku Szkolno -Wychowawczym już po raz trzynasty odbył się wojewódzki konkurs z zakresu techniki "Sprawne ręce mądra głowa”. Tym razem pod hasłem "Z ekologią na ty”.- Cele konkursu to rozwijanie u młodzieży zainteresowań pracami ręcznymi, rozwijanie umiejętności potrzebnych w codziennym życiu, popularyzacja majsterkowania, szycia, przyrządzania potraw, wykonywania prac plastycznych a w tym roku także rozwijanie postaw proekologicznych i poszanowania przyrody - wylicza koordynatorka konkursu Regina Korzeniowska.

Impreza była kolejną okazją do integracji młodzieży z różnych szkół i miejscowości województwa lubuskiego oraz uczniów pełnosprawnych z niepełnosprawnymi. W konkursie brali udział młodzi ludzie z placówek kształcenia specjalnego z Zielonej Góry, Wschowy, Gubina, Żagania, Sulechowa, Lubska, Nowej Soli, Słubic, Krosna Odrz., Świebodzina, Żar i Szprotawy oraz goście specjalni - uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 i Gimnazjum nr 2 ze Szprotawy.
Tegoroczne zadania konkursowe były związane z hasłem "Z ekologią na ty”. Uczestnicy przez półtorej godziny wykonywali prace w czterech konkurencjach - plastycznej (wykonywanie prac z masy solnej), technicznej (wykonywanie z drewna mini-grabek do pielęgnacji roślin), kroju i szycia (wyszywanie na serwetce kwiatów chronionych w Polsce) i kulinarnej (przygotowywanie kanapek ekologicznych i dekorowanie całości).
W trakcie spotkania nauczyciele dzielili się swoimi doświadczeniami pedagogicznymi przy tradycyjnym stole poczęstunkowym przygotowanym przez organizatorów.

Ogromne zaangażowanie

Na zakończenie wszyscy uczestnicy spotkania podziwiali wystawę prac konkursowych, a naczelnik wydziału oświaty ze starostwa powiatowego w Żaganiu - Michał Cisek podsumował wystawę. - Warte podkreślenia jest szczególnie ogromne zaangażowanie uczniów w wykonywanie zadań konkursowych, ich różnorodność i niepowtarzalność - mówił żagański urzędnik.
Każdy uczestnik otrzymał upominki ufundowane przez Stowarzyszenie Wspierania Rozwoju Dzieci i Młodzieży "Podaruj Radość” ze Szprotawy, marszałka województwa lubuskiego i burmistrza Szprotawy.
Barbara Dudzik dyrektorka Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego zamykając konkurs podziękowała pedagogom za ogromną pracę, jaką wkładają w rozwijanie twórczych postaw uczniów i życzyła wielu dalszych sukcesów zawodowych. - Spotkanie po raz kolejny stało się wspaniałą okazją do wymiany doświadczeń pedagogicznych, ale przede wszystkim promowania takich form pracy, dzięki którym każdy uczeń niepełnosprawny może rozwijać swoje umiejętności i zainteresowania - mówiła dyrektorka.
Na koniec jeszcze poinformujmy, że choć cała impreza nosi nazwę konkurs, to już tradycyjnie nie było w niej żadnych miejsc, czy punktacji. - Zwycięzcami są wszyscy młodzi ludzie, którzy tu wystartowali - podkreślają organizatorzy.

autor: T. Hucał

Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Drogowa metamorfoza Wiechlic - ul. Akcjowa

dodano: 2023-05-25 09:43:09, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

Trwa modernizacja sieci dróg w miejscowości Wiechlice (lotnisko). Prace trwają na ulicach: Akacjowej, Brzozowej oraz Klonowej. Po zakończeniu całości inwestycji znacząco poprawi się komfort oraz bezpieczeństwo na wyremontowanych odcinkach.Przeczytaj więcej...
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Towarzyski mecz Polska - Norwegia w Szprotawie

dodano: 2023-05-24 13:31:57, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

13 czerwca 2023 roku o godz. 17:00 na szprotawskim stadionie rozpocznie się pierwsze spotkanie Towarzyskiego Dwumeczu Reprezentacji Polski U16, która zmierzy się z piłkarzami z Norwegii.Przeczytaj więcej...
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Zrelaksuj się i zadbaj o zdrowie

dodano: 2023-05-22 07:37:34, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

Od marca br. mieszkańcy Szprotawy mogą skorzystać ze zdwowotnych właściwości tężni solankowej usytuowanej w zrewitalizowanym parku Goepperta. Wiosna jest szczególną porą roku zachęcającą do spędzania czasu na świeżym powietrzu, więc jeśli jeszcze nie zdążyliście odwiedzić szprotawskiej tężni polecamy czym prędzej to nadrobić!Przeczytaj więcej...
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Otwarcie fabryki Minth Group coraz bliżej

dodano: 2023-05-20 23:00:21, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

Po niespełna ośmiu miesiącach wracamy w okolice budowy fabryki Mignen Sp. z o.o. należącej do Minth Group w Wiechlicach pod Szprotawą. Wielkimi krokami zbliża się koniec budowy...Przeczytaj więcej...
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.