Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych czeka na pieniądze na projekt Laboratorium

dodano: 2009-05-30 15:32:31, autor: , źródło: Gazeta Lubuska

Niedawno w Zespole Szkól Ponadgimnazjalnych zakończył się duży projekt pt. Akademia Harmonijnego Rozwoju. Teraz uczniowie czekają na wdrożenie "Laboratorium”. Projekty kosztują ok. 100 tys. zł.Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych tętni życiem także po lekcjach. W szkole są zajęcia pozalekcyjne z różnych przedmiotów, dodatkowo realizowane są duże projekty. Ostatnio działała Akademia Harmonijnego Rozwoju.

Szefostwo placówki jest dumne z pozyskanych z zewnątrz ok. 100 tys. zł. Dzięki temu przeprowadzono dodatkowe zajęcia ze sportu, nauki, sztuki i wolontariatu. - Program przewidywał wiele dziedzin i wszechstronny rozwój uczniów - podkreśla wicedyrektor Renata Gołek. Dodaje, że na Akademii sprawa się nie kończy.
Teraz przed uczniami kolejne zajęcia pozalekcyjne pod nazwą "Laboratorium”. Tym razem pod lupę będzie wzięta fizyka, chemia, matematyka i zajęcia laboratoryjne.

- Złożyliśmy wniosek i czekamy na jego rozpatrzenie - mówi dyrektorka, a zarazem nauczycielka chemii Dorota Grzeszczak, która jest dobrej myśli. - Liczymy na dofinansowanie. Polityka państwa stawia na studentów uczelni technicznych i absolwentów - wyjaśnia szefowa szkoły.

Baza do nauki tego typu przedmiotów i do różnych eksperymentów już istnieje. - Ogromne możliwości stwarza nam wyremontowany gabinet i nowy sprzęt - wyjaśnia dyrektorka.

Uczniowie zadowoleni są z tego co dzieje się w ich szkole. - Mamy warunki i możemy rozwijać zainteresowania - zaznaczają Paulina Krochmal i Karol Bojar.
Młodzież dodaje, że oczywiście w internecie można znaleść wszystkie informacje, ale najważniejsza jest praktyka. - Liczba możliwości w projekcie jest ogromna, tylko trzeba trochę chęci i pojawią się efekty - przekonują Daniel Boczniewicz i Paweł Grabowski.

Niecodzienne zajęcia i nowoczesne laboratorium to korzyść dla obecnych uczniów, a także dla przyszłych. - Podczas dni otwartych robimy pokazy dla gimnazjalistów. To wpływa na renomę szkoły - podkreśla dyrektorka.

- A mamy wiadomości i potrafimy zachęcać - dodają uczennice Samanta Danielkowska i Kasia Zagórska.

Jak wyglądają widowiskowe eksperymenty? Perhydrol i nadmanganian potasu tworzą tzw. lokomotywę z unoszącą się parą wodną. Siarka i m.in. saletra potasowa z barwnikami dają w efekcie fajerwerki. - Czasem mamy wolną rękę, eksperymentujemy, bawimy się i jednocześnie uczymy - podsumowują zgodnie uczniowie ZSP

autor: Zbigniew Janicki

Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Zamknięty zjazd z ronda w ul. Młynarską

dodano: 2024-04-24 12:44:14, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

W związku z przebudową ronda zamknięty został zjazd w ulicę Młynarską. Kierowcy muszą kierować się na objazdy zamkniętego odcinka, na którym trwają prace przy demontażu betonowych prefabrykatów, które do tej pory wyznaczały rondo.
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Z wielkiej dziury wyrośnie nowoczesna szeregówka

dodano: 2024-04-24 07:14:00, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

Wielka dziura przy ulicy Chrobrego w Szprotawie już wkrótce przestanie straszyć, a miejsce aktualnie rozbieranych hal magazynowych zmieni się nie do poznania!
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Nowa droga połączy Sowiny z obwodnicą

dodano: 2024-04-23 09:29:58, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

Urząd Miejski w Szprotawie ogłosił przetarg na wykonanie projektu oraz uzyskanie decyzji i zezwoleń na budowę drogi łączącej Sowiny z obwodnicą. Planowana inwestycja ułatwi mieszkańcom dzielnicy Iława wyjazd z miasta, a także pozwoli na przeniesienie ruchu cieżarowego zmierzającego do Małomic w wiekszości po za miasto.
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Gmina Niegosławice wybrała Wójta

dodano: 2024-04-22 07:00:18, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

Druga tura wyborów Wójta Gminy Niegosławice pokazała jak ważny jest każdy głos. O zwyciestwie w wyścigu o fotel Wójta zdecydowało 17 głosów.
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.