Najważniejszy musi być pacjent

dodano: 2007-09-22 02:58:31, autor: , źródło: Gazeta Lubuska

Nie ustają dyskusje wokół powiatowego szpitala w Żaganiu.
Wkrótce ma dojść do spotkania radnych miejskich i powiatowych, a także przedstawicieli wszystkich gmin w powiecie żagańskim. Będą rozmawiać o przyszłości szpitala w Żaganiu. Jest chętny, by tu zainwestować, ale nie będzie czekał w nieskończoność na decyzję.Przypomnijmy, że firma Medinet z Wrocławia zainteresowała się żagańskim szpitalem powiatowym. Medycy z dolnego ¦ląska stali się znani w Żaganiu, ale także w całym kraju, po akcji ratowania życia rocznej Irakijki Jannat, żyjącej z wadą serca. Przywrócenia zdrowia małej Azjatce podjęły się władze miasta i 11. Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej.

- Nasze kontakty z władzami miasta były coraz częstsze. I tak od słowa do słowa, wyraziliśmy nasze zainteresowanie inwestycją w Żaganiu. Ale, że burmistrz, z którego inicjatywy podjęliśmy rozmowy, nie jest stroną w tej sprawie, zwróciliśmy się do starostwa - tłumaczy Piotr Kołtowski, dyrektor medyczny centrum Medinet.

Nie będą brać pieniędzy

W Żaganiu odbyły się pierwsze oficjalne rozmowy z radnymi powiatowymi i przedstawicielem starosty. O szczegółach nikt na nim jeszcze nie rozmawiał.
Medinet znany jest w województwie lubuskim z oddziału kardiochirurgii w nowosolskim szpitalu. Czy w Żaganiu też będzie można leczyć choroby serca?

- Jedna kardiochirurgia w województwie wystarczy. Ale w Żaganiu jest i tak wielkie pole manewru, jeżeli chodzi o inne oddziały zapewnia P. Kołtowski.
Jak się dowiedzieliśmy Medinet jest w stałym kontakcie z lubuskim oddziałem NFZ i na bieżąco bada potrzeby rynku usług medycznych.

Jego szefowie zapewniają także, że mimo iż są firmą prywatną, nie będą pobierać opłat od pacjentów. - W placówkach, z którymi już teraz współpracujemy mamy podpisane kontrakty z NFZ i w ramach ich realizacji leczymy za darmo - podkreśla P. Kołtowski.

Działajmy razem

Jak już wspomnieliśmy za szpital odpowiada powiat. Starosta nie podszedł do propozycji wrocławian entuzjastycznie. - Najpierw musimy zakończyć restrukturyzację zadłużenia, potem priorytetem będzie wejście do sieci szpitali - tłumaczył na łamach "GL” Jerzy Bielawski. - A prywatna firma to dopiero później. Ale przecież nie musi być to akurat Medinet.

Gdy w ubiegłym tygodniu radni Żagania zaniepokojeni tymi słowami postanowili odwiedzić radę powiatu podczas sesji, starosta już nieco zmienił ton. - Jako zarząd jesteśmy otwarci na wszelkie propozycje. W najbliższym czasie wyślemy do Medinetu prośbę o uszczegółowienie swojej propozycji - zapewnił delegację rady miasta.

- Nie możemy zastanawiać się kto jest ważniejszy starosta, czy burmistrz. Musimy działać razem - przekonywał Eugeniusz Chodań, żagański radny.
- Oczywiście. Najważniejszy jest mieszkaniec - szybko odparł starosta.

Gdy więc radni zaproponowali spotkanie rajców z Żagania, Szprotawy i powiatu, a także przedstawicieli pozostałych gmin, wydawało się, że wszyscy będą za. No i rzeczywiście, zgodzili się prawie wszyscy, oprócz... starosty i etatowego członka zarządu Marka Janasa.

- A mówił pan, że wszyscy są równie ważni panie starosto - podsumował krótko radny Zbigniew Teler.

Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Ukradli puszki z pieniędzmi na ratowanie życia

dodano: 2022-09-25 19:26:22, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

Brakuje słów, żeby opisać co spotkało siedemnastoletnią Marcelinę Sakuta. Aktualnie trwają zbiórki, licytacje i kwesty które mają na celu jedno – zdobyć pieniądze na operację młodej dziewczyny. Również podczas Dnia Dyni w Lesznie Dolnym prowadzono zbiórkę. Niestety „ktoś” ukradł puszki w których były pieniądze.Przeczytaj więcej...
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Nowy inwestor

dodano: 2022-09-23 19:14:32, autor: Redakcja, źródło: Urząd Miejski Szprotawa

Gmina Szprotawa już niebawem wzbogaci się o nowego inwestora.Przeczytaj więcej...
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Pojawiły się rusztowania wokół wieży [aktualizacja]

dodano: 2022-09-09 18:38:20, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

Wokół wieży ruin dawnego kościoła ewangelickiego w Szprotawie pojawiły się rusztowania. Czy oznacza to rozpoczęcie planowanej rewitalizacji obiektu?Przeczytaj więcej...
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Ogłoszono przetarg na Velo Sprotavia

dodano: 2022-08-29 20:52:29, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

Zgodnie z zapowiedziami ogłoszono postępowanie przetargowe, którego przedmiotem jest zaprojektowanie i wybudowanie ścieżki rowerowej przebiegającej częściowo w śladzie dawnej linii kolejowej z Zielonej Góry do Szprotawy.Przeczytaj więcej...
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.