Radny pod paragrafem

dodano: 2007-07-10 02:58:31, autor: , źródło: Gazeta Regionalna

Przewodniczącemu Rady Miasta w Szprotawie, Janowi Ch., żagańska prokuratura postawiła zarzut oszustwa na szkodę Ochotniczego Hufca Pracy w Wiechlicach, którego wcześniej był dyrektorem.Sprawą nieprawidłowości w zarządzaniu hufcem w Wiechlicach koło Szprotawy prokuratura zajmuje się od maja 2006 r., kiedy stwierdzono, że w ośrodku dochodziło do fałszowania dokumentów i podrabiania podpisów na listach płac i delegacjach. To wtedy komendant główny OHP w Warszawie odwołał Jana Ch. z funkcji dyrektora i wyznaczył na jego następcę Dorotę Szatkowską.

Nowa dyrektorka przeprowadziła kontrolę w ośrodku, po czym na jaw wyszło kilka nieprawidłowości. Dotyczą one wyłudzania pieniędzy na fikcyjne delegacje, diety i wyjazdy, poświadczenia nieprawdy w listach płac, korzystania z aut służbowych do celów prywatnych, a także podrabiania dokumentów i nieprawidłowości przy rozliczaniu się z budowy boisk sportowych przy OHP w Wiechlicach. W sumie, do prokuratury wpłynęło aż 8 zawiadomień. W konsekwencji jednego z nich pojawiły się akty oskarżenia przeciwko Janowi Ch., byłemu dyrektorowi oraz Bożenie F., byłej głównej księgowej.

Odwołania na razie nie będzie

Byłemu dyrektorowi postawiono dwa zarzuty – wyłudzenia pieniędzy z ośrodka z tytułu nienależnych diet i kosztów przejazdu w kwotach 460 zł i 457 zł oraz przekroczenia uprawnień. Podobny zarzut postawiono głównej księgowej – pobranie pieniędzy w kwocie 500 zł.

Jan Ch. jest radnym miejskim, ale mimo zarzutów, żaden z jego kolegów z Rady nie zamierza zgłosić wniosku o odwołanie go ze stanowiska. Nawet oponenci ze stowarzyszenia Szansa dla Szprotawy tego nie zrobią.

– Wiemy, że przewodniczącemu postawiono takie zarzuty. Rozmawialiśmy o tym w gronie swoich radnych, ale na razie nie zamierzamy tej sprawy poruszać na sesji – mówi Andrzej Skawiński, radny i zarazem szef stowarzyszenia Szansa dla Szprotawy. – Faktem jest, że przewodniczący ma poparcie 11 radnych z SLD, PO i Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Szprotawskiej, a więc większości. Tyle bowiem osób tworzy koalicję, której przewodzi burmistrz.
– Być może taki wniosek się pojawi, ale dopiero, gdy poznamy ostateczne wyniki śledztwa prokuratury i zapadnie wyrok w sądzie – dodaje radna Grażyna Sęp z Szansy dla Szprotawy.
Jan Ch. nie chciał się wypowiadać na temat zarzutów do czasu zakończenia sprawy.


Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Dotacje na zabytki

dodano: 2023-09-28 10:50:52, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

Rozdysponowano środki z Rządowego Funduszu Odbudowy Zabytków, które są przeznaczone na odbudowę i renowację obiektów zabytkowych. Na liście samorządów, które otrzymały środki znalazły się także obiekty z gminy Szprotawa.Przeczytaj więcej...
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Marysia Szymczak zdobyła złoto Mistrzostw Polski

dodano: 2023-09-25 09:38:36, autor: Redakcja, źródło: 90minut.pl

Podczas odbywających się w weekend 23-24 września 2023 roku Mistrzostw Polski U16 w Słubicach reprezentantka szprotawskiego Uczniaka - Marysia Szymczak zdobyła złoty medal w biegu na 600 m.Przeczytaj więcej...
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Co słychać na rozbudowie NORDa?

dodano: 2023-09-25 09:11:23, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

Powoli do końca zblża się rozbudowa zakładu Nord Systemy Napędowe Sp. z o.o. zlokalizowanego w Wiechlicach koło Szprotawy. Na jakim etapie jest aktualnie rozbudowa? Prezentujemy kilka zdjęć ilustrujących postęp prac.Przeczytaj więcej...
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Minth rozpoczął produkcję

dodano: 2023-09-07 11:19:56, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

Nowy inwestor rozpoczął w Szprotawie produkcję podzespołów samochodowych.Przeczytaj więcej...
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.