Radny pod paragrafem

dodano: 2007-07-10 02:58:31, autor: , źródło: Gazeta Regionalna

Przewodniczącemu Rady Miasta w Szprotawie, Janowi Ch., żagańska prokuratura postawiła zarzut oszustwa na szkodę Ochotniczego Hufca Pracy w Wiechlicach, którego wcześniej był dyrektorem.Sprawą nieprawidłowości w zarządzaniu hufcem w Wiechlicach koło Szprotawy prokuratura zajmuje się od maja 2006 r., kiedy stwierdzono, że w ośrodku dochodziło do fałszowania dokumentów i podrabiania podpisów na listach płac i delegacjach. To wtedy komendant główny OHP w Warszawie odwołał Jana Ch. z funkcji dyrektora i wyznaczył na jego następcę Dorotę Szatkowską.

Nowa dyrektorka przeprowadziła kontrolę w ośrodku, po czym na jaw wyszło kilka nieprawidłowości. Dotyczą one wyłudzania pieniędzy na fikcyjne delegacje, diety i wyjazdy, poświadczenia nieprawdy w listach płac, korzystania z aut służbowych do celów prywatnych, a także podrabiania dokumentów i nieprawidłowości przy rozliczaniu się z budowy boisk sportowych przy OHP w Wiechlicach. W sumie, do prokuratury wpłynęło aż 8 zawiadomień. W konsekwencji jednego z nich pojawiły się akty oskarżenia przeciwko Janowi Ch., byłemu dyrektorowi oraz Bożenie F., byłej głównej księgowej.

Odwołania na razie nie będzie

Byłemu dyrektorowi postawiono dwa zarzuty – wyłudzenia pieniędzy z ośrodka z tytułu nienależnych diet i kosztów przejazdu w kwotach 460 zł i 457 zł oraz przekroczenia uprawnień. Podobny zarzut postawiono głównej księgowej – pobranie pieniędzy w kwocie 500 zł.

Jan Ch. jest radnym miejskim, ale mimo zarzutów, żaden z jego kolegów z Rady nie zamierza zgłosić wniosku o odwołanie go ze stanowiska. Nawet oponenci ze stowarzyszenia Szansa dla Szprotawy tego nie zrobią.

– Wiemy, że przewodniczącemu postawiono takie zarzuty. Rozmawialiśmy o tym w gronie swoich radnych, ale na razie nie zamierzamy tej sprawy poruszać na sesji – mówi Andrzej Skawiński, radny i zarazem szef stowarzyszenia Szansa dla Szprotawy. – Faktem jest, że przewodniczący ma poparcie 11 radnych z SLD, PO i Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Szprotawskiej, a więc większości. Tyle bowiem osób tworzy koalicję, której przewodzi burmistrz.
– Być może taki wniosek się pojawi, ale dopiero, gdy poznamy ostateczne wyniki śledztwa prokuratury i zapadnie wyrok w sądzie – dodaje radna Grażyna Sęp z Szansy dla Szprotawy.
Jan Ch. nie chciał się wypowiadać na temat zarzutów do czasu zakończenia sprawy.


Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Powstanie kolejna droga rowerowa

dodano: 2022-08-10 10:03:59, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

Urząd Miejski przygotowuje się do budowy drogi rowerowej z Wiechlic p. Leszno Dolne, Górne do granicy z woj. dolnośląskim. Inwestycja jest w przygotowaniu, na razie postępowanie dotyczy opracowania Programu Funkcjonalno-Użytkowego.Przeczytaj więcej...
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Łatwiej skręcić z Młynarskiej na Zabobrze!

dodano: 2022-08-04 12:46:40, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

Od wczoraj działa sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ulic Młynarskiej, Krasińskiego, Muzealnej i 3 Maja. Zastosowanie automatycznego sterowania ruchem powinno zredukować zatory drogowe. Zwiększy się również bezpieczeństwo pieszych na skrzyżowaniu.Przeczytaj więcej...
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

48-letniemu plantatorowi grożą 3 lata więzienia

dodano: 2022-07-31 14:12:27, autor: Redakcja, źródło: Komenda Powiatowa Policji w Żaganiu

38 drzewek konopi indyjskich i prawie 6 kilogramów zebranych plonów znalezionych w pomieszczeniach gospodarczych na terenie gminy Szprotawa – to efekt skutecznej pracy operacyjnej policjantów kryminalnych z Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu.Przeczytaj więcej...
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Przebudowa ul. Chodkiewicza - galeria

dodano: 2022-07-24 14:30:37, autor: Redakcja, źródło:

Trwa przebudowa ul. Chodkiewicza. Prace są coraz bardziej zaawansowane.Przeczytaj więcej...
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.